Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 So i biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2016 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me kako So i koliko utice na biljke?
Akvarijum 50-60litara
Unutra su trenutno samo Xifo ribice 10-15 komada(Ne znam tacno)
Od biljaka:
10x Guppy trava
2x Hygrophila corymbosa Angustifolia
2x Lysimachia nummularia Aurea
2x Hydrocotyle leucocephala

Nema podloge u akvarijumu, sadio sam u casice.
Od rasvete, dve obicne neonke 18w mislim da su 6500k, ali ne mora da znaci Smile
Spoljasnji, dvokomorni filter u sirini i visini akvarijuma.

Da li supena kasika Soli ima uticaja na bilje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2016 11:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2016 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutra je i jedna grana divlje vinove loze..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2016 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa šta će ti so u akvarijumu ???
Misliš da će podstići biljke da brže rastu - kvalitetnije , zdravije ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

So je zbog Xifo ribica...od kad znam za sebe, od deteta znam da se Xifoima balgo soli voda...
Pored toga cesto mi se desavalo da kad ribe pocnu da uvlace stomak zbog verovatno loseg kvaliteta vode i parazita, ja osolim i ribice se posle nekog vremena povrate...pa iz tog razloga koliko god da je dobra filtracija i sve, s'vremena na vreme osolim malo vodu, pa me zanima da li ce to lose da utice na biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je vec reci o tome, ali generalno nekad se solio aq danas ne.
Takodje i molike podnose slanu vodu ali to je u njihovom prirodnom stanistu...dakle ako imas F1 primerke riba onda mozda i mozes da solis, a ako su ove da kazem obicne iz pet shopova to je vec ko zna koja generacija koja raste u nasoj cesmovaci i zaista nema potrebe soliti jer one nikad nisu okusile slanu vodu.

Sto se tice parazita, mislim da mnogo efikasnijih gotovih preparata ima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece i ja solim vodu a drzim diskuse i biljni akvarijum.ribama prija a i dvi savetuju kasika soli na 50-vode.a i biljke nesto korisno izvuku od toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima.
Ima tu jos jedna stvar, uskolisni limun, jedan list je skroz izgrizen. Prosto ne mogu da verujem da su Xifoi to uradili, ali nemam drugih stanovnika u tom Aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nisam sipao so ali evo sad sam bas procitao nekoliko tema oko soli u aq i velika vecina se slaze da so ostecuje biljke...mozda je to slucaj kod tvog limuna.

evo jedna tema sa ovog foruma a imas i pretragu ...

http://www.akvarijum.org/forum.....13-15.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi trebalo da stalno sipas kasiku soli, jer ti ostaje ona so prethodno sipana. ako si prvi put sipao kasiku soli na 50 l, drugi put si promenio 30% a opet sipao kasiku, povecala se koncentracija soli, i treci put isto i svaki sledeci, koncentracija soli je sve veca i veca i dostigla je bas veliki salinitet i zato biljke stradaju. najbolje narednih 5-6 nedeljnih menjanja po 30 % vode (mesec i po, mozda i dva meseca od sad gledano) ne sipaj so uopste, a posle toga kad dodajes dodaj koliko vode promenis, dakle, na 17 l vode (oko 30% od 50 l ) dodas srazmerno soli. to je 1/3 kasike. so ne isparava sa vodom , tako da ona ostaje u vodi, a kad promenis 30 % a ne 100% njena koncentracija se vremenom samo povecava. nadam se da je ovo jasno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi Smile
Ne sipam So na nedeljnom nivou pri izmeni vode.
So sipam u nekom razmaku od 3-6 meseci, kad se setim...
A sto se tice zamene vode. ono dok usisam dno, pored toga dosta mi ispari i taman je to ono sto bi trebalo da se zameni...
Dolijem i to je to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada voda ispari so ostane....ako posle dolijes vodu i dodas so poveca se koncentracija soli.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e, onda biljke stradaju od neceg drugog a ne od soli. jer jednom u 3-6 meseci sipanja soli i nije bas kolicina koja bi ostetila biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke sam ubacio pre par dana, pa sad pratim da li ce se primiti.
Ubacicu par fotki kad dodjem do aparata da ne vodimo praznu pricu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio sam par fotki, losijeg su kvaliteta ali mislim da ce posluziti.
Evo u cemu je problem:

1Lysimachia nummularia Aurea je izgrizena ili sta vec,
javljaju se rupe na listovima i posle par dana i biljka pocinje da dobija
zuckastu boju. Ja mislim da je to od puzeva...?

Image

Image

A ovde sa leve strane bi trebalo da bude normalna biljka

Image

Tu su neonke 2x18w, ali mislim da stoje visoko, pa cu da vidim kako da ih spustim

Image

Image

Uskolisni Limun lepo napreduje, ali mi smeta Guppy trava koja je uvek upletena oko biljki i ne nalazi se na povrsini vode, pa ako uspem da spustim neonke, mozda cu da je vezem za granu

Image

Image

I na kraju u vodi se pojavljuje neka bela pena, nisu mehurici od vazduha koji puknu posle par sekundi, ovo stoji konstantno. Vidi se sa leve strane

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada mehurići dođu u kontakt sa površinskom skramom ostaju zarobljeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License