Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tackice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi interesuje me da li sera bactopur ili sera omnipur imaju nekog efekta kod lečenja belih tackica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za Ich se koristi Sera costapur. Ne bi znao da li i navedeni pomažu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo, bele tackice su veoma sirok pojam. Mi smo navikli da ih zovemo ich i da ih tretiramo costapurom, ali... Kada sam gledao serin katalog (odeljak sa lekovima), video sam nesto sto me je malo zbunilo. Katalog je napravljen tako da sa jedne strane stoji slika ribe sa simptomima odredjene bolesti, a sa druge preparat koji leci tu bolest.
Ono sto me je zbunilo je sledece... Pored ribe koja ima ich stvarno stoji costapur, ali pored icha, navedeno je bar jos 2-3 druge bolesti koje se manifestuju takodje u vidu belih tacaka, a za koje su potrebni npr bactopur ili omnipur. Pa sad treba biti pametan... Problem je u tome sto su (prema serinim slikama), simptomi, odnosno same bele tacke skoro slicne, iako su u pitanju potpuno druge bolesti za koje se koriste suprotni lekovi.
Naravno, taj katalog nije sasvim precizan, iz prostog razloga sto ne mora da znaci da ce se jedna ista bolest manifestovati na potpuno isti nacin kod razlicitih vrsta riba. Npr, opisana neka bolest i stoji slika zarazenog diskusa. Proguglam malo o toj bolesti, kad na drugom mestu nadjem opis iste bolesti, a stoji slika obolelog skalara, a oboljenje me ni malo nije podsecalo na diskusa sa kataloga.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje skorasnje iskustvo sa bijelim tackicama u prijateljevom akvarijumu. Naime 20ak zivorotki, neonki i komunalaca dobile bijele tacke i posto po pet shopovima nisam mogao naci nikakav lijek u akvarijum od 100l sam sipao otprilike 3 kasike soli i temperaturu sa 25 povecao na 30. U roku od 48 h bijele tackice su se kompletno povukle a gubitaka tibica nije bilo.Ovo je U slucaju opcija u slucaju nuzde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komentarima ljudi,sipao sam omnipur prema uputstvu,njega sam imao,dodao 3 supene kašike soli,akvarijum nekih 110 lit i povisio temperaturu na 29-30 stepeni,pa videćemo šta se dešava.Zacudilo me je to što je sve bilo ok i onda bukvalno preko noći žute molike 6 kom su bukvalno bile kao posute brašnom,a na par ostalih ribica se naziru tackice na perajima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisi mozda ubacivao nove ribice u skorije vrijeme ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su vec kao "posute brasnom", onda moze biti prekasno, cak i sa odgovarajucim lekom. Slane kupke, povecanje temperature i pojacavanje aeracije mogu da pomognu samo dok je bolest u pocetnoj fazi, tesko da ce moci da je suzbiju ako je uzela maha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam,ubacivao sam 3 nove platike i dosta biljaka,ali čini mi se da ide na bolje,jedna od molika koja je sinoć bila katastrofa,sada više ne lezi i nema toliko tackica,samo po koja na repu,a sinoć je bila cela bela.Da li je moguće da u roku od nekih 15 sati se stanje vidno poboljsa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

povecaj temp na 30 i sipaj neki lijek...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tackice i koncasti izmet Zelenizeleni Bolest 12 Pon Jun 24, 2019 1:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License