Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanski Saran Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav , zanimam me kako mogu da izlecim mog Japanca , posto je pre neki dan mu se pojavila , "izbocina" na glavi , cela je crvena , i probao sam hipermanganom ali je samo pobelelo , i vratilo se u stanje kako je , taj deo glave gde je ta "izbocina" drzi van vode , ponekad samo malo pliva , i slabije jede.
Kako mogu da ga izlecim?

Slike:

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj podatke u cemu ga drzis, temperatura, filter, kako odrzavas akvarijum, koliko cesto menjas vodu, da li je ciklirano, sto vise podataka to bolje.
Iz licnog iskustva ti mogu reci da je za ribu najbolji lek cista voda i dobra ishrana. Probaj bolje da slikas, i nadji mu neko bolje mesto za zivot. Japanskom saranu nije mesto u kuci, osim ako nemas 1000l akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura je negde oko 23-24
Filter koristim , spoljasni stakleni , of filter mase imam , 2 sundjera , djakove , vatu ...
Izbacim polovinu akvarijum , prljave vode sipam novu , operem filter ...
Vodu menjam na svakih mesec dana, nekada i ranije ako se zaprlja....
Naravno cikliran je , i japanac je kod mene vec 1.5 godina , od kad imam akvarijum, prva je ribica koja ja usla u akvarijum.
Slikacu i okacicu bolje slike. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, odmah nekoliko gresaka. Filter ne peres, filter ostavis na miru samo izbacis vatu sa povrsine koja skuplja krupnu prljavstinu. Stavis novu i teras dalje. Temperatura je visoka za japasnkog sarana. Vodu menjaj cesce, i ne cekaj da se voda zaprlja. Kad se zaprlja kasno je. Koja je zapremina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 4:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deksone, kod profesora na raport Smile
Ne menja se voda kod japanke na mesec dana, ne u 20-30 litara i posebno ne kod japanke. Jako prljaju vodu i treba je često menjati.
Dobro sifoniraj ili properi podlogu (stanji je malo, ne valja to kod japanke), menjaj vodu bar jednom nedeljno a filter ne diraj.
Ne razumem se, neka infekcija verovatno, da li pomaže slana kupka ili neki Bactopur ili slično, nisam siguran.
Na površini je zbog prljave vode, vole mnogo kiseonika, koje dobiju čestom zamenom vode. A infekcija je verovatno iz istih razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam , sredicu to sada sve, hvala na savetima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban koi saran Milan98 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 15, 2016 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poklanjam KOI Saran- Majdanpek i okolina bublz Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 01, 2014 6:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka koi saran ili ne? pljevljak Ribe 9 Pet Maj 02, 2014 12:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi SAran pojeo cistaca vkurko Ribe 50 Uto Maj 28, 2013 10:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi saran - hitno pomoc!!!!! mike.lansy Bolest 7 Sub Dec 29, 2012 9:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License