Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Next level by Doksas :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greskom kliknuh na "posalji" pa evo sad slika...

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 5:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pobao si da ubaciš u komoru sa pumpom ili se nečeg plašiš, da ne pokvari pumpa npr.?

Meni koliko je poznato, sve jedno je gde će da "duva", imaš zakone po kojima se kiseonik rastvara u vodi i tako je to u kamenu isklesano, ma gde stavio. Sve ostalo je na vizuelnoj, odnosno praktičnoj osnovi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam probao u komoru sa pumpom ali mi je ostalo u secanju kada sam u starom aq menjao vodu a nisam iskljucio struju i pumpa uvukla vazduh. Blobotala je kao blesava i nikako nisam mogao da izbacim vazduh iz nje, stavljao u kantu otresao prevrtao i uvek je bilo vazduha u njoj a samim tim i manjeg protoka vode.

Eto zbog toga ne bih stavljao rasprsivac u tu komoru Smile

Ja sam laik oko hemije i slicnih stvari ali negde sam procitao da ti mehurici vazduha sluze samo za vizuelni efekat a pravi unos kiseonika se odvija na samom vrhu vode zahvaljujuci tim istim mehuricima koji talasaju vodu.
Dakle, mehur kada sa dna ide ka vrhu usput da tako kazem nema skoro nikakvo rastvaranje kiseonika ili vrlo malo pa sam vodjen tim razmisljanjem stavio rasprsivac tamo gde sad stoji, u srednju filter komoru na vrh.

Naravno pratim redovno ponasanje riba pa cu uvideti da li im fali kiseonika, posto niko konkretno da mi kaze: moze ili ne moze tu da stoji, imace ili nece imati ribe dovoljno kiseonika, ostavi tu ili vrati u aq svi bre nesto uvijate a ja se ozbiljije bavim akvaristikom svega par meseci dakle jos uvek pocetnik ili mozda stariji pocetnik Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoće, mislim da i bez njega hoće, ali pošto si je kupio neka opravda ime Tetrino bešumno Smile

Dobro si razumeo i definitivno je logičan taj položaj, jer bakterijama život zavisi od kiseonika. I vole mrak, pa slobodno poklopi filtere ako već nisi. Sekao sam neke otpatke foreksa i pravio poklopac za filter ako se ne varam, davno je bilo.

Evo sad ću da kopam po ormanu da nađem vazdušnu i javim kako radi u komori sa pumpom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jest malo sutra besumno, isto se ona cuje meni kao i stara plava Champion od 10ak godina Smile
Ima gumene nogice, poturio ja i vatu ispod ma dzabe Mile Smile

E vidis, nemam poklopac za filtere, mogao bih nesto da improvizujem ali u filterima mi stoji drezga posto je izjedose barbusi u akvarijumu pa mislim da njoj nece bas prijati mrak Smile

Ajd kad istestiras vazdusnu u toj komori javljaj, mada sam ja ubedjen da ce potopna pumpa uvlaciti vazduh osim ako nije na samom dnu sto kod mene nije slucaj....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, za te pare ne znam šta da kažem. Ne pomaže to što si poturio ispod, imaš temu negde na forumu oko buke. Jedino kutija obložena stiroporom, sunđerom ... negde u orman je plus prigušivač.

Pa pusti barbuse da jedu ko ljudi, što si takav Smile Dobro si me podsetio, pojeli je pa da odem da se ogrebem za još.

Pazi, ja ovo nisam palio bar godinu i po dana, još sam gluv ko top, pa mi smeta. Raspršivač je na dnu filtera, oko 42-43 cm, pumpa je negde na pola jer je bezveze komora i ne mogu dalje ruku (polovan akvarijum kupljen). Tako mi je davno stojalo i kad sam imao spoljašnji, ali nije bio raspršivač na dnu, negde 5 cm od dna (štipaljka rules)
Drugo, stvarno ne čujem dobro ni sa slušnim ali ima onaj tiši zvuk klokotanja i cev je bez ikakvih vibracija kad radi bez raspršivača, morao sam da isključim ton zbog kampera jer se samo njihova galama čuje Smile Ostavio sam traktor u leru kad radi pumpa Smile Jedino što cev tada ima neke sitne vibracije ali leti magla mehurića.
Tako kako vidiš dok radi vazdušna, tako isto baca AT303 bez nje u velikom, zato sam napisao ranije da mi nije baš nešto tu logično, ali kinezi ...

Evo dokumentacija Smile

Link


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh al tandrce Bog te Smile

Citao sam to za orman kao prigusivac, kutije itd, hmm nemam tu varijantu a da ne vucem crevo kroz kucu i to po patosu ili zidu sto mi je bzvz. Mozda bih jedino mogao da je izbacim napolje na terasu jer je blizu prozora aq, ali i to bi bilo resenje dok je hladnije a na leto bi u toj varijanti ubacivalo vruc vazduh sto bi bio problem.

Ma, i ja sam prilicno nagluv ( muzicar sa oko 25 god staza Smile ) tako da meni i ne smeta zvuk ali ostalim ukucanima smeta na sta se ja pravim lud, meni je najbitnije da li na ovaj nacin ( rasprsivac vazduha na vrhu srednje komore sa filter materijalom ) ribe dobijaju dovoljno kiseonika a ukucanima cu pojacavati TV da ne primete Smile))

Barbusi su pojeli sve nisam im branio ali sam onda gole stabljike drezge prebacio u filter na reanimaciju, i mogu ti reci da se oporavlja polako pa kad se potpuno oporavi onda ce opet biti na barbus meniju Smile
moram tako jer jedva nadjoh drezgu kod mene u gradu, retko ko je koristi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da probaš sa varijantom da CO2 ide na usisnu granu,tj tamo gde voda izlazi iz akvarijuma ka filteru Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nije ti fora Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije fora,ne zameri jer neznam tacno po kom principu funkcionise tvoja filtracija i tok vode u akvarijumu,zato sam te i pitao za tu varijantu.Kod mene je Co2 reaktor upravo na usisnom toku vode,gde filter usisava gas i pruza mu dodatno vreme za rastvaranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opusteno, filtraciju vrse 2 spoljna staklena trokomorna filtera a inace nie ovde pitanje o CO2 vec o O2 rasprsivacima.

Da rezimiram, dakle stavio sam rasprsivace vazduha u komoru sa filter masom na vrh i nema nikakvih problema evo vec 2. dan.
Tako da mislim da ribe imaju dovoljno vazduha kad se rasprsivac stavi u filter.

Prednosti su:
1.bakterije u filteru dobijaju vecu kolicinu kiseonika ( bar mislim jer se direktno iznad filter mase talasa povrsina vode )

2. Estetski je lepse, manje 2 creva u akvarijumu

Mane: za sada nema


Jos jedna stvar se pokazala kao dobitna varijanta, a to je onaj sundjer sto sam ubacio izmedju taloznika i komore sa filter masom tako da se filter masa sada drasticno manje prlja i perlon vata je bela kao sneg i posle 2 dana sto bez tog sundjera nije moglo da bude ni 2 sata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
a inace nie ovde pitanje o CO2 vec o O2 rasprsivacima.


Da znam,nisam hteo da kvarim tvoju drugu temu o CO2 rastvorljivosti jer se radilo o konkretnim proizvodima, pa sam te stoga pitao ovde o nekakvoj drugačijoj varijanti... moja greška ostao sam nedorečen
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam prvo mislio da se zezas jer sam rekao da sam probao O2 rasprsivac blizu usisa i prekinuo mi tok vode pa kontam da bi se to isto desilo i sa CO2. Smile

Ali, nije bitno, stize mi onaj Ferplast mikser za vikend pa cemo onda razmeniti iskustva o rastvaranju CO2 ako si raspolozen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::


Da rezimiram, dakle stavio sam rasprsivace vazduha u komoru sa filter masom na vrh i nema nikakvih problema evo vec 2. dan.
Tako da mislim da ribe imaju dovoljno vazduha kad se rasprsivac stavi u filter.

Prednosti su:
1.bakterije u filteru dobijaju vecu kolicinu kiseonika ( bar mislim jer se direktno iznad filter mase talasa povrsina vode )

2. Estetski je lepse, manje 2 creva u akvarijumu

Mane: za sada nema


Moram da demantujem sebe, ima mane ova varijanta, posto je srednja komora puna filter materijala ostaje manje mesta za vodu na vrhu , prosto receno plitka je voda i rasprsivaci su prskali malo po zidu iza aq tj filtera.
Moze to da se resi i sa nekim poklopcima za filtere ali sad nemam vremena da se petljam oko toga pa sam ih pre nekoliko dana ipak prebacio u komoru gde je potopna pumpa ali iznad usisa i nema prskanja vode jer sad stoje dublje.


U vezi kolicine kiseonika u vodi i sa jednom i sa drugom varijantom nisam primetio ni najmanji znak da ribama nedostaje vazduha.


Sto se tice onog Ferplast miksera, nije stigao taj dan kad sam ja bio u inostranstvu pa se sad kombinujem nekako da ga prebacim od Beca tako da ne znam kad ce stici, nadam se uskoro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update:

Ubaceno par pelcera Bacope pa ako se primi fino zamenice H.Polismermu sunset komplet jer ova bas kilavo ide za sada...

Image


Da li bi neko mogao da mi potvrdi da je ovo crno na listovima Nane crna cupava alga?

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Level 2 srki.acs Afrički ciklidi 11 Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License