Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 rastvaranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me koji bi od ova dva proizvoda vi odabrali za otapanje CO2 sa secer/kvasac vasijantom.

Ferplast energy mixer

Image

ili

Dennerle co2 mini flipper

Image

Trebao bih brzo da odlucim da bi se iskombinovao sa porudzbinom i mojim putovanjem pa mi treba vasa pomoc oko izbora.

Inace Ferplast je 30e a Dennerle 20e mada mi nije cena nije toliko bitna koliko bih voleo da znam sta je bolje tj pametnije uzeti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je bolji ferplast, ako se vec odlucujes za kupovinu, savremeniji je, i bolji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucen Ferplast...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da su zastupljeniji kod nas ovi reaktori medjutim i kada sam guglao vidim da se retko gde pominje, tako da sam barucio pa sta bude, za vikend stize pa cu javiti rezultate ako nekoga bude interesovalo.

Maxy, hvala na sugestiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu, mogao bi da otvoris neku temu da nam prikazes kako radi i da li si zadovoljan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze info gde si ovo porucio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U petak sam u Becu, pa mi pade na pamet da nesto uzmem tamo i naleteh na neki njihov sajt sa aq opremom te iscimah drugara da mi to naruci i taman da pokupim kad budem tamo.
Ako ti nesto znaci link saljem ti na pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravan covek a nema edit...

Maxy, hocu naravno, za vikend ce biti ubacen u aq pa dok snimim situaciju par dana i eto javicu Smile
Mada, gledajuci klipove po YT nema tu greske, jedino sto sam naleteo po forumima kao eventualnu manu je da bi trebao taj sundjer unutra da se cisti na nekih 10ak dana sto ja ne dozivljavam kao manu i problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok...nista mi link ne znaci, sve ja nadjem na netu samo to tesko doturiti ovamo! Vici kako sljaka. Hvala u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa malo zakasnjenja ipak danas stiglo

Image

Image

Image

U principu moze da se napravi u DIY varijanti, samo je ovo malo elegantnije od rucnih radova.
U pocetku dok malo ne iskontrolisem situaciju obzirom da sam jos koji dan na secer/kvasac, stajace u aq a kasnije kad stigne boca prebacicu ga u spoljni filter iza aq.


Ferplast je i prilozio tablicu za kolicinu dodavanje CO2 na osnovu litraze i Kh vrednosti, videcete i sami da ne objasnjavam
Image

I na kraju video kako to sljaka, rastvaranje CO2 je 100% tj nema izgubljenih mehura Co2


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne za mene skoro neverovatne stvari Smile
Od kako sam ubacio pre oko mesec i po dana polismerma sanset je stagnirala,listovi bledi skroz i savijeni na dole, moze se videti na slici gore gde je Ferplast ubacen u aq, a evo posle svega par sati od ovakvog nacina otapanja CO2 listovi su poceli da dobijaju lepu boju i da se "uzdizu" .

Naravno, pratim situaciju posto je secer/kvasac i nemam drop checker, za sada se ribe ponasaju najnormalnije.

Evo slike pa uporedite razliku od par sati

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle nekoliko dana sam uocio problem kod ovog miksera...ako se pojaca doziranje CO2 na vise od 1 mehur na 1 sekund kolicina nakupljenog gasa se povecava u mikseru i na kraju ostane bez vode tako da i nema otapanja.
Fabrika ga preporucuje za akvarijume do 150 litara, moj je malo veci i ocigledno ne moze da zadovolji potrebe vecih akvarijuma.

Sad sam malo modifikovao mikser tj ubacio mali rasprsivac i situacija je mnogo bolja, co2 se ne skuplja vise i ne istiskuje vodu vec se otapa dosta brze.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko iskustva sa venturi ventilima, oni prave maglu od co2 ali meni tu nista nije jasno.
Kupim taj venturi , nakacim na motornu glavu, dovedem co2 i to je to?


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, nema tu preterane filozofije. Mislim da ti u te svrhe moze posluziti i onaj dodatak plasticni sto se dobije uz skoro svaku potopnu pumpu na kojem imas mali vertikalni pipak na koji obicno ljudi kace crevo za vazdusnu pumpu...po meni probaj sa tim pa tek onda nesto kupuj. Princip rada je isti kao i kod inline atomizera samo sto kod njih postoje jos i razlicite membrane, lopatice ili nesto trece sto dodatno usitnjava mehurice CO2 i pospesuje rastvaranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ovo sam mislio Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li može da koristi za bolje rastva... JocaPA Hemija 2 Pon Nov 17, 2014 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje prihrane cvelegoa Rainforest 4 Pon Sep 29, 2014 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motor... Cokilio Ostala oprema 7 Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 100% rastvaranje zedochok Uradi Sam (DIY) 1 Ned Apr 01, 2012 7:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License