Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Microsorum trident. Braon listovi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednjih par nedelja mi propada microsorum trident. Listovi postaju braon a zatim istrule.
Imam jako svetlo, dodajem CO2 i tečnu prihranu.

Dali još ko ima ovaklav problem?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su stari listovi , desava se to ...Pocupaj ih i ne brini. Rastu novi mladi listovi... Smile

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakvi, čim izrastu odmah pokafene. Nemam skoro uopšte zdravih listova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i moji su takvi bale ofucao se ko crkveni mis
razmisljam sta da mu radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti slucaj i kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene. Ja sam kontao se to dešava jer puževi oštete list dok je jos mlad. Grickaju mi sve Microsorum-e dok se list ne razvije. Čim krene da tamni list bolje seći posle se to truljenje proširi na rizom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mojim mikrosorumima je prijalo slabije svjetlo i jako bitno sto sam kasnije provalio dobra filtracija i kretanje vode kroz njih. Ne prejako da pomera listove vec samo da voda konstantno prolazi kroz njih. Imao sam windelow, narow i philipine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 3:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikrozorumi vole meksu vodu, sto kod nas cesto nije slucaj. Tako da nije neobicno da propada iako mu obezbedis sve ostale uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Mikrozorumi vole meksu vodu, sto kod nas cesto nije slucaj. Tako da nije neobicno da propada iako mu obezbedis sve ostale uslove.

Windelov je kod mene uvek lepo rastao u Beogradskoj trvdoj česmovači,neki drugi razlog je definitivno po sredi...
Imao sam jednom sličnu situaciju kao što je ova,eksperimentisao sam sa EC sa potpuno zdravom biljkom gde je biljka počela da propada kao na slici,primetio sam da su pojedine biljke izuzetno osetljive na taj preparat,da li je to kod mene tada bilo u pitanju ili je postojao neki drugi razlog?meni ostaje nepoznanica.Očistio sam trule listove u potpunosti,rizom je bio zdrav i biljka se vrlo brzo povratila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder ::
reventon ::
Mikrozorumi vole meksu vodu, sto kod nas cesto nije slucaj. Tako da nije neobicno da propada iako mu obezbedis sve ostale uslove.

Windelov je kod mene uvek lepo rastao u Beogradskoj trvdoj česmovači,neki drugi razlog je definitivno po sredi...
Imao sam jednom sličnu situaciju kao što je ova,eksperimentisao sam sa EC sa potpuno zdravom biljkom gde je biljka počela da propada kao na slici,primetio sam da su pojedine biljke izuzetno osetljive na taj preparat,da li je to kod mene tada bilo u pitanju ili je postojao neki drugi razlog?meni ostaje nepoznanica.Očistio sam trule listove u potpunosti,rizom je bio zdrav i biljka se vrlo brzo povratila.

Jeli se mikrozorum oporavio kada si prestao da dodaješ Carbo ili...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto znas woody imamo isti mikrosorijum (uzeo sam od tebe )ja u akvarijum sem CO2 (kvasac) nista nedodajem u akvarijum mikrosorijum je bio prelep popastican na panju ceo cosak je prekrivao odnjednom za manje od mesec dana se ofucao sve biljke su ostale ok nana napreduje ko luda samo se on iskrzao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ja sam njega totalno redukovao i sada je unos 5ml nedeljno a koristio sam tu dozu dnevno. U konkretnom slucaju,pri zameni vode gde je dobar deo biljke bio van vode EC sam tretirao direktno na potpuno zdravu biljku(koja je da li zbog toga ili je nesto drugo bilo po sredi pa se eto poklopilo zaista neznam) izgledala kao tvoja sa slike,takav tretman sam ponovio i na mahovini koja je posle toga delovala pozutelo i sprzeno.U glavnom biljka se oporavila sto mozes videti sa slika iz moje teme. U jedno sam siguran da biljka jako lepo napreduje i u tvrdoj vodi.Najlakse ti je da probas da pauziras EC,to bar nista te nekosta a vrlo brzo ces dobiti odgovor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmass moss, Bacopa Monnieri, Mic... boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Jun 29, 2020 9:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum Pteropus Plivac Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Maj 07, 2020 2:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Mar 11, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam microsorum Plivac Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Dec 17, 2019 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License