Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kupovina RO uređaja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
Neces imati kamenca.


Pojasni malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 12:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U RO vodi nema ničega pa ni kalcijuma od koga se stvara kamenac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj samo ribe u cistu RO.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitao sam po forumu i ispravite me ako grešim.

Postoje tri filtera.
U prvi ide filter od 25 mikrona. Voda iz prvog filtera ide u drugi filter od aktivnog uglja. Voda iz drugog filtera ide u treći filter od 5 mikrona. Voda iz trećeg filtera može se koristiti za piće (????) i u njoj ima minerala (da li je tako?). Ova voda se može koristiti u akvarijumu. Da li će se od ovakve vode stvarati kamenac?
Iz trećeg filtera voda može da ide i u RO membranu, od koje će se dobiti potpuno demineralizovana voda. Ovakva voda se ne korisiti u potpunosti u akvarijumu i nije za piće.

Da bi se dobila odgovarajuća voda za akvarijum potrebno je pomešati u odgovarajućoj razmeri prečišćenu vodu iz prva tri filtera i vodu koja je prošla kroz prva tri filtera i RO membranu.

Da li će ovakva voda ipak stvarati kamenac u akvarijumu?

Ovo sve pišem iz razloga jer sam video da se kućišta filtera i filteri mogu kupiti odvojeno čak i kod mene u Mladenovcu. Jedino oko RO membrane nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tu 101 kombinacija, mozes i sam da sklopis konfiguraciju.
Kod mene je prvo mehanicki filter (sedimentni), zatim aktivirani ugalj pa RO membrana i na kraju No3-PO4-SiO2 filter. Posle toga mozes da dodas remineralizatore, mada za akvaristiku to i nema bas nekog smisla.
Rekao bih da je voda pre ulaska u kertridz sa membranom ista kao i sa cesme, sta ga znam... Smile
Kod mene je cesmovaca jako pristojna, tako da cenim da bi npr. u Zrenjaninu razlika bila i te kako primetna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2016 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoću i ja da pazarim možda jedan urađej, ali nisam siguran da li mi je potreban dvokomorni ili trokomorni.

Isto imam nedoumicu da li da uzimam ove jeftinije od 8000 din, ili neke kvalitetnije a skuplje.
Uređaj mi treba isključivo za menjanje vode u mom 240l aqvarijumu (jednom nedeljno 30%).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka RO uredjaj kupovina Ikebana Hemija 3 Sub Nov 26, 2022 8:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina i formiranje novog aquariuma Nikola.M95 Početak u akvaristici 27 Sre Nov 06, 2019 8:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina plasticne pregradne resetke??? amsterdamxxx Ostala oprema 8 Čet Okt 03, 2019 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina putem interneta??? DejanNO Razno 4 Ned Sep 17, 2017 4:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License