Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje japanki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovo rade profesionalci...nema povreda nema uginuca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 11:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koji je drugi nacin ,ako moze sto detaljnije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,
Ja i drugar kad vreme malo otopli kod njega na placu ubacimo japanke u jedan bazen od oko 1000 litara! Tu im natrpamo drezge i jos nekih trava sa obliznje bare! I nediramo nista od aprila do oktobra! Nikad im nemenjamo vodo samo dosipamo! Voda je skroz zelena. Retko ih i hranimo jel imaju dosta hrane u samoj vodi... Nekih crvica, bubica...... Same bace ikru oplode se, izlegu mali i bilo je jedno 200 japanki na kraju.... Velicine oko 3-4 cm!? E sad te iste japanke preko zime drzimo u jednom akvarijumu od 200l u koji takodje natrpamo drezgu.... I zimus su par puta bacale ikru... Pokupili smo preko 1000 malih japankica koje su manje od malih gupija! I od tih 1000 imamo mozda sad jedno 20! Hranjene artemijom, al su crkavale na bilo kakvu promenu.....Jako su osteljive! Ja ih ubacio kod mene sa gupikama i gupike ih sve pojele...... Posle drzane odvojeno..... Ipak je priroda priroda....Jedva cekam malo toplije vreme bar 15 C i da ih vratimo u bazen! Imamo jedno 10 maticnh velikih..... I nadam se da ce opet biti jedno 200 na kraju godine! Takodje sad stavljamo u jedan akvarijum od 300L koji ce biti napolju pored japanki gupike.... Da i one malo budu u prirodi.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo ti hvala rayli.A zar odrasle jedinke nece da diraju mlade?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa odrasle jedinke jedu i ikru i mlade...zbog toga se stavlja drezga....da imaju mali de da se kriju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi sad zadnji put nisam dirao malce iz akvarijuma i nema niedne! Znaci sve su nastradale cak i u drezgi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci cim bace ikru ,trebam ih staviti u drugi akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa na dno akvarijuma stavis mrezu...ili krupno kamenje nekih 2cm...i pokrijes dno...mada je najbolje da stavis onu mrezu za fasadu...necim je ovojis jedno 2-3cm od dna...i onda kad bace ikru ne mogu da je pojedu...a ti kad stignes izbacis ribe sklonis mrezu...pojacas areaciju i ako imas sipas nesto protiv plesnjenja ikre...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@rayli

Kombinacija japanki u bazenu je pun pogodak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to cisto iz zezaznja malo ja i drugar! Malo uz pivo gledamo japanke i tako uzivamo! Sad i gupike idu u prirodu!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
challenger_bgd
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2011 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanjce. U akvarijumu imam jednu japanku. Imam tri biljke nane. Jutros kada sam ustao po celom akvarijumu i biljkama ima puno jajasaca da tako kazem. Kapiram da je ribica bacila ikru ali ja nemam mjuzjaka koji bi to trebalo da oplodi pretposavljam? Sta da radim? Greota da sve to propadne? Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa brate daj se na posao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci sa godinu dana su japanke polno zrele? A sta je to drozga? I jel moze sundjer ovaj sto se koristi za dno filtera, dosta je porozan?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čir na japanki Lajka Bolest 3 Čet Dec 31, 2020 2:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License