Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 50l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je bolji unutrasnji filter Atman At-f301 ili Atman At-f302? Posto mi izgledaju drugacije, pa pitam da znam koji je bolji, pa da onda taj kupim. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 5:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koliki je akvarijum . Atf 301 je protok 230l/h i on ti je za akvarijume do 50l a atf 302 protok 450 l i za akvarijume do 100 l . Razmisli i o vanjskom filteru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

50 litara, piše u naslovu teme Smile
Ni jedan ni drugi na tu malu litražu.
Pravi spoljašnji, ili unutrašnji sa zazorom ili baš ako nemaš kuda sa prostorom hang-on.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmislicu jos oko spoljasnjeg, posto nemam bas nekog prostora jos i za to, pa zato! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

At f302 je bolji, jer dodje malo vise filter mase i kad se napuni iste i malo se zaprlja gura oko 300 l/h sto je ok, dugacak je ovo akvarijum. A ako ipak nadjes malo mjesta napravi ti stakleni spoljasnji sa 3 komore i nikad neces imati problema sa filtracijom i bioloskom ravnotezom u akvarijumu. Sto se tice ribica, to je sasvim dovoljno za ovu litrazu akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je prostor na kojem je planiran akvarijum, mislim bukvalno na dasku na kojoj će da stoji i kolikom visinom raspolažeš?

Dajte malo i poneki podatak kad nešto pitate, u smislu da sami sebi postavite to pitanje i probate da odgovorite na njega, a da pri tome izuzemo vidovitost u davanju odgovora Smile

Filtracija je majka akvarijuma i poštedeće te glavobolja za sva vremena. Ima jako puno primera filtera na forumu, ima i jako puno mišljenja o njima takođe. Ali jedino što je bitno da je dobro rešiš.
Znači, daj prvo definiši akvarijum, dimenzije pa da pričamo dalje.

EDIT: gde si našao dimenzije @pappaluza?


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Feb 16, 2016 9:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do prosle godine sam drzao akvarijum od oko 25l i onda je cale hteo da povecamo akvarijum pa je onda po tom stolu gde je stajao taj mali akvarijum dao dimenzije staklaru, mislim samo duzina je ista kao sto, a sirina nije ista. Pa zato nemam prostora, a dimenzije sam vec rekao, ali ajde jos jednom. Dimenzije su 70x30x25. Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubi me ako se sad snađem više gde si rekao dimenzije Smile
Na tvom mestu bi ja stavio HSF i motornu pumpu (AT 301, eventualno 302) da gura vodu, na jednu bočnu stranu (30x25). Taman zalepiš lajsne da drže sunđer i iza još stane i grejač. Uzme ti možda 10cm najviše.
Može i ukoso ili polukrug ako ti ružno da je na boku.
http://www.akvarijum.org/forum.....t7832.html
Nemam bolju ideju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okejj, nije ni vazno. Probacu da napravim taj HSF! Very Happy Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License