Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnicka muka :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alankhheru
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako to izgleda sa druge strane.
PS ne bih stavljao biljke, tako da mi je jacina svetla bitna samo zbog ne stvaranja algi...
Sta mislite onda o opciji da smanjim visinu na 60 sa haubomi onda ce vidljivi deo akvarijuma biti 50tak cm, tada sam delimicno resio osvetljenje za dubinu akvarijuma, dobio manju litrazu za bolju filtraciju, i manju dubinu za lakse manervisanje. Razmisljao sam i o tome da mozda za par cm pustim da izadje iz zida sa ove kuhinjske strane i napravim ga time, na 20cm? I automatski gore iznad bih imao mesta da sakrijem filter... Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 12:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradis postolje i ostavis da viri po (npr) 5 cm sa obe strane. Taj zubac mozes da maskiras lajsnama i ujedno uradis okvir oko akvarijuma.Od vrste lajsne zavisi ti onih 5 cm.
ili
Sa jedne strane zida ostavis da akvarijum viri za nekih 10-20-30-40 cm i ispod odradis policu koja ce se uklopiti sa zidom. To uklapanje je danas lako resivo.
Ostalo je masta ...
Iskreno, drugi predlog mi je zanimljiviji a uz dobrog majstora moze ispasti veoma lepo i korisno ( prostor za sve drangulije pa i kanister filter Smile ).
50 cm + 10 cm je ... pa ok. Detalje oko ciscenja i ostatak odrzacanja ces resavati u hodu.



Image


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Okt 07, 2015 9:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alankhheru
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam se skenj*o Smile haha
Razmisljam Smile nesto ce od ovoga pasti, ali sta... Videcemo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova druga opcija ti dodje ko dup.. na nosu veruj mi ja bi ovako nesto odradio odluka je samo na tebi ali zamisli opciju kako gdedas u jedan 200l akvarijum dok pijuckas jutarnju kafu ili uvrce u dnevnom boravku uz priguseno (samo akvarijumsko )svetlo posmatras svoj vodeni svet !izvini dao sam sebi masti na volju razmisli jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alankhheru
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za pocetak gradjevinski radovi, necu ici previse u visinu, ipak cu po savetu ici max 60 sa sve haubom, moram sve ovo raditi postepeno zbog para, gradjevinske radi ortak bez naknade Wink
treba polako kupovati kanister, grejac, pumpu za vazduh...
posto ce vrv biti nekih 100l pretpostavljam da mogu staviti onaj spoljni kanister atman ef1...
a jedan prijatelj mi je trazio za akvarijum 100x80x13 sa 10mm staklom i nekim ojacanjem 9000din, jel to ok cena?
mislim sad ce svakako biti drugih dimenzija ali nemam predstavu o cenama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100 litara ... u vecini slucajeva radi se sa 8mm staklom ( mada moze i 6mm ). Kolike su dimenzije akvarijuma ?
Po meni, prvo bi trebao da raskrstis sta bi od riba voleo da imas u tom akvarijumu. One diktiraju sve ostalo. Da je ovo nesto uobicajno, mogao bi sutra da menjas sto sta, ovako ... ako sad ne resis taj detalj, bice u buducnosti : A sto nisam jos 10 cm. Ti taj luksuz nemas.
Znaci. Resi detalje da bi mogao da znas dimenzije akvarijuma, radove oko zida, postolja ... itd.
Pregledaj google : aquarium in wall => slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alankhheru
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa recimo da bi ovaj novi bio 100x50x20
A mislio,sam da stavim ciklide... Neke ne preterano zahtevne, jer mi,se svidjaju njihove fluo boje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ciklidi su teritorijalni i uglavnom za vreme mresta agresivni, neki i nezavisno od mresta, uvek agresivni. plus, kod njih vazi sto veca povrsina dna, sa sto vise kamenja i pecina za skrivanje. takodje, dobar deo tih fluo o kojima pricas su malavi, a oni rastu poveci, pa im jedino preostaje rotacija oko svopstvene ose u 20 cm... nikako ciklide , nikoje. stavi neonke, kraljevske neonke, i crne neonke i to ti je puna kapa, i 2-3 ancistrusa kao cistace, ako vec hoces neonske ribe a sirinu 20 cm i samo kamenje u akv. akv kao slika je mucenje za sve ribe, jer sve ribe poticu iz reka i jezera gde im prostor ne predstavlja problem, a kad ih sabijes u 20 cm da ne mogu peraja da rasire nije bas da se osecaju lepo. a u 20 cm nece bas ni da imaju neko bilje kao zaklon i sigurnost, tako da idi na sto sitnije ribe, ne na ciklide. opet, ako bas zelis ciklide, napravi akv od minimum 200 l sa sto vecom povrsinom dna, jer u svemu manjem ne mozes u potpunosti da uzivas u njihovoj ciklidnoj prirodi, sarenosti i lepoti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina ciklida trazi prostor ( ameri ili afrikanci ). Neki su agresivnost smanjivali ubacivanjem vise vrsta ali ... niko ne moze dati garantuje da kod tebe nece biti pokolja.
Akvarijum ... ako ides drugim primerom, mozes sirinu povecati i do 40cm, sto bi ti otvorilo vrata za sto sta.
Dobro razmisli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Plivac
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2013
Poruke: 15
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako napreduje izrada akvarijuma, da li je gotov? Interesuju me tvoja iskustva, jer i ja imam nesto slicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka pocetnicka greska premalo sljunka na ... jelena1986 Početak u akvaristici 3 Uto Mar 14, 2017 10:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicka greska BobFish Početak u akvaristici 14 Uto Sep 27, 2016 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicka Malawi Ludnica MilosLemi90 Afrički ciklidi 5 Sub Dec 12, 2015 4:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicka greska srdjan1988 Bolest 13 Ned Sep 08, 2013 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License