Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc pri izboru filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo, uskoro planiram da rasformiram jedan mresni akvarijum 50x30x30 i hteo bih da ga uradim u holandskom stilu. Od ribica bih ubacio neko jato rasbora ili neonkica, par malih ancistrusa i mozda neku kozicu. Interesuju me vasa misljenja, sugestije i predlozi za filter? I da li bi posao mogao da vrsi unutrasnji filter npr. atman f101? Unapred hvala svim dobronamernim ljudima sa ovog foruma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni unutrasnji filteri vrse funkciju vec godinama u 2 akva, (40 l sa kozicama i neonkama i 60 l) a ako imas mesta mozda mozes da stavis hang on. on je malo veci zapreminski, a i voda lepse pada u akv (znas kako to izgleda, kao neki mali vodopad). pri tome u akvu bi ti stajala samo usisna cev od hangon-a, pa je to zgodno da u tako mali akv rasporedis biljke za holandez. jedino sto kozice imaju obicaj da iskacu pa bi ti zbog njih trebao poklopac na akvu .... i, lakse ces cistiti hang on, jer ovaj svaki put moras da izvadis ceo da bi ga cistio .... sto nije problem kad akv nije holandez Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel moze hang-on da se montira ako imam stakleni poklopac na akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze , izreze ti staklar deo gde ce ti biti hang on
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi ova kombinacija filter materijala bila pogodna za ovakav akvarijum sa hang-on filterom: bio sundjer, keramicki prstenovi i sera filter vata? Ili bi trebao jos neki sundjer ili aktivni ugalj npr?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari nov sam ovde i interesuje me da li u akvarijumu od 120l (100x40x30) može da se stavi unutrašnji filter ili mora pod svaku tačku spoljni hvala u napred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sinisko ::
Pozdrav drugari nov sam ovde i interesuje me da li u akvarijumu od 120l (100x40x30) može da se stavi unutrašnji filter ili mora pod svaku tačku spoljni hvala u napred Smile

Moze unutrasnji sa zazorom, ako jos nisi napunio akvarijum. I sve zavisi sta planiras da drzis u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa planiram ove klasične ribice gupi moli plati neonke itd itd .. imam i 2 algara jednu lisicu i jednog muljasa trenutno ali dodaću još po kojeg .... sto se tice ribica možda čak i ubacim samo neonske a pozabavim se malo biljem... ali to je to u suštini lil prvo ili drugo .. cenio bih još po koje mišljenje ili iskustvo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.s.mislio sam na ovaj filter imam ih 2 komada i mislio sam da bi radili posao
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa svim tim ribicama tesko ces odrazavati higijenu sa ovim ( gore ) prikazanim filterima. Treba ti veca filter masa i bolji protok.
Znaci, ili unutrasnji komorni filter uz pumpu od 1200 l/h ( ima regulacija protoka ), ili spoljasnji filter ( kanister, komorni ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License