Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Poprecna ojacanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 160x40x40(ukupna visina) 10mm staklo kp, Haube nece biti vec montiracu osvetljenje na neku tablu koja ce stajati na akvarijum, verovatno leksan, a rasveta ce biti led, tako da visina vodenog stupa 33 cm do uzduzna ojacanja koja vec postoje, i razmisljam da uradim 2 poprecna sirine 15cm da se oslanjaju na uzduzna, tako da bi tu mogao da stavim 3 isparivaca od 3 ili 4 mm mislim dda bi to moglo da podnesu ojacanja..
Da li sa tim ojacanjima zavrsavam posao??

Image
Image

Slika 1 pogled sa gornje strane, slika 2 ispred..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas niko nema misljenje, savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes da objasnis detaljnije sta te interesuje?
Koliko sam ja ukapirao ti se pitas da li ce ojacanja da izdrze isparavace?
A evo ja da ti odgovorim na pitanje koje mislim da si trebao da postavis. Dovoljno ce biti da stavis 2 ojacanja po 15 cm sirine jer je nivo vode dosta mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo zadatka Smile
Izmeris gornje dimenzije praznog akvarijuma. Krajeve i sredinu. Krenes da punis i napunis do sredine akvarijum. Izmeris ponovo iste tacke. Napunis 2/3 akvarijum pa ponovo izmeris. Ako nema veca odstupanja onda je akvarijum OK i krenes da punis do kraja. Sobzirom da je 10-ka sa KP obradom , ne bi trebala veca razlika u mm da bude tj do 3mm.
A da bi mirnije spavao , bez ovog igranja gore, uzmi parce 10-ke ili 8-ce u sirini od 12-15 cm i zalepi po sredini akvarijuma. Bice dovoljno.
Ostalo ... sve zavisi od majstora, stakla, silikona , detalja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Punio sam vec jednom i merio, tako da mislim da je bilo 1mm ili 2mm odstupanja.. mada nisam ni lepo ni merio.. ja sam vec spremio ta ojacanja.. imam parce 10-tke, 30 cm sirine, pa mogu da ga podelim na 2 dela i zalepim..zanimalo me da li smem ta 2 porprecna ojacanja da zalepim direktno na uzduzna, naravno izmedju silikon, a ne staklo na staklo.. a posle bi tu dolazili i isparivaci.. I slazem se da sve ostalo zavisi od stakla, majstora i silikona
Hvala nikouro, papaluza1..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace jel stavlja neko stirodur ili stiropor ispod peska ako stavi vecu kolicinu peska, pravi brdo od kamenja ili nema potrebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poprecna ojacanja lijepis na uzduzna (uzdruzna se drze sa stranicu, poprecna za njih i nema tu problema nikakvih.
Sto se tice stirodura stavljaju ljudi, i stiropor i stirodur i akvaristicki sundjer i kamenje pa onda pijesak, ali to je samo ako pravis neki scape. Opet ako ces biljki akvarijum racunaj da svugdje imas dovoljan sloj podloge za biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prednjem delu 5 cm pesak, a u zadnjem 15 cm.. a hranjiva podloga na pocetku ispod, a pozadi negde pesak 7-8 cm + hranjiva + pesak.. ali odlucicu jos uvek kako ce to izgledati.. a pitam jer ne bih da pogresim ipak nije to mala litraza za u dnevnom boravku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti vjerovatno u glavi imas vec kakvu postavku zelis. Stavi stirodur da ne uzimas toliku kolicinu pijeska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice detalja evo iz moje teme ( npr, da ne trazim po ostalim a ima ih dosta ) :
Centralna amerika by nikouro
Ako ide samo pesak onda nema potrebe da stavlja bilo sta izmedju peska i stakla. U slucaju vecih kamena ( preko 5 kg, npr ) , ja bih stavljao. Za menje komade nema potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To možeš i sam da uradiš, ako ti pomaže kako su meni uradili na 130cm dužine. 10-ka, 5cm širine ojačanja.
Podeljeno ovako otprilike: 50-5(ojačanje)-18-5(ojačanje)-50. Onaj u sredini za nešto sitno ubaci izbaci, oni levo i desno ubaciš nešto gabaritnije ...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo kao sto kaze Nesa, tako planiram 2 pojacanja i mogu to sam da zavrsim da kupim silikon za akvarijume , inace ja imam parce od 30 cm sirine i odnecu da mi se to podeli na 2 dela.. mogu i na 3 odlucicu u toku dana, sto se tice unutras, razmisljam ili varijanta sa vinovom lozom ili kamenjem, imao sam u planu da kupim i kvacrni pesak i neki ukrasni(lava 10kg) kamen, ali probio sam plan sa osvetljenjem tako da sam u deficitu, i nemam para za kvarcni pesak.. a treba mi oko 40-50kg, nasao sam pesak iz vodovod, koji ne peni, ali cuje se malo sustanje kad prislonim na uvo sa sonom kiselinom, oni to zovu tamo "kvarcni pesak" ima razlicite granulacije.. Pogledacu tvoj post nikouro.. Hvala za savete, Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ojacanja da ili ne? DaNiJeL91 Početak u akvaristici 13 Sre Mar 04, 2015 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum bez ojacanja pomoc Blade Uradi Sam (DIY) 8 Čet Okt 02, 2014 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ojacanja akvarijuma 140l Cokilio Uradi Sam (DIY) 22 Ned Sep 21, 2014 10:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aq. 130l-Saveti oko rasvete,ojacanja,... Cokilio Početak u akvaristici 2 Ned Jun 08, 2014 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Debljina stakla za duplo dno i ojacanja Milos987 Uradi Sam (DIY) 1 Sub Feb 08, 2014 1:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License