Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mikro i makro elementi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje,naime danas su mi stigli mikro i makro elementi od RF i pise na kesici doziranje 1ml po 10l vode.Da li to znaci da treba da dodajem 10 ml svaki dan i jel mogu da menjam i dalje nedeljno vodu posto na kesici pise da se menja voda za 20 dana??? i jos jedno pitanje da li u litrazu akvarijuma treba da racunam i filter vodu pri doziranju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 4:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da zavisi od ubiljenosti akvarijuma. Ove doze su za srednje ubiljen akvarijum. Ja imam nezahtevno bilje na kome su se pojavili znaci deficita pa sam udarnički ispoštovala propisane doze (imam akvarijum od 90l, stavljala sam 9ml preparata, nemam spoljni filter i lično ga ne bih uzela u obzir) ali nisam dogurala do 20 dana jer sam zatekla ribice na površini negde 15. dana). Piši slobodno RF-u, on će ti razjasniti sv nedoumice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je o tome reci bas za RF mm elemente, dakle radi po upustvu 1ml na 10l, racuna se kompletna voda dakle i ona u filterima.
Vodu menjaj normalno a Rf preporucuje malo jacu izmenu vode na 20 dana da bi se resetovala voda jer ti sad dodajes sve zive elemente a vrv ne fale bas svi u tvojoj vodi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa filterom to izadje onda da treba 13ml da se dozira,da krenem ja sa 9 u pocetku jer mi samo lotus i amazonka poceli listovi da gube boju i pojavile se rupice po njima dok valisnerija i nane,mahovine itd idu lepo.pa kasnije kad vidim kakvo je stanje da pojacam dozu il da smanjim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super, i mene bas zanima sve to jer treba da pocnem da dodajem mm od RF-a Very Happy Ja sam mislio da krenem cak sa pola doze pa da povecavam po potrebi. ( predpostavljam da visak elemenata moze uzrokovati rast algi za razliku od trenutnog stanja, tj. manjka)jer su se na nekim biljkama pojavili znaci nedostatki i propadanja ali se biljna masa jos nije razrasla u potpunosti.. Osvetljenje je pojacano na 0,7w/l i nadam se da nece biti problema..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje uporedite biljke sa ovom slikom i pokusajte da zakljucite sta vam fali, mozda i ne mora citava paleta m/m elemenata da se ubacuje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci, kad utvrdimo sta je dodajemo mikro ili makro elemente, u zavisnosti od potrebe?
Da li njih valja dodavati i ovako, kad biljkama nista ne fali, uslovno receno, ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi doksas je hteo da kaze ako primetis tipa rupice na listovima da onda dodajes samo kalijum ili nesto drugo da ne dodajes sve elemente.najbolje bi bilo da pocnes da dodajes kad primetis neke nedostatke na biljkama.kod mene na svakoj nesto fali nista strasno ali primecujem nedostatke zato hocu da krenem sa mm da nebi posebno dodavao kalcijum,magnezijum gvozdje itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako sam i mislio.. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefanbgd ::

Da li njih valja dodavati i ovako, kad biljkama nista ne fali, uslovno receno, ili ne?


Ako im nista ne fali, naRani ribe i nista ne pipaj Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Doksas, primljeno k znanju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pojavila mi se crna cupava po valisneriji,od kako sam poceo da dodajem mm elemente,jel to znak da ima previse hrane u vodi? a jos sam ubacivao na 130l vode 10 ml svaki dan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge jesu pokazatelj disbalansa nutrijenata u akvarijumu. Na njih se gleda najcesce kao na nesto nepozeljno a zapravo one mogu da nam budu vodic do savrseno izbalansiranog akvarijuma. Samo je potrebno resenja primenjivati postupno kako bi se uocilo resenje. Najjednostavniji nacin borbe protiv algi je higijena akvarijuma i redovna izmena vode. Pri cemu, sa izmenom vode prakticno ne moze da se pretera, osim u slucaju cikliranja....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bas se trudim da odrzavam akv,svake subote se menja voda i to nikad ne propustim za dan uz sifoniranje dna svake 2 subote sve je bilo ok i sad poceo da dodajem mm elemente i odjednom dlake crne po valisnijeri a nije ih bilo a i nisam preterao sa dozom jer dodajem 10ml jednog i 10 drugog na 130l vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo rastvorenog CO2 a dug foto period. Probaj da smanjiš fotoperiod ili da ga razbiješ. Biljkama nije potrebna konstantna svetlost, jer fotosinteza kod njih kreće kad čim je svetlo dostupno. Povećaj CO2. Ako otkucaš na google "Vrste algi u akvarijumu" naćićeš odgovor kako se rešava problem i zbog čega je nastao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro crvi stevladas Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 18, 2018 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro i makro elementi u NS bolepleco Arhiva Malih Oglasa 4 Pet Mar 09, 2018 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro Crvi Skybuffalo Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 29, 2017 4:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License