Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moravska zemlja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao da li temu da otvorim ovde ili u "biljkama".

Evo o cemu se radi:Zanima me sadnja biljaka u Moravskoj zemlji, zemlja dobro drzi vlagu, ne rasipa se.
Peskusa je, dodje zuckasta kao zuti pesak.
Pa bi stavio zemlju u casice od tamjana ili one male plasticne casice za kafu/zestinu i preko kvarcni pesak sloj od 5mm...
Zanima me da li ce to da smeta ribicama? Zivorotke i komunalci...
Inace tu zemlju koristim za sadnju povrcki Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 4:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ekvkg
Akvarista



Registrovan: 21 Avg 2014
Poruke: 24
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, samo je ispeci u rerni.
Cudi me da su clanovi ovako slabo aktivni, bas bzvz...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne slazem se sa Margitom, ne znam zasto bi experimentisao sa zemljom i napravio mogucu stetu u akvarijumu, kad mozes uzeti dzak carobne zemlje i to staviti, a nije ni skupo 200-300din dzak i miran si...proverena stvar, koristili mnogi akvaristi, ovako ides na rizik, cim je zuckaste boje, verovatno ima dosta gline u sebi- glina ima gvozdja dosta, previse gvozdja eto algi u startu, ako ne i pomora riba... ne znam, al moj savet ti je da ne eksperimentises ako vec ne znas sastojke koje sadrzi ta zemlja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moravska zemlja je izuzetno plodna, posto vidim da neki stavljaju humus i slicno,
mislio sam da ce biljke u ovoj zemlji bolje rasti.
Jedino ne znam kako ce se odraziti na ribice...
Ne znam, mozda cu da posadim u neki od akvarijuma pa da vidim sta se desava...
Ipak hvala na odgovoru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam teoriju da nece nista da im bude,al nemoj da me drzis za rec,jer nisam moderan akvarista,koji koristi sve blagodeti moderne AQ hemije...
poslusaj jos par saveta..pa sam odluci..ili bar testiraj u nekom manjem sa par ribica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako: Stavio sam humus-zemlju za cvece i moravsku zemlju.
Prvo obe ispekao, onda napravio mix.
Sadio sam u male plasticne casice i preko stavljao kvarcni pesak.
10x Guppy trava
2x Hygrophila corymbosa Angustifolia
2x Lysimachia nummularia Aurea
2x Hydrocotyle leucocephala
Posle nekih mesec dana, sve je ok.
Jedino ova Guppy trava vise je na dnu i u sredisnjem delu, ne pliva po povrsini. Ona nekako najslabije napreduje, verovatno zbog svetla.
Imam dve Philips 18w - 60cm (765 oznaka, druge nisam mogao da nadjem)
Pa cu verovatno da dodam jos jednu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CAROBNA ZEMLJA u Tempu 100 dinara
5kg pakovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sam vec imao i to sam stavio i sve je ok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo se slabije razumem u stavljnje zemlje u akvarijum koliko vremena treba vodi-zivom svetu u akvarijumu da pokazu da li je sve ok usled dodavanja neke zemlje u akvarijum posle koliko vremena mozemo da kazemo da je sve ok ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 3:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, ovo je vise zato sto u tom trenutku nisam imao nista drugo. Pa posto je neko rekao da javim sta se desava, posle mesec dana je sve ok.
Videcemo dalje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene je strah da uzimam bilo sta iz prirode i da stavljam u akvarijum. Bas zbog besomucnog tretiranja svega pesticidima, koji se prenose kisom i spiranjem tla u zemljiste i podzemne vode. Drago mi je da je sve dobro! Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bo&st
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Apr 2016
Poruke: 3
Lokacija: leskovac

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam ja nebih stavljo to po akvarijum sem humusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mineralizovana zemlja Peku Podloga 6 Sre Sep 04, 2019 3:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobna zemlja novo pakovanje srki.acs Podloga 0 Sre Jun 26, 2019 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cveće Peku Razno 6 Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja ispod pijeska pljevljak Početak u akvaristici 12 Čet Jul 12, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License