Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mikro i makro elementi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loco-Serbia
Akvarista

Registrovan: 08 Nov 2015

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da kontam da mi je svetlo prejako i dug fotoperiod,probacu da smanjim na 4 2 4.dodajem co2 diy nz kako vise da ga povecam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 12:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista

Registrovan: 18 Apr 2010

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao da dodajes CO2, mada sada vidim da je diy. Ne mogu da kazem da je beskorisno djubriti bljke kojima se ne dodaje co2 ali ako nisi dobro uvezban onda definitivno bolje ne dodavati. Isto vazi i za svetlo. Pre neki dan sam ubedjivao izvesnog kolegu da se mane Hi-Tec osvetljenja, da ugradi obicne t8 neonke a da za novac koji ima kupi kakv bilo CO2 sistem jer je on osnova biljne akvaristike...Mislim da me nije najbolje razumeo, nadam se da ces ti razumeti

Dobio si od kolege savet kako da identifikujes alge i kako da se sa njima boris. Iskreno, ja sam primenjivao sve vrste lekova i metoda u borbi sa algama (mozda ne neke najsevramenije koje su se pojavile poslednjih 2 godine) i primetio da serezultati dobijaju tako sporo da se pre desi da se ti naviknes na alge nego sto one zaista u potpunosti nestanu. Hocu reci proces je dug a osnova je cesta izmena vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista

Registrovan: 26 Dec 2015

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumeo te je kolega Very Happy i u tom pravcu trenutno ide.. Neonke uzete, jos co2 je ostao da se resi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2013

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta koristiš kao difuzor.
Možeš pasivno staviš čantricu ispod površine vode da se u nju skuplja CO2.

Ako ima neku motornu glavu, staviš onaj dodatak za crevo (ako nemaš ond diy varijanta) i na to prikačiš CO2. Samo je bitno da ti pumpa duva direktno u nešto, npr drvo, kamen... pod uglom (samo da nije 90). Po udarcu mehurici cu se dodatno razbiti. Što je ugao manji to će oni imati duži put do površine.

Imaš pod diy co2 diffuser na jutubu gomilu rešenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mikro crvi stevladas Tražnja 0 Ned Mar 18, 2018 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro i makro elementi u NS bolepleco Tražnja 4 Pet Mar 09, 2018 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro Crvi Skybuffalo Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 29, 2017 4:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mikro crvi Voja85 Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Avg 05, 2017 7:27 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker