Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Parazit ili nesto drugo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle cikliranja, ubacivanja ribica, dodavanja biljaka pojavilo mi se nesto ovako u akvarijumu, tj. zalepljeno za ribicu sa donje strane (ovo sto lici na izmet, ali je na sredini stomaka), ne znam sta je molim za pomoc oko identifikacije da li je opasno ili ne. Hvala unapred.

Image

Inace skinuo sam sa pincetom, kao krpelj, veoma je zivo na rukavici, otprilike je oko 4mm kruznog oblika..

Image


Ne znam gde da stavim temu u bolest ribica ili ostali stanovnici, jer ne znam sta je.. molim da se premesti gde odgovara, ako je potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 7:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoja fotografija i Google kazu Argulus - parazit. Pogledaj sam, zovu ih i riblje vasi. Ima vise efikasnih lekova na trzistu, ne znam sta je kod nas najpopularnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru Blue, jeste Argulus, moze da se leci i hipermanganom, ali u mom slucaju ce morati sve na kuvanje, jer sam na teleskopima nasao vecu kolicinu prilepaka tako da ne znam koliko i na cemu ima polozenih jajasca i ne zelim da mi tretman ne uspe tako da mi ovako lakse, a i brze.

Inace sve sam skinuo pincetom ili stapicem za usi (one sitnije) i prebacio ribice u posebnu kofu sa dodatim baktopurom, jer im je dosta ostecena krljust, na jednoj su skrge poplavele, imaju rupe po sebi i crvene im se peraja (priblizno - lici na popucale nerve), da ne dobiju nesto jos od bolesti zbog otvorenih rana.

Inace simptomi su:
kod teleskopa - ribica se krije od svetla i nervozno pliva skriva se i od ostalih ribica potpuno ne druzeljubiva, slabije jede.
kod fantail japanki - plivaju nervozno spustenih peraja, cesanje od sljunak, dekoraciju i biljke, cak i jedna od drugu, iskakanje iz vode, jedu normalno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License