Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zemlja za cvece i zuta moli? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako imam dve zute moli za koje msm da su skotne.Pitanje je sled. kako sa sigurnoscu da znam da jesu? I jos jedno pitanje uzeo sam u cvecari zemlju za cvece koje msm da stavim u novi Akva ispod kvarcnog sljunka sad da li ta zemlja treba da odstoji u vodi ili mogu odma da je stavljam i kada sadim bilje da li koren biljke treba da bude zaboden u tu zemlju ili iznad zemlje u kvarcnom sljunku planiram da stavim 1cm Zemlje i preko toga kvarcni od prednje strane 4cm pa da ga dizem do zadnje stranice do 7,8cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče moli ako je široka u bokovima onda je skotna, kao i sve ostale živorotke, gupi, ksifo... Stavis zemlju za cveće (ne može bilo koja) odmakneš koji cm od stakala sa sve četiri strane, da ti alge ne podivljaju po staklu, i stavis mrežicu za komarce preko, pa kvarcni pesak i nećes imati problema posle ako budeš presađivao biljke kad budes čupao koren.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel treba da odstoji predhodno u vodi neki period ili moze odma da se stavlja ? I da li biljke sadim odma na tu mrezicu ispod koje je zemlja ili u sljunak pa ce biljka vremenom kako se bude razvijala ici prema njoj? I ako moze na pp zemlja koju vi koristite i sa kojom ste zadovoljni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lično nisam stavljao pre u vodu. Sadiš u šljunak pa će ono vremenom samo da pušta koren kuda mu odgovara. Bitan ti je samo ph zemlje, potraži na forumu, imaš teme o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze jos neko da napise svoja iskustva sa ovom zemljom itd i da li se isplati stavljati pod kvarcni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze imas puno tema na forumu o zemlji za cvijece , malo procackaj Wink Ja bi razmislio o mrezici za komarce jer ima biljaka koje imaju jak korjen pa kad budes htjeo nesto premjestati ili cupati bice problema .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze neko da predlozi biljke koje nisu zahtevne a da izgledaju pristojno za prednji srednji i zadnji plan znaci neke koje bi mogle samo u kvarcu da rastu . Da nebi eksperimentisao sa ovom zemljom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kriptokorina , sve vrste (imaju male, srednje i velike) , ludvigija repens, nana moze da raste zavezana na kamen ili panj pa joj podloga ni ne treba, a moze i da se posadi ali samo zile a rizom da ostane na povrsini, valisnerija, sagitarija, ehinodorus (mada njemu treba svetla dosta) . ima verovatno jos vrsta biljaka, al ove su se kod mene pokazale kao odlicne za sljunak, a i u obicnom pesku lepo rastu.

ako te smara da se bavis zemljom za cvece, mozes da uzmes osmokot, napravis male vrecice od najlon carapa, pa zabijes ispod korena biljke, al to bi trebalo svakih 6 meseci da menjas, da znas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License