Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni kod mene jos nista, evo vec cetvrti dan, a intenzitet mehurica je bas dobar...sacekacemo jos neki dan pa cemo videti ima li rezultata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne setih se da uslikam, znam da je bas ludilo bilo da je vecina stabljika ispustala mehurice i to poprilicno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahha, kao da sam prizvao mehurice.sada pogledah u aq kad samo mehurici sibaju, npr. ova izbaci mehur na svake 4sec..i evo ostale sve bacope su pocele da izbacuju Wink
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nemojte da preterate sa CO2 da ne bi pobili ribe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene ovo funkcionise vec nekoliko meseci uspesno, nije to velika kolicina Co2 u aq da bi uticalo na ribe....Ono sto me interesuje, da li nocu neko ukljucuje vazdusnu pumpu?Ja mesecim evo vec ne koristim vazdusnu, samo Co2 ovako ubacujem, ali znam da nocu biljke izbacuju Co2 a uzimaju kiseonik..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, ili je drzi ukljucenu non stop ili je nemoj uopste ukljucivati.
Zasto? Zato sto ne bi trebalo praviti oscilacije jer to lose utice na ribe prvenstveno.
Naravno ovo je moje razmisljanje, a najbolje bi bilo da pratis ponasanje riba i jos bolje da nabavis drop ceker i tako budes siguran u ono sto radis sa CO2 jer odokativne metode nisu bas pouzdane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, nisam siguran dal je možda neko već i napisao nešto o tome, al s obzirom da ima 70 strana, nije mi se dalo da baš sve čitam Very Happy a imam pitanje u vezi verzije šećera i kvasca, pošto ispod akvarijuma imam komodu u kojoj stoji i Atmanov kanister, dal flaše za CO2 mogu da stoje ispod akvarijuma, pošto sam čuo od jednog forumaša da možda mora da bude u visini akvarijuma, al nije bio siguran, znači samo je razlika što bi crevo iz male flaše u akvarijum bilo dugačko možda nekih metar, dal će to da smanji protok CO2 ili uopšte celo funkcionisanje sistema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze naravno samo stavi nepovratni ventil.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sad napravio smesu i proradila je odlicno, i sa spricem i tuferom se dobijaju sitni mehurovi.. Very Happy Zanima me samo posto imam jedan mehur u sekundi otprilike, mislim da je to puno.. da li je bolje nekako da taj sistem nocu vadim iz akvarijuma ili da ukljucujem vazdusnu pumpu ili da pustim veceras preko noci pa da vidim ujutru kako se ponasaju ribice, ne znam da li je to dug period....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se diy co2 ostavlja i noću? Imam pupmu atman at 304, koja talasa površinu vode i ubacuje tako kiseonik. Sutra puštam u rad co2 pa me zanima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svestan sam da ima dosta stranica ova tema ali bih ti ipak preporucio da odvojis malo vremena i celu temu procitas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko gasi nocu neko ne, ja sam od onih koji ne gase a imam sistem secer/kvasac.
Doduse kupujem uskoro bocu ali takodje necu gasiti nocu da ne bi dolazilo da veceg oscilovanja Ph.
Takodje i vazdusna pumpa mi je konstantno ukljucena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno Very Happy ja sam negde procitao ovde na forumu da kao nema potrebe da istovremeno budu ukljucene i vazdusna pumpa i co2, tj da nema efekta..mada bi po meni bila to neka najsigurnija varijanta..
Boca jeste najelegantnije resenje, ali po pet shopovima katastrofa skupo Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam vazdušnu pupmu ali zato pumpa iz filtera razbija površinu i ubacuje dosta mehurića
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni su rekli da je to dovoljno, medjutim da li se ja tripujem ili ne, kod mene su se ribice drasticno promenile kada sam ubacio vazdusnu pumpu, postale su aktivnije i zivahnije.
..Naravno razlog njihove slabije aktivnosti moze biti to sto mi je visoka temp u akvarijumu pa se proporcionalno smanjila kolicina kiseonika...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License