Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 komplet preporuke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako ljudi, dvoumim se izmedju kupovnog Biom 2000 kompleta za co2 ili jurenja posebno komponenti po oglasima i sklapanja.

Sta mislite o onim manometrima za 2-3000 din po KP? Valja li to ista obzirom na cenu?
Dalje polovna roba:
Boca 5kg oko 40e, iglicasti ne znam posto je, EM ventila ima za 1000+ din

Izadje to nekih 80-100 eura...da li bi se vi cimali sa tim ili dali 150 eura i kupili fabricki komplet doduse sa 2kg bocom?

Ja vise ne mogu sam da odlucim, nekoliko dana vec gledam po oglasima vamo-tamo i opet sam na pocetku taman kad pomislim da sam nesto odlucio a iz prostog razloga sto se ne razumem u tu opremu i to ce mi biti prvi co2 pravi sistem...secer kvasac ne racunam u sisteme Smile

Dakle eto, budzet 150eura sta bi ste vi sklopili ili komplet narucili a da bude neki best buy?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 1:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi kupio co2 bocu polovnu, atestiranu za 40-50e i kupio na KP imas prodaje lik nov ne otpakovan serin manometar sa iglicastim ventilom na sebi za fino stelovanje za 7500din (u radnjama ti oko 13.000 taj manometar) i kupio elektromagnetni na akvarijumartu za 35000 i po meni ti je to best buy... a ne da uzimas taj biom... imas na KP i polovan JBL manometar za 9000din...ili ta opcija... mada nov serin je nov... co2 boca isti ti ocin fabricka ili ona za zabvarivanje ili bilo koja druga je ista...bitno je da je u atestu tj da joj ventil valja, moja nije u atestu ali valja joj ventil...

ili jeftinija opcija, neka boca polovana, masser manometar polovan, on ti oko 40e, iglicasti neki kvalitetan (ima ga sonePA) 10e i elektomagnetni 3500...

iskreno ja sam za ono 1 sto sam ti napisao... sera manometar sa iglicastim, boca i el.mag. ventil... i to je to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze na PP link tog Sera manometra, ja nadjoh samo 1 polovan i ofucan za 8000 na KP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 5:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citam razne forume i neki bas nahvalise medicinske manometre


Image

Ima li neko iskustva sa njima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi jel moze obicno silikonsko crevo za co2 bocu ili treba neko specijalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo je, polovna boca kupujem prodajem 1,5kg 2000 din. Ventil sa ali expres-a oko 2000din. Sto se tice creva stavio sam obicno od ventila do difuzora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam biom manometar vec 4god i bas sam zadovoljan. On je sada nov oko 7000din.
Ta boca od 2kg bi ti brzo dosadila jer bi cesto isao da je punis tako da je moj predlog da odma kupis vecu od 5kg, a oona ti je polovna 3000-4000din.
In-line atomizer mozes da kupis od 2000-3500din. I ne znam cenu el.mag.ventila. Za te pare mozes da kupis sve odvojeno i da ti sluzi inza veci aqua sutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moju bocu od 2 kg punio sredinom novembra...
co2 mi radi non-stop po 1 mehur u sekundi...

jos uvek nije ni blizu praznjenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gargi
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2015
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam uzeo polovnu bocu 5 kg, za bocu sam na najlonu u Novom Sadu, dao 500 dinara, manometar na KP najeftiniji mislim da sam dao 20 evrica, iglicast ventil sam uzeo za plinsku bocu na pijaci 400 dinara, fenomenalno steluje, bez greske i elektromagnetni za 1200 dinara na KP. jedino sto moras da uradis su reduciri od manometra ka iglicastom, i od iglicastog ka elektromagnetnom, posto nisu isti navoji, ali to moze svaki strugar da ti uradi od parceta neke mesingane cevi. Mene je sve sa bazdarenjem i punjenjem izaslo oko 70 evra. Crevo koristim najobicnije. Postavio bi sliku ali ne znam, kako trazio sam ali mi ne ide...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za iskustva ljudi.
elem, "prelomio" sam i uzeo novu bocu od 5kg, serin polovan manometar sa iglicastim, magnetni kvalitetan, brojac, a za otapanje CO2 vec sam montirao Ferplast energy mixer.
Sutra ili preksutra stize sve to pa cu vas cimati oko povezivanja Smile

Sto se tice creva pokusacu i ja sa obicnim silikonskim pa cemo videti jel ok.

PS
Gargi, izmedju polja gde pises odgovor i one dve opcije pregled poruke i posalji imas opciju ubaci sliku, klikni i dalje ces sam videti, jedino slika ne moze preko 250kb cini mi se, dakle resize pa kaci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike sa oglasa


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trguj pa se javljaj.
Sto se tice crijeva ti imas reaktor za koji nije potreban pritisak od nekoliko bara da se probije membrana kao kod difuzera jer nemas membranu tako da uzivaj, moci ces i sa obicnim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gargi
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2015
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

al sam dunster, fala Doksas, a ja se ko budala ubi trazeci po temama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao danas manometar i magnetni...
e sad, na tom krugu za stelovanje, ima i jedan mali sraf sa strane za imbus kljuc koji sam takodje dobio.
Tu se valjda podesava pritisak iz boce a onda na krug fino stelovanje ili?

Moze li neko da mi pojasni malo?

Sutra stize boca, da li treba neke dihtunge stavljati izmedju manometra i boce ili se samo dobro zategne, ima li tu nekih da kazem pravila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slika ako nisam dobro objasnio...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Komplet bilje na prodaju Onix21 Ponuda 1 Pet Jun 04, 2021 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Komplet akvarijum Sale Ponuda 1 Sre Dec 16, 2020 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jacina motorne glave-Preporuke djilepfc1970 Filteri i pumpe 5 Uto Sep 15, 2020 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuke za akvarijumsko bilje andrija88 Početak u akvaristici 2 Sub Apr 21, 2018 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Co2 sistem komplet papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 20, 2018 11:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License