Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc u vezi algara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto ne bih zeleo Ancistrus-a zbog velicine (zamislio sam akvarijum sa malim vrstama riba) i corydoras-a zbog rovarenja po podlozi, posto zelim da imam neku reku, koju bi mi on izrovao sigurno (naravno nece sigurno ta reka trajati vekovima, al barem neko vreme da uzivam u njoj, dok se sve to samo ne pomesa, iako bi pesak odvojio pregradama)
E sad ja sam zamislio da uzmem otocinclus-e, garra rufe i bornea? Da li su mi oni ok da odrzavaju cistocu akvarijuma, za otocinclusa znam kakav je algar i garra znam da je ok, al mi je najsumnjiviji borneo, pa bih zeleo da cujem par saveta o njemu, s obzirom da mu je fina cena? Smile i da, da dodam, imao bih i puzeve Nerite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 3:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto mu gromova opet komplikujes! U 85L stavljaš gomilu algara. U tako malom akvarijumu nema dovoljno hrane za sve a i te alge što se najčešće pojave oni neće pipnuti. Na kraju ćeš morati da ih hraniš što će dodatno opteretiti sistem i stvoriti još više algi.

Kad ti se formira akvarijum i malo napuni algama i diatomima stavi bornea. To ti je riba koja traži oblo kamenje drvo dobru cirkulaciju vode kroz akvarijum. Preferira temperaturu vode do 24C.

Najbolje ti je da staviš nerite i posle dodaš bornea i koju amano kozicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to bre prijatelju, to mi treba, savet Very Happy ne znam, nisam siguran, zato i pitam i postavljam pitanja na sto strana u vezi svacega, zelim da od starta udjem kvalitetno koliko god je to moguce Smile Evo npr ova informacija koju si mi dao, ne bi mi pala nikada na pamet, ja sam jos razmisljao dal je to dovoljno algara, da oni odrzavaju ceo taj sistem, a na kraju ispade previse, mislim meni jos bolje odgovara Smile al onda bih se odlucio za garre i otocincluse, borneo jeste lep, al sam cuo da bas i nije nesto sjajan algar, a ujedno je i malo skupa ribica, a sto se tice nerite, o njoj sam poceo da razmisljam tek kad sam se uverio da je bas dobar algar, al inace nisam zeleo puzeve, pa da mi se mnoze, pa onda moram da ih vadim kad bude previse, pa sta cu s njima onda, bla bla i tako to Smile probacu ovako za pocetak sa garrom i otocinclusom, pa cu videti kako ce oni to odrzavati, a sto se tice kozica, jeste da je Amona velika kozica, al mislim da ce Patuljasti ciklidi da jurcaju za njima, pa se onda ovi i kriju, pa onda to i nije ta lepota uzivanja u kozicama, tako da za sad ih necu ubacivati.

Serene Sky hvala puno na savetu, ako jos neko ima neki savet bio bih zahvalan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ćeš držati ciklide kozice su kvalitetna prihrana a amano luksuzni obrok Very Happy

Otoi su po meni dosta osetljivi i treba ih više ubaciti ne vole da budu sami. U vezi garr ne znam baš nista sem da ako ih hraniš neće hteti da grickaju noge.

Problem sa algarima jeste baš u tome što oni ne jedu sve alge a pogotovu ne one najčešće zelene tačkaste(njih nerite jedu ako se ne varam) i one crvene, crne čupave(njih jedu samo sijamske lisice). Uglavnom svi oni jedu diatome tj ono braon i fungus ako se uhvati na drvetu.

Najbolji algar po meni je vlasnik akvarijuma Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prema oto-u mi se nekako stvorila velika ljubav, nisam ga ni imao, video ga par puta, al nesto, ne znam ni ja sto, al mi se svidja i imacu ga makar crko, mislim ja, ne Oto Very Happy, a znam da mora da ih bude bar 4,5, tako sam i planirao otprilike, a Garru mi je par ljudi preporucilo, pa hocu da je probam, voleo bih i Panda Garru, mnogo je lepsa, al je tesko naci i dosta je skuplja, a za nerite cemo videti kako se bude ponasao akvarijum Smile

A verujem da ce biti tako, dok ne zasucem rukave i ne uronim u akvarijum, nema leba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License