Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi veci akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Veci do zivota provodio sam pored nekih manjih ocevih akvarijuma,na kraju on odustaje os akvaristike i uvaljuje mi neki BOYU aq od pedesetak litara. Taj akvarijum drzim nekih 3 godine i uglavnom je biilo vestackih biljaka nekih kamencica... Pre nekih dvadesetak dana nabavljam alvarijum D 151cm S 45cm V 60cm + 10 cm stakleni okvir na kojem je hauba. Ispod haube juwel multi lux 2 x 54 1200 cm Potapajuca pumpa atman 304 u trokomornom filteru unutar akvarijuma. Napunio ga vodom ubacio sundjere iz starog akvarijuma i usuo deo vode iz istog. Kao da ubrzam cikliranje sipao mu neke serine preparate sa dobrim bakterijama i posle 4 dana stavio jato zebrica,nakon dva dana dodao jos 6 neonki da bih nakon par dana stavio sve ribe koje imam Smile Mesavina svega i svacega u skorije vreme prebacujem neke ribe u onaj manji aq. Prvi put se srecem sa aq biljkama al sam ih planirao pa sam stavio ispran treset u debljini od 4 do 2 cm a preko njega kvarcni pesak 2 ili 3 mm nisam siguran. Biljke sam u glavnom dobio tako da ne znam koje su,al me uzasno nerviraju neke koje su bez korena tj reznice pa uvek neka grana ispliva.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 7:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicne dimenzije za skalare ili neke druge ciklide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Čestitam na većem akvarijumu cestitka

Te biljke što ti plivaju veži koncem ili nekim tankim najlonom za pecanje. Samo nemoj da stežeš puno rizom će se vremenom zadebljati. Kad vidiš da su se uhvatile za šta god ih budeš vezao možeš slobodno da presečeš konac/najlon. Ako ne znaš rizom se nikada ne zatrpava u podlogu.

Ne mora sve da ti bude tako linearno, 45cm ostavlja dosta mesta da se hardscape razmesti. U samo sredinu ne valja ništa stavljati lepše za oko bude. Taj panj umeš i uglaviš izmedju kamenja izgledaće mnogo prirodnije i lepše.

Ako bi stavio dve slabije pumpice da duvaju u akvarijumu bilo bi dobro. Prvo cirkulacija vode će biti bolja, bilje će imati bolje uslove za život i manje bi taloga ostajalo na dnu pa bi samim tim podloga bi bila čistija i u slučaju da dođe do izlaska gasova iz podloge pre će napustiti akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad cu samo izbaciti 3 skalara i 4 japanke Smile Hvala Smile Biljke cu vezati vec sutra,previse mi je je za danas guranja ruku u vodu Toliko toga premestam, dodajem i vadim iz aq da su se ribe vec navikle na moje prisustvo u akvarijumu. Pumpa od filtera mi pravi aeraciju i valjda tako ubacuje vazduh u aq.To sam naso ovde na forumu pa sam izbacio vazdusnu pumpu. Panj sam danas ubacio jer je stari koji je malo veci poceo da pusta neku sluz. Dao sam ga zeni da ga dobro prokuva Smile Planiram da ubacim jos biljaka i stavio bih tepih travu. Trenutno koristim tecni Co2 easy-life. Moze li mi neko reci dal je on dobar za biljke i zivi svet u aqi dal koristi icemu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio na aeraciju akvarijuma već na cirkulaciju tj kretanje vode kroz sam akvarijum. Cirkulacija je usko povezana sa aeracijom al nije isto.

Akvarijumi manjih dimenzija mogu da se provuku samo sa filterom veći tj. duži ne mogu jer se stvaraju mrtve tačke na kojima se skuplja talog, stvaraju gasovi i mnogi drugi problemi. Sa jačom pumpom u filteru se ne postiže nista čak ima negativan efekat jer tada voda prebrzo prolazi kroz filter a ne otklone se sve mrtve tačke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukljucio vazdusnu pumpu . Moram naci neki bolji rasprsivac Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi odlepicu ! Kamenje u akvarijumu mi je najverovatnije krecnjacke prirode. Malopre sam ga testirao sircetom i susti tj malo peni. Muka je to sto sam to kamenje trazio danima tj kopao po zidinama u okolini Knina.Natovario u auto i za BG nekih 700 km. Kamenja nekih 100 kg Smile (nisam cak tamo isao samo zbog kamenja) U akvarijumu su mi u glavnom zivorotke. Dal da izbacujem kamenje ili ne? Citao sam da takav kamen stvara tvrdu vodu. Dal ona drasticno utice na ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa strašno osim ako se ne trudiš da pH držiš ispod 6. Samo ono što peni jako kad pospeš kiselinu nije za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Merio sam pH u akvarijumu mi je 15 na cesmi 11 Sta to znaci ? Dal da vadim kamenje i postoji li mogucnost da se pH jos uveca u AQ ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco, u Surcinu nije pH 11. Ja sam takodje u Surcinu i voda je perfektna za drzanje vecinu ciklida ( sem neke amerikance ).
Da nisi ti merio Kh?
Inace, da ti je pH izmedju 11 i 15 ... Ne bi imao nista u akvarijumu

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Feb 29, 2016 3:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si nije pH vec KH Smile Serinim testom sam proveravao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke i biljke ne idu zajedno. Dimenzije akvarijuma su idealne za neke izbiljnije ribe, ciklide. Koje god da stavis, da li amere ili afrikance, neces pogresiti. Ali o tome otom potom.
Pumpa ... mislim da bi ti jaca pumpa bolje odradila posao. Sa komesanjem vode po povrsini nadoknadio bi kiseonik u vodi pa ne bi imao potrebu za ubacivanjem vazdusne pumpe. Eto, jedan manje.
Biljke ... Nije to nikakav bum. Jedina stvar u celoj prici koja je bitna jeste rasveta tj da li imas dovoljno svetla za fotosintezu a samim tim i razvijanje biljaka. Imas hranljivu podlogu, imas biljke i ako omanes u rasveti imaces i problema sa algama. Ali to nije nista strasno. I one su deo prirode. Akvaristi uglavnom izlaze sa njima na kraj tako sto vremenom steluju parametre tj podizu ili smanjuju jacinu rasvete, kombinuju razne vrste spektra, dodaju biljnu masu ili ... jednostavno kupe neku hemiju i, eto.
Kamenje. Ako planiras diskuse, sto sumljam, onda ne dizi ni prasinu oko kamenja.
Rekao bih da si u Novom Surcinu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pon Feb 29, 2016 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke izbacujem to je reseno. Ciklide neplaniram u skorije vreme.Od rasvete koristim jednu J5 original tropical pro 54 W druga je juwel high lite 54W obe su 1200 mm Ova pumpa mora izdrzati neko vreme dok se ne nabavi druga.
Licni podaci prebaceni u pp - nikouro


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Mar 01, 2016 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License