Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrbin panj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 5:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me vrbin panj.
Da budem precizniji, zanima me koliko treba da bude stablo(precnik) ciji bi panj odgovarao za akvaristiku?
Zanima me neki prosek.
Toliko i toliko veliko drvo ima toliko i toliko veliki panj. Smile
Da se ne kilavim bzvz Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 5:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi od veličine akvarijuma. Za male akvarijume su ti potrebni mali panjevi, a za velike akvarijume veliki panj. Mislim da nisam rekao ništa novo. Moje iskustvo je da najpogodnije panjeve imaju stabla debljine oko 15-20 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, probacu...
Nemam predstavu koliko je tesko da se otkopa vrba.
Obzirom da raste oko i u mekanom tlu, valjda nece biti problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 5:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, niko ne otkopava drvece da bi dosao do panja, potrazi po obalama reka vec prirodno otkopane panjeve...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Druze, niko ne otkopava drvece da bi dosao do panja, potrazi po obalama reka vec prirodno otkopane panjeve...


Jel znas mozda kakva je Lepenica u Kragujevcu i sta vuce sa sobom...? Smile
To odakle cu ja da izvadim panjeve je u najmanju ruku "vuko*ebina", neuredjena sa gomilom loma.
Naravno da necu da idem u "sumu" i unistavam prirodu i drvece za par panjeva.
Samo ne zivimo svi pored Save, Dunava, Ibra itd...Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada otkopavaš panj često uništiš one sitne grančice, koje mu daju lepotu. Najbolje je kada voda spere zemlju. Tako ostanu neoštećene tanke grančice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrove panj Uros Kg Razno 2 Uto Jul 20, 2021 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem panj ili cokot Imperatore Tražnja 0 Sub Jan 23, 2021 1:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj pubicna__kost Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jul 25, 2020 11:55 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License