Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna pomoc - sluz u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vtoman




Registrovan: 02 Mar 2016
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedavno sam kupio akvarijum od 200 litara sa tetra ex 800 kanister filterom i standardnim grejacem, substratom itd. Akvarijum je relativno nov, u funkciji je jedno desetak dana.

Prekjuce sam u akvarijum ubacio jedno drvce ali sam danas primetio nesto cudno na njemu, kao da je razvio jedan sloj sluzi, stavio sam i sliku. Ta sluz se sada nalazi samo na drvcetu i nisam siguran o cemu se radi.

Ovde sam postavio i sliku gde se taj sloj sluzi moze videti.

Da li je neko imao ovakav problem? Da li bi trebao da izbacim ovo drvo, mozda prokuvam?

Unapred hvala na pomoci i savetu.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 10:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su plesni i nemoj da brines, samo malo koristi pretragu. Dosta je pisano o tome.
http://www.akvarijum.org/forum.....ght=plesan

Mozes da izvadis, prokuvas pa ispeces i vratis u akvarojum, a mozes i da ubacis ancistrusa... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus sve to pojede u slast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ako nemamo Ancistrusa? Smile s obzirom da ne nameravam da ga ubacujem u moj akvarijum, a trebalo bi danas ili sutra da ubacim panj, pa da znam, ako me sačeka možda ista ovakva situacija u narednim danima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg ::
trebalo bi danas ili sutra da ubacim panj, pa da znam, ako me sačeka možda ista ovakva situacija u narednim danima Very Happy


Ako je panj nov sigurno hoće. Nije to ništa strasno, ancistrus rešava problem očas posla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda da pozajmite ancistrusa od nekog ko vam je blizu na par dana, pa ga vratite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rent-A-Ancistrus Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
vtoman




Registrovan: 02 Mar 2016
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super, bas mi je pao kamen sa srca, nisam znao sta se desava.

Uzecu par Ancistrusa pa cu ih pustiti da pasu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocas posla ces se resiti "problema" a Ancistrusi ce ti biti veoma zahvalni. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A znači osim Ancistrusa ili Rent-A-Ancistrus verzije, ne postoji nijedna druga opcija ili algar da se to reši? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda neki puz, "Amazonac"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno može i gibiceps, ili plekostomus. Možda i amonijer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ako te ne mrzi da svaki put kad se nahvata sluz izvadis panj i operes ga u kadi s nekim sundjerom il cetkicom il tako necim, ne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo sa tom sluzi je da od cetiri ancistrusa ni jedan nije hteo da pipne (dva muzjaka dve zenke), plecostomus je mrcvario nesto slabo, otocinclus (jedan jeste drugi nije) zebra nerita cisti, ali dunavske nerite je potamanise primer je sa redmoor panja, dok na drugom primeru na mangrove drvetu ancistrusi su vodili rat sa plecostomusom ko ce pre da pojede ali i u ovom primeru dunavske nerite su bile favorit. Barski puzevi nisu hteli ni na jednom ni na drugom da ciste, kao ni amazonci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nezla
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2015
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene, pored acitrusa, kozice ociste za jedan dan....ono sto nisu kozice i ancitrus ja sam malo ocetkao sa starom cetkicom za zube kojoj je promenjena namena...vise nije za zube sad sluzi akvarijumu... Smile...
mada iskreno ancitrus i kozice ociste bolje od mene....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License