Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ženka skalara se čudno ponaša Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je počelo pre nedelju dana možda kada se uplašila ne znam ni ja od čega. Od tad sam primetila da se više povlači i skriva. Nema nikakvih vidljivih promena na njoj osim što mi se čini kao da joj se leve škrge ne pomeraju i sva je nekako skupljena niti se interesuje za hranu kao pre. Da li je od stresa ili neka bolest i šta činiti? Stara je oko 3 godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

I sada kada pogledam izgleda kao da joj je donje peraje slepljeno i da ima neku prasinu po sebi, ali nisu bele tackice/ic Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moguce je da se istresirala , a mozda je i udarila u nesto i sad je to boli pa se skriva dok se ne ocitavi. nije stara , na slici ne deluje da joj nesto fali, ako normalno pliva i bar malo jede bice bolje za koji dan dok joj prodje trauma ili bol u slucaju da se udarila. malo duze je prati , mozda je bas levu stranu udarila, vidi dal pliva mozda malo nakrivo ili nesto. promeni i vodu u akv, obicno se ribe razgale malo posle promene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podseća na Valvet, Oodinium ili kako ga kod već nas zovu. Kod slatkovodnih riba javlja se usled pada imuniteta il stresa. Ne treba ga mešati sa morskim.

Do sada nisam imao ribe sa valvetom pa ti ne mogu 100% reći da je on. Možda neko može bolje da pogleda i potvrdi dal jeste il nije.

Pod suncem ili jakom baterijskom lampom(led može da prevari) može da se proveri dal je valvet isto. "Prašina" od valveta dobija žućkastu ili zlatnu boju.

Ako "prašina" zahvati veci deo ribe teško da će preživeti. U pitanju je parazit sa 3 stadiuma razvića. Ubija se dok je u fazi deljenja i plivanja. U ribi valjda provodi 3 dana i tad lekovi nemaju uticaj na njega.

Za Oodinium imaju lekovi. Sera Oodinopur je možda jedan od boljih kod nas. Pošto ima bakra loš je po beskičmenjake u akvarijumu. Lekove koji imaju Malahitno zeleno izbegavaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova riba je vec nedelju dana "na bolovanju' , mislim da bi se oodinum do sad vec pojavio malo vise, jer kad zahvati ribu ona deluje kao pohovana . kao da se grupisu te male fleke . evo u prva 2-3 reda kako izgleda riba , pa uporedi jel lici na to tvoje

https://www.google.rs/search?q=oodinium+(velvet)&espv=2&biw=1873&bih=995&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2gtOOq4fLAhXsC5oKHU-wCl4Q_AUIBigB

mozda je i to, ja na slici ne vidim, mozda da je izdvojis u karantinski akv i stavis ovaj lek oodinopur dok bolest ne uznapreduje potpuno. :l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima. Ona je sada bolje, jede i vise se toliko ne skriva.

Evo kako trenutno izgleda. Da li se i vama ove bele tackice cine cudnim?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2016 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz one bele tacke iznad oka kao da ima nesto, lici na bradavicu, da nije neki parazit? Nemam dovoljno veliku mrezicu da je prebacim u drugi akv, ali ne znam da li je to povezano sa ovim prvim simptomima sto je imala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Evo na sta to lici, kao neki paraziti ili bele bradavice oko ociju, ali ne znam cime da je tretiram i i dalje ne znam da li je povezano sa proslim stanjem i zasto ovi malecki skidaju to sa nje, uzasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Feb 28, 2016 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si pogledala ovu temu:
http://www.akvarijum.org/forum.....22218.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Hvala za link, lecena je antibioticima, izlecena i vracena u zajednicki akvarijum Smile Sada jede kako treba i izgleda da je bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neće da se mreste, čudno ponašanje sk... angelfishinheaven Filteri i pumpe 3 Čet Feb 11, 2021 10:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam skalara trikolora WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 08, 2020 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License