Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Svaki savet dobro došao Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam danas rasvetu, i najverovatnije cu ubaciti dve neonke Arcadia t5, moram još da vidim koje ću.
Ubacio sam još dve obične nerite, ančija, i dve kozice da probam da vidim da li će opstati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubačen co2 diy.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Sviđa mi se tvoj akvarijum.

Nemoj izbacivati led. T5 su dosta jake. Namesiš tajmer na T5 i tajmer na led, prvo ti se pali led pa posle sat T5 a za gašenje prvo se gasi T5 a posle led. Ako to uradiš ribe će ti biti zahvalne.
Plus ako se desi da buknu alge led može da ostane da radi normno a foroperiod sa t5 smanjiš na nekoliko sat.

Malo parče krastavca i prokuvane zelene salate 2x nedeljno i nema brige dal će opstati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i tako. Samo moram ove komada stakla što su zalepljeni da skinem i na njihovo mesto da stavim neonke. Eksperiment sa kozicama je propao. Kribenzisi i Palmeri su valjda potamanili kozice, pošto ih nigde ne vidim a bile su u mahovini kad sam ih ubacio. To sam i mislio da će se desiti pa nisam želeo da bacam pare dok ne proverim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par fotografira trenutnog stanja
Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto sam ubacio diy co2. Zanima me da li izbacuje previše mehurića?

Image

Image
A ovako pumpa talasa površinu i ubacuje kiseonik

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje je da nije to puno mehurica za tvoju litrazu akvarijuma, ali da nemas dovoljno biljne mase za toliku kolicinu CO2, moja preporuka ti je da sto pre ubacis jos biljaka i pojacas osvetljenje i da ce to da bude odlican akvarijum ukome ces da uzivas! Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican je akvarijum, mozda jedino da umesto rasprsivaca stavis difuzor, imas na forumu diy varijantu gotova za 5 min, ja sam je uradio i prezadovoljan sam Very Happy koliko sam ja shvatio nije bitna kolicina mehurica nego koliko se njih rastvorilo, sto manji mehurici bolje se rastvaraju u vodi. Ja sam trenutno u fazi nabavke drop checkera pa cu po tome videti kolika je efikasnost ovog difuzora, ali mislim da je mnogo veca nego tog rasprsivaca.I ja bih tu dodao jos bilja i obavezno neke nane za taj panj ( licno misljenje)..
Ja se raspisao malo, javice se neko ko ima vise iskustva..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzete dve neonke Arcadia Fresh Water T5 550mm i Plant pro T5 550mm. Nadam se da će biti montirano u toku dana, zavisi od električara, a staro led osvetljenje ću izbaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosLemi90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, prelepo izgleda, svidja mi se panj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Ned Feb 28, 2016 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Držači za neonke zalepljeni. Sad čekam da se osuši silikon. Sutra stavljanje električnih prigušnica i puštanje rasvete u rad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Svetlo konačno pušteno u rad. Ukupno 48w i 2270 lumena. Na akvarijum od 90l bez filtera. Šta od biljaka da ubacim još? Co2 diy, podloga zemlja za cveće i oskomot
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet za biljke: uzmi vise vrsta po manje pelcera pa probaj koje ce kod tebe rasti lepo i lepo izgledati.
One koje slabo idu pokloni ili bacaj a ove sto krenu lako ces napraviti zbunove od tih par pelcera kada se razrastu.

Vrlo cesto se desava da jednostavno neke biljke ne uspevaju u jednom akvarijumu a u drugom rastu ko blesave pa cak i ako su u oba aq dobri i podloga, svetlo itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna neonka se odlepila i završila u akvarijumu, sva sreća veće štete nije bilo. Lepljena univerzalnim silikonom, šta raditi dalje? Da nosim kod staklorezca da probusi rupe? Inače sve je od stakle pa i poklopac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ce drzati onaj lepak silikon sta li je crni za sofer sajbne, ali kad sa njim zalepis tesko ces odlepiti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobro vece dobri ljudi namilax Upoznavanje 0 Čet Nov 10, 2022 12:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License