Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FMC nije lek koji bi trebao odmah da se koristi, na prvu loptu. To je lek koji je ujedno i otrov pa iz tog razloga se ne preporucuje pocetnicima , a ni kao prvo sredstvo u lecenju riba. Pogotovo ne za lecenje Ich-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

avanturista molim te da ponovo procitas upustvo da li je ispravno ,1 kap na 1l malo mi je to cudno sta onda 100 litara 100 kapi koliko je to onda slab rastvor ,nadam se da ce ti neko iskusniji odgovoriti meni samo nije logicno ali opet u ovome krajnje nisam strucan ali molim te da opet procitas uputstvo ,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Avanturista
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 3
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na flasici pise da je 10 ml i da je to doza za 100l to jest 1 kap po litru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ću sad da napišem i svaki sledeći post u kome se pomene FMC ima da se briše pod odmah čim ga vidim.

FMC je lek za profesionalnu upotrebu i neka se na tome završi priča. Koga zanima neka unese u google termine "FMC sastav", "Dajanapet fmc" iz Češke gde postoji najkorektnije napisano uputstvo.

@Avanturista: Kap nije merilo, jer nija svaka boca i kapaljka ista, 1ml može da ima od 20 do 30 kapi orijentaciono. Znači tvojom i onoga koji je pisao to uputstvo logikom dolazimo do toga da je doza 200 do 300 kapi na 100 litara. odnosno 2 do 3 kapi po litru. Kako si ti izračunao 1 kap ja ne znam. Zato se za takve stvari, koje ne treba raditi, kupi insulinski špric i uradi jedino moguće tačno doziranje.
Najvažnije, kod FMC ta razlika u jednoj kapi može da znači da li češ da pobiješ ribe ili nečeš.

Ozbiljno mislim da FMC nije za igranje, i nemojte da ste lenji ako Vam je stalo da izlečite ribu, čitajte, učite, knjige su odavno napisane, forum je pun iskustava.
Preventiva je sve, održavanje, kvalitetna hrana i ništa više od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prokopale mi botije aq, rasturile ga , kontam doslo im. Danas ustanem , jedna uginula , a ostalih 5 sa belim tackicama. Citao na forumi , i ICH. Kupio Costapur , dozirao pa sad cekamo rezultate. Ako ima neko iskustvo sa ovim lekom , komentari su dobro dosli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uvek resavam kupkom soli . Osim kada se radi o corydorasima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosc89
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 28
Lokacija: Beograd, Krusevac

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Pre par dana sam na nekoliko ribica primetio bele tacke. Odmah sam ih odvojio u poseban akvarijum, postepeno podigao temperaturu vode na 29, napravio sam i onu slanu kupku na osnovu informacija koje sam pokupio po netu, pa ih drzao u tome po 15ak minuta i na kraju sam karantinski akvarijum tretirao sa FMC kapima po uputstvu. Vecina bolesnih riba vise nema nijednu belu tacku na sebi...Da li to znaci da je sada bezbedno da ih vratim u akvarijum ili treba jos uvek da cekam? Kada se smatra da su ribe izlecene? Proslo je otprilike 4 dana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada ne budu imale bas ni jednu tacku, vrati ih..
Ali kada je ich u pitanju, trebalo bi da se tretira ceo aq..
One koje nemaju tacke, slobodno ih vrati Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Sta da radim? Ovo su mi najljepši ancitrusi...stari oko 2 god :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Niko ne zna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako je ichs, onda sera costapur i doziraj po upustvu, podigni temp na oko 30 stepeni, dodaj malo soli u akvarijum, ali tretiraj cijeli akvarijum s lijekom, jer sigurno je problem u cijelom akvarijumu, tako ako ti je zarazen akvarijum cijeli nista ti ne pomaze lijecenje samo jedne ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacim 10 rodostomusa u aq pre 4 dana. Nocas tj u 1:30h ujuto kad sav normalan svet spava ja primecujem bele tacke po njima .Imaju po dve ,tri bele tacke a neke su imale i jednu. Ribice su male pa moj tel. bas ne moze to da slika. Jurim ih po aq sa nekom mrezicom od 20 cm. Muka ziva .Ribice su neverovatno brze Posle nekih 50 min. hvatam 9 ribica desete nema nigde! Doslo mi je da istresem akvarijum. Prebacim ih u neki manji aq od 20l,grejac na 29 c i nadjem neki Contra Ichthyo ostalo jos kad je cale drzao ribice. Sipam 1 kap te contre i sad kako sam guglao terapija bi trebala da traje 3 dana sa dodavanjem Contra Ichthyo? Nadam se da negresim. Dal treba da hranim ribice?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan rodostomus je uginuo. Ostalo jos osam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidjam po koju belu tackicu i na botijama ! Verovatno ce se pojaviti i na ostalim ribicama. Dal da lecim ceo akvarijum ili da vadim jednu po jednu ribicu kako primetim tacke??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebao bi lijeciti cijeli akvarijum, jer ce svako tako jedna po jedna da oboljeva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License