Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čokolada kozica – Neocaridina Heteropoda Var. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna kako se razmnozava... ja je imam ali nesto slabo raste ... imam ih vec 2 meseca i bukvalno su malo porasle ...sad su na velicini od skoro 2 cm. i jos uvek ne vidim da nose mlade ,naravno imam i muzjake i zenke .svako ko zna nesto koristile bi mi informacije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi nam malo uslove u kojima ih drzis. Sve sto znas o parametrima vode. Temperatura, nacin pripreme, ph, kh, gh ako si merio. koju podlogu imas u akvarijumima, sa kojim organizmima drzis te kozice, kako ih hranis. Da li si imao uginuca od kada si ih doneo, koje biljke i kolicinu biljne mase imas u akvarijumu. Ako ti nije problem uslikaj par fotki i postavi da pogledamo pa ce neko mozda imati neku ideju zasto nemas podmlatka ili primedbu na nesto od uredjenja ili nacina drzanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarujum ima oko 30 litara
temperatura 24 stepena
ph 7
podloga je vulkanska lava crna
drzim samo njih u tom akvarijumu
hranim bio maksom i drugom hranom za kozice
nije mi ni jedna uginula od kako sam ih stavio u akvarijum
od biljaka nemam nista , samo parce drveta na kom je javanska mahovina

10 % vode menjam na svakih 5 dana

kh i gh testove nemam ...

jel zna neko sta moze da bude u pitanju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zvuci idealno... Nemam predstavu sta moze da bude problem. Mozda su jedinke nedozrele, mozda ih nesto iz vode blokira mada tvrdis da vodu redovno menjas... Mislim da samo treba da se strpis i da ce se one kroz neki mesec stabilizovati i krenuti sa razmnozavanjem. Vrsta koju drzis vazi za jednostavnije pa im najverovatnije treba jos vremena. Dodaj sto vise biljaka, makar to bila samo mahovina. Imao sam situacija kada mi uigrana kolonija kozica prestane na neko vreme da nosi jaja a do tada je izbacila vise generacija potomaka pa posle nekog vremena ponovo krene. Strpljenje i maksimalna nega! Srecno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 3:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo graška, zelene salate, neka hrana za ribice samo usitnjena radi proteina i dosta dosta zaklona.

Mada možeš da probaš sa malo romantike, stavi akvarijum na zadnje sedište pa ih prvozaj malo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema potrebe da pravim supu do skampa .... proteine dobijaju iz razne hrane za kozice .... koja nije ni malo jeftina ... sto se toga tice nisu uskracene za proteine ....
ja mislio da ce neko malo ozbiljnije da shvati moje pitanje ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče rasta za njih važi isto što i za sve zglapkare. Moraju da promene oklop da bi nastavile da povećavaju svoju telesnu masu. Oklopa menjaju samo nekoliko puta u životu. Na promenu oklopa gh ima jako veliki uticaj.

Ako se osećaju sigurno razmnožavaće se češće.

Neocaridiniji ne treba ništa posebno, ziveće od algi, dijatoma i detrusa sve dok voda nije zagađena. Njima treba konstantan izvor hrane jer one po ceo dan jedu. Hrana za kozice je samo način da se izvuku pare od ljudi. Bilo koja hrana za omnivore samo usitnjena će zadovoljiti njihove potrebe.

Ja moje i ne hranim. Pojednu šta ribe ne stignu razmožavaju se kao lude. U sve deleove filtera se zavuku i tamo rastu. Držao sam jedno vreme flašu od 5l u njoj zemlja, zelena voda i hygrofilia corymbosa koja je izrasla iz flaše. Trebala mi je zelena voda za dafniju. Ubacio sam 3-4 male kozice što sam našao dok sam čisio filter. Hranio sam ih zrnom graška svakih 15-20 dan. Vodu nisam menjao. To je tako stajalo na prozoru mesecima, kad sam ispraznio flašu izvukao sam oko 50tak kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sa spanskom musicom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puz,kozica Vojche Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 06, 2020 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam potapajucu i vazdusnu pumpu za... Dragan996 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 17, 2019 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko vrste kozica andrija88 Ostali Stanovnici 2 Ned Jun 10, 2018 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus i 5 rc kozica denza025 Bolest 16 Sre Mar 21, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uzgajanje kozica za totalne pocetnike Veki Ostali Stanovnici 5 Uto Okt 03, 2017 3:14 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License