Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crevni parazit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacio si parazita zajedno sa novom ribom.Pojacaj temperaturu,ukljuci aeraciju,smanji hranjenje,i leci sa lekom dalje po propisu.posle promenis vodu i dodas leka jos
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovice, hvala na iscrpnom oodgovoru!
Odradila sam komplet tretman orvagilom. Nažalost, sve ribe koje nisu jele, izdržale do poslednjeg dana, kada sam završila tretman izolovala sam ih i sve su uginule. Sredila sam Aq, zamenila filter, stavila spoljni, sada pratim stanje. Obavestiću za neko vreme kako su ribice koje su preživele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavušica ::
jovice, hvala na iscrpnom oodgovoru!
Odradila sam komplet tretman orvagilom. Nažalost, sve ribe koje nisu jele, izdržale do poslednjeg dana, kada sam završila tretman izolovala sam ih i sve su uginule. Sredila sam Aq, zamenila filter, stavila spoljni, sada pratim stanje. Obavestiću za neko vreme kako su ribice koje su preživele.


Kazi mi koliko su dugo gladovale pre smrti?
Ja i dalje trazim razlog smrti mog jata mikrorazbora galaksi, a tipujem na tuberkulozu ili crevnog parazita..... Molim te za info.
I srecno sa ostalim ribama!!
Daj im kuvanog graska (bez ljuspice), dolicno za stomak i creva. I crvene paprike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2013 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa, pokušaću da ti odgovorim... Unapred se izvinjavam na, možda, malo dužem odgovoru.
Prve simptome kod riba, matična ksifo, primetila pre oko dva-tri meseca. Češkala se o bilje, mislili smo da su je neki spoljni paraziti napali i tretirali FMC-om. Međutim, posle prilično vremena, primetili smo da se i ostale ribe čudno ponašaju-tresu se dok plivaju... Tek kasnije sledi beličast, slizavi izmet. Tada smo shvatili da je crevni parazit. Ribe su sve vteme normalno jele. Pokušala sam da nabavim orvagil, ali su mi rekli da bez recepta ne može. U jednom pet shopu sam kupila neke tablete, ne znam tačno kako se zovu, pteskupe su. Takođe sam pronašla metronidazol u malim bočicama, koji pakuje neki lik. Očigledno neuspešno odrađen tetman, iako sam mislila da je stvar sređena. Hranila sam ih pasiranom crvenom baburom, pravila ono sa goveđim srcem i belim lukom... Pošto mi se Aq dosta proredio sa ribama, dosta je uginulo, ubacila sam male ksifo i molike. Inače imam i Aq sa ribicama koje sam izmtestila, posebno svaka vrsta. Nisam pazila i hranila ih proteinima. Tada nastaje pomor. Skoro sve veće ribe koje su preživele, pougibale su u roku od nekoliko dana. Jedino su se održali koridorusi, jedan anci ( dva su uginula, to sam pisala, bili su živi leševi), crne tetre i lisice. Od novih stanovnika, male ksifo uopšte nisu jele oko mesec dana. One su uginule na samom kraju lečenja orvagilom. Molike su počele da jedu biljnu hranu koju sam davala (paprika, spanać, listići, spirulina). One su preživele. Sada je nedelju dana kako sam završila tretman. Svaki dan ih nadgledam. Jedu lepo, jedino me muči što se, ponekad, pojavi beli izmet, mada to nije stalno. Kake i normalno, što nije bio slučaj do sada. Imala sam i ramireze, ostao je samo jedan. On jede, ali se povlači u uglove, možda zato što je sam.
Zamenila sam filter, kako mi je jovica savetovao, sada imam Atmanov spoljašnji, nemam prostora da pravim spoljni prelivni.
Eto, svašta napisah, nadam se da će ti nešto biti od koristi. Veliki pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2013 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, iako nisam baš iskusna, da ne kažem neiskusna u akvaristici, i ne mogu baš da pomognem oko prepoznavanja bolesti, moj savet je da što pre otkriješ šta je u pitanju. Kasna reakcija je, po meni, fatalna po ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2013 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I obavezno redovno odrzavanje sa izmenom dela vode i sifoniranjem. Drago mi je da sam pomogao! Srecno! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2013 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala još jednom! Sada tek uviđam greške koje sam pravila. Ali, na greškama se uči. Ponekad kasno, ali važno da se ispravi i ne ponovi. Drago mi je što ima ljudi koji žele da pomognu, deleći svoja iskustva. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2016 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu.
Imam problem sa Xifo ribicama.
Situacija u akvarijumu:
Akvarijum je nekih 60l
Filter je dvokomorni, recimo malo manje od 20l
Ima biljaka u akvarijumu, ali nemam podloge(Biljke su zasadjene u casicama radi lakseg odrzavanja dna)Dodaje se kalijum zbog biljaka.
Pored biljaka tu je i grana divlje vinove loze.
U akvarijumu ima nekih 12-13 ribica
Dno se usisava svaki, svaki drugi dan, eventualno treci(Zavisi od potrebe)
Pri usisavanju se svaki drugi dan zameni od 5-10l vode
Na 5-7 dana ispiram vatu i sundjere u AK. vodi...
Odnos muzijaka i zenki je 1:1, e sad imam 3-4 Simpsona koji su manji i par obicnih vecih.
Veci su malo agresivniji prema manjim.
Ishrana
Lisnata(Neka domaca, dobro se pokazala), Tetra Mix(opet je neko pakuje iz Panceva ili NS)
I mix od junece dzigerice, blitve, belog luka, paprike...koji inace sam pravim i tu je sve bilo ok.
Pocelo je od kad koristim Tetru, mada ne verujem da je zbog toga, mozda je preterano hranjenje.
Problem
Jedan Simpson je stalno u gornjem desnom cosku, u travi je vec 2-3 dana, slabo jede, slabo izlazi(Jedino ako ga krupnija riba pojuri)
Spusteno ledjno peraje, nema uvucen stomak, nema belog izmeta.
Ne verujem da je u travi zato sto se sklanja od drugih muzijaka, a inace najslabija je ribica u akvarijumu i metiljav je od kad sam ga uzeo sa ostalim ribama...
Pored toga, primetio sam da se i jedan krupan muzijak slicno ponasa, samo on ide vise ka dnu.
Moguca resenja:
-Imam paprike pa cu im sutra dati.
-Mogu da prebacim ova dva muzijaka u drugi akvarijum od nekih 60l u kome nema stanovnika.
-Mogu da uzmem jos povrca i da napravim neki biljni mix
-Mogu da kupim lek

Ako nekom trebaju jos neke informacije ili ako ima savet neka pise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam jutros da je tom Simpsonu rep savijen na gore.
Recimo:
Image
Juce su ribice bile u postu, jutro sam ih hranio nekom lisnatom hranom na bazi algi.
Taj Simpson uzima hranu, ali slabije jer ga drugi napadaju, pa je opet u cosku, ali izadje s vremena na vreme da jede.
Obzirom da je tako naglo rep na gore, moguce da ga veliki muzijaci terorisu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice odbijaju crvenu papriku, nece da je jedu. Ovu hranu na bazi algi jedu, ali sam ostao bez nje, pa cu kupiti spirulinu...
U nedelju sam im sipao orvagil, pa cu sutra novu turu.
Danas sam primetio da neke od ribica imaju beli izmet i ako nema promena u ponasanju...
Temp:28C
I pojacao sam vazduh...

Imam utisak kao da pricam sam sa sobom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaci su agresivni jedni prema drugima. Desava se da se poubijaju medjusobno. Imao sam razne varijante po pitanju ksifoa i na kraju se ispostavilo da je najbolje puno ksifoa u jednom velikom akvarijumu ili 1 muzjak na vise zenki u manjem akvarijumu.

Pre dva meseca u jednom akvarijumu zivela su srecno par meseci pre toga tri ksifo muzjaka, dva ogroma i jedam manji dominantan. Bilo je jurnjave ali nista strasno. Zatim sa im ubacio tri zenkice, dominantni manji muzjak je prvi stradao a zatim su se i ova dva pobila tako da sad imam tu samo jednog.

Kao sto sam rekao kad imam 2-3 mzjaka i 5-6 zenki uvek dominantni muzjak otera u coskove ove druge i vremenom stradaju/uginu.

Nemas bolest u akvarijumu nego belaj pravi dominantan muzjak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Anboy: Rbice odbijaju hranu, tako da to nije usled jurnjave po akvarijumu.
Hranim ribice i bacim hranu u cose gde je recimo taj muzijak i on je sam u tom cosku i ne pipa hranu.
A i ostale ribe imaju beli izmet.

Krupniji obican muzijak.
Image
Image
Image
Image

I ovde je manji Simpson, koji je sve vreme u travi.
Image
Image

Danas sam opet sipao Orvagil. A sad cu da im spremim blitvu i jos neko povrce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti tu imas 5 muzjaka, Nebitno. Od tvoje sirine u pisanju nisam skontao da li imaju ili nemaju. Ako imaju daj im neki lek za ctevne parazite i ocisti ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
Ti tu imas 5 muzjaka, Nebitno. Od tvoje sirine u pisanju nisam skontao da li imaju ili nemaju. Ako imaju daj im neki lek za ctevne parazite i ocisti ih.


Ja sam samo detaljan, prati pricu...
Ima 3 veca muzijaka, ostalo su malci koji trebaju da porastu, pa onda da ih rasporedim.
A ovi veci ce svakako za koji dan napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, juce izbacio iz akvarijuma jednu gupiku koje je bila pri kraju osusila se sva, e sada ostale se kad kad cesnu i primecujem koncasti izmet , ni jedna se nije osamostalila kao ova sto je bila. kupio sam ORVAGIL tablete i sada se razmisljam dali da dejstvujem sa njime ili pre njega da probam nesto drugo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Parazit...? Wistler94 Bolest 5 Ned Okt 21, 2018 2:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit ili nesto drugo? Angelared Bolest 3 Pon Jan 23, 2017 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Parazit ili nesto drugo? Lenji Lisac Ostali Stanovnici 2 Pon Feb 22, 2016 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit Maxy xD Bolest 12 Uto Nov 25, 2014 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar-crevni paraziti Nensi Bolest 9 Čet Avg 29, 2013 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License