Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 nedoumice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad nadjoh na biljnom forumu jos nesto u vezi co2 nocu pa me interesuje jos necije misljenje, citiram:

"MNOGE VODENE BILJKE (u nasim akvarijumima) SPADAJU U CAM BILJKE KOJE CO2 USVAJAJU NOCU I SKLADISTE GA U FORMI OXALOACETATA I MALATA ZA KASNIJU DNEVNU UPOTREBU U TAMNOJ FAZI FOTOSINTEZE."

Dalje autor teksta Biobiofizicar govori koje biljke tu spadaju, citiram:

"Pa evo pomenuo sam elodeu (koja je i odlican usvajac i bikarbonata), valisnerije, tu je i Ludwigia, sagittarie, hydrilla, lilaeopsisi, kripte, microsoriumi i anubije"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2016 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam eksperimentisao. Prvo sam pojacao protok co2 i sistem gasio kad i svetlo, a palio 2 sata pre svetla. Varijacija boje u drop cekeru je isla od tamno zelene ka plavoj pre paljenja svetla, i svetlo zelene ka zutoj pre gasenja svetla. Onda sam smanjio protok i pustio sistem da radi nonstop. Boja u drop cekeru je ujutru svetlo zelena ka zutoj, a pre gasenja svetla je tamno zelena, ka svetlo zelenoj. Odlucio sam se za drugi nacin rada sistema, jer mi deluje kao da su manje oscilacije kolicine co2 u vodi. Nastavicu da pratim promene drop cekera u duzem vremenskom periodu, pa javljam opazanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što bi Barr rekao:CO2 je teže savladati nego bilo šta drugo,a neznajući šta tražite čini ga još težim Very Happy
Ako biljke slabo napreduju, ove stvari je lako isključiti:kao što je doziranje hranljivim nutrijentima,promena vode,svetlo...itd, sve ove stvari ostaju po strani ostavljajući uglavnom gomilu pitanja vezanih za CO2 Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder ::
neznajući
Exclamation
edit:ova negacija se piše uvek odvojeno,negujmo srBski jezik Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nedoumice na početku sunny Početak u akvaristici 12 Čet Feb 06, 2020 5:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumice vezane za top filter Igor1980 Uradi Sam (DIY) 7 Čet Mar 10, 2016 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumice u vezi filtera bettas Filteri i pumpe 7 Sre Okt 10, 2012 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License