Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Svaki savet dobro došao Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odneo sam poklopack kod staklorezca i izbusio mi je 4 rupe, sad je zašrafljeno, nema šanse da upadne u vodu. Montirano sve brzo i mnogo je sigurnije a i lako se skida ako bude bilo potrebe nekad za tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Došlo je do malih promena.
Dodato 5kg podloge 1-3mm (izvršena promena 1/3 vode i očišćen taloznik i filter masa). Ubačena Vallisneria nana. Mahovina vezana za kamen, Nana prebačena na panj. U planu ubacivanje Microsoruma i Sagitarije. Možda još neka vrsta bilja, videću još kod RF. Neki savet ili sugestije dobrodošle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje jedno.Da li je ta grana veštačka,video sam takvu veštačku kod mene u pet'šopu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije veštačka, Red Moor Wood je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ubačeno:
Echinodorus quadricostatus
Microsorum pteropus windelov
Microsorum pteropus
Sagittaria subulata
ph 8. kh 22. Da li je to u redu i ako nije šta treba raditi da se popravi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sagittaria moze rasti u svakakvim uslovima.. taj ph bi trebao malo da se spusti. To radis pojacavanjem co2(ne diy vec boca)Generalno,nemoj se jos zamarati brojkama, sacekaj da vidis hoce li i kako rasti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ja biljke koje su zahtevne, u glavnom je sve to nezahtevno. Zanima me samo da znam ako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Merio sam kh česmovače i vode u akvarijumu. Česmovača je 12 a u akvarijumu 19. Zašto postoji razlika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto dize tvrdocu, koliko vidim da nemas kamenja u aq koji su obicno razlog tome...ostaje podloga, taj sljunak, jesi li ga testirao sonom kiselinom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojler zna da bude pun kamenca pa ako si dodavao vodu iz njega moguce da je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam testirao sljunak, proveriću sutra u toku dana. Nije bojler problem, voda je sipana hladna u bure u kojoj odstoji više od 7 dana pre nego što završi u akvarijumu, pritom ide direktno iz vodovoda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali akvarijum a previse ribe, to je moje misljenje. Malo bilja, a ti ledovi ne obecavaju puno bas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Led traku sam izbacio jer su biljke loše napradovale, ubačene su dve arcadia neone Fresh Water T5 550mm i Plant pro T5 550mm ukupno 48w i za sad biljke dobro napreduju i povećao sam dospa biljku masu, samo što je ubačena pre neki dan i treba joj vremena da se primi i razraste. Da li će se tad smanjiti kh?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy, moze li neko objasnjenje za kolicinu riba i tvrdocu vode?
Ribe ispustaju co2 koji omeksava vodu valjda, kako bi one mogle da uticu na povecanje ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Sre Mar 23, 2016 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Vallisneria nana cveta ili je to nešto drugo u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobro vece dobri ljudi namilax Upoznavanje 0 Čet Nov 10, 2022 12:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License