Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus uginuo, gupika ima crvene tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum od 128 litara (80x40x40), Link ka temi
Cikliran, formiran septembra prosle godine, sve imate u gore linkovanoj temi
Unustrasnji filter (biosundjer krupan, perlon vata, biosundjer srednji, keramicke perle, biosundjer sitan, biokugle)
Od ribica desetak neonki, 2 zute moli, 2 ramireza, oko 5 koridorasa, 2-3 ancija, 2 ksifo, po koja gupika i sigurno 20-ak malih (pola cm) molika, gupika, ksifo-a koje su moj podmladak.
Ubiljen je akvarijum, sto se tice podloge tu je zemlja za cvece i crni sljunak.

Nisam bio 2 dana kuci ali juce sam primetio na jednoj gupi crvenu tacku na telu. U petak nije imala, subotu i nedelju nisam bio kuci i u ponedeljak sam primetio, mislio sam da se mozda negde zaglavila pa je zato crveno ali evo danas ima 2 crvene tufne... Jutros sam zatekao mrtvog ancistrusa koji je juce normalno jeo i plivao (ancistruse hranim DAJANA Spirulina Wafers hranom).

Image

Sta bi moglo biti? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je jos jedan ancistrus uginuo iz istog razloga, ne znam sta je problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dropsy (Aeromonas, Pseudomonas)

S: Riba zaražena dorpsijem ima izboćene ljuske, izbuljene oči, upaljene škrge, trbušna šupljina joj je ispunjena tekućinom i može imati mrlje po koži.

A: Vrlo zarazna bolest koja se vrlo često pojavljuje kod oslabljenih riba. Zaražena riba treba biti uklonjena i eutanazirana ili liječena antibioticima. Liječenje obično nije uspješno.

http://www.akvarijum.org/forum/bolesti-t2252.html

Obavezno izdvojte obolele ribe, nemojte da se igrate, jako je zarazna ako riba ugine i pukne u akvarijumu!
Glavni uzrok slab imunitet riba, stres i lose odrzavanje akvarijuma. Mada kod vas moze biti da ste doneli vec obolele ribe iz radnje...


Poslednji izmenio jovica dana Ned Mar 13, 2016 8:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema je od pre mesec dana tako da su mi odavno otisla oba ancistrusa. I oba su uginula u akvarijumu, cak sta vise jedan je uginuo preko vikenda kad nisam bio kuci i zatekao sam da su ga druge ribice pojele. Ima li nekih opasnosti po ostale ribe, mogu li nekako da tretiram vodu preventivno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je odavno uginuo, i do sad nista nije bilo, nemas cega da se plasis. Nastavi da redovno odrzavas akvarijum i ne brini nista. Desavaju se uginuca povremeno svima.
Prethodni post se odnosio na ovog kolegu Kovacica91, na njega i njegovog drugara. Jel gupika pretekla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je par uginuca moje mladji (ksifo, moli, gupi), kontam da je to normalno da na primer od 50 prezivi 45... Koliko sam procitao ramirezi su osetljive ribice, oni na primer napreduju lepo tako da bi trebalo da je sve kako treba..? Gupika je posle jedno 2 dana uginula... To crveno se prosirilo jos malo i uginula je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2016 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kovačicu sam prebacio u njegovu temu. Samo je napravio zabunu kod Milana. Ima tamo već započeto pa neka nastavi.
http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#212327

Ja nemam pojma o čemu ti se radi sa ancistriusima. Kupio sam pre dve godine žutog, crvenog i jednog običnog šlajera. Crveni je uginuo negde nakon godinu dana, otprilike kao i kod tebe. Šlajer je ogroman, dok za žutog mislim da je manji nego što bi trebalo da bude ali tu je.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Mar 14, 2016 1:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crvene kozice Biolog Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Avg 26, 2020 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License