Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Par problema sa kraljevskim neonkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam primetio da jedna neonka ima nesto kao cir ili cistu na telu, kako se to leci, da li pomaze slana kupka( kako se ona pravi i koristi) ili neki lek treba primeniti.

Image
Image
Image

Drugi problem par neonki pliva sa glavom na dole pod uglom od odprilike 45 stepeni, na slici ispod se vidi u kom su polozaju dok plivaju. Koliko sam primetio obicno tako plivaju nakon sto ih nahranim.

Image

I treci problem je jedna neonka stoji u mestu, u srednjem sloju akvarijum, nema nikakvih znakova oboljenja, izgleda normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 100l, kanister filter AF1, srednje ubiljen, izmena vode na 7 do 10 dana. trenutno ne dodajem nista od prihrane za biljke. Osvetljenje 1x day light 25w i 1x color lihgt 25w. Ukupno oko 30 ribica, ancitrusi, koridorasi, razbore i tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi ih skoro ubacio u akvarijum? Meni je takva tačka bila, kada sam kupio palmeri tetre, na jednoj ženki i izdvojio sam je iz akvarijuma. Nije preživela. A stavljao sam joj slanu kupku i stavio pumpu da ima dovoljno kiseonika. Vodu menjao svaki dan. Bila je u nekoj velikoj tegli, pošto nemam drugi akvarijum. Takvo je moje iskustvo bilo, ne znam šta je, al nadam se da će ti reci neko drugi ko zna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A što se tiče plivanja glavom na dole, to sam u mom akvarijumu primećivao jedino noću kada se svetlo ugasi, dok su aktivne nisam imao takvog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2016 3:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice plivanja pod 45 stepeni, i moje neonke a i ostale ribetine plivaju pod tim uglom kada se prejedu, obicno kada su diskus granule na meniju, cim svare sutradan je sve ok plivaju normalno i to je tako odavno, tako da mislim da to i nije neki problem, za ostalo, bele mrlje i sl nemam iskustva, ne znam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2016 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavio sam da to plivanje na dole ima veze sa hranom jer to rade kako sam vec pomenuo nakon hranjenja i to traje vec dugo i nijedna nije uginula. Ribe su kod mene oko godinu dana. Nema skoro ubacenih osim 2 ancitrusa koji su kod mene par meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je ovaj rizom anubia nane indik... geronimo Biljke 2 Ned Dec 07, 2014 12:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompatibilnost sa kraljevskim tetrama Bataga Ribe 7 Uto Nov 25, 2014 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ja ne mogu bez problema... Glavash Bolest 9 Čet Feb 27, 2014 9:34 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Hauba sa neonkama i moonlight Led trakom WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Nov 14, 2013 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License