Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi mrest ciklida :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 7:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada ima par nosecih zenki karleusa i jedna zenka Kingsizeia Smile
Videcemo sta ce biti sa malima i kako ce biti...
Ovo mi je prvi mrest ciklida, tako da mogu samo da se nadam da ce sve biti ok i da ce mali preziveti...
Jos uvek su svi u ustima majki, za par dana bih trebala da ih vadim... pa javljam onda sta je bilo Wink
evo par slika nosecih zenki Smile


Image


Image


Image

evo i oceva Smile

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 7:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe su prelepe. Patim za ciklidnim akvarijumom, a sad nemam prostora. Imao sam demasone i karleuse i jos sto sta. Super su za razmnozavanje, samo pazljivo vadi malce pod jedan, a pod dva sad ces da vidis kakva je muka uhvatiti ih u akvarijumu Smile Savetujem ti da odmah izvadis sve kamenje, inace ces posle sat vremena opet morati to da uradis a bices vec umorna heheh Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe xD
Hvala na savetu, ali vec sam prosla kroz to pre neki dan xD
pokusala da izdvojim prvu zenku karleusa i lovila je pola sata i na kraju povadila sve xD
Uhvatih je i stavih u mrestilicu i gledam, cudna mi je nekako, nije to ta koju sam posmatrala xD
i na kraju se ispostavi da ih ima vise nosecih Laughing

A na sta tacno mislis kada kazes "pazljivo vadi malce"? Ja to nikad nisam radila i svaki savet je dobrodosao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad ih budes vadila zenke iz aq,gledaj da to bude sto brze i sa sto manje trauma za ribu ali u isto vreme sto pazljivije kako god to da zvuci Smile i obavezno izvadi sve malce.desilo mi se cak i da mi je zenka pearlmuta na kraju uginula posle vadjenja malaca Sad sve male sam izvadio tek posle tri puta,toliki stres je bio previse... nadam se da to nece biti slucaj kod tebe,zato i sluze forumi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja se toga i bojim... da ne ugine zenka... Sad
pokusala sam da izvadim male, ispao je jedan i imao je veliku zumancanu kesu pa sam ipak ostavila zenku u mrestilici jos koji dan...
proslo je 4 dana od toga... ne znam ni koliko jos treba da cekam ni nista... :/
a ruka mi zadrhti kad treba da je uhvatim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada primetis prvi put u ustima zenke jaja od tog dana pa 16.dan i moze jos koji da prebaci mozes izvaditi rucno jaja iz usta zenke. To se radi na sl.nacin: pripremis akvarijum s vodom ,uzmes zenku u levu ruku, cackalicu u desnu ruku, zatim polako zavuces cackalicu u usta zenke i polako joj otvaras usta ,u medjuvremenu si zenku zaronila u ovaj poseban akvarijum. U pitanju su sekunde da znas, i mali ciklidi izlaze iz usta zenke uz povremeno mrdanje zenke koja je u ruci ispod vode da svi malci ispadnu. Zenku odmah vratis u akvarijum i dobro je hranis zbog iscrpljenosti. Desava se po nekad da zenka pri vracanju u akvarijum bude ubijena, u zavisnosti koliko riba imas u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^^^

Nemam sta da dodam, osim mozda da sam ja to sve radio predvece, i onda ugasim svetlo pre nego zenku vratim u akvarijum. Izgleda je upalilo posto su moje sve prezivele i vadjenje malaca i vracanje...

Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zasto jednostavno ne ostavis zenku tako tako je y posebni akv i ona ce vremenom da ih pusti. I ribica je zivo bice, smatram da je sve to vestacki i to mi se ne svidja. Jos uvek patim sto sam ukrao list sa ikrom mojih skalara i muzijak je sve pocupao zenku i od tad nebacaju ikru. oda sam ih poklonio.Sad pusti prirodu da radi svoje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To jeste vestacki i ribice u nasim akvarijumima su u vestackim uslovima odnosno ne prirodnim ali, ovo je ,,mozda,, jedno od boljih resenja. Zasto ? Zato ,sto odsutnost zenke iz maticnog jata ,akvarijuma u posebnom da bih prirodno izbacila mlade, vracanjem nazad u akvarijum s ostalim ribama u 90% slucajeva zavrsava sigurnin smrcu. Dominantni muzjak u akvarijumu a mozda i ostali smatrace je kao uljeza .Moram da priznam da ovu tvoju metodu nisam nikada probao ,mada mozda i ne bih bilo lose da se oproba, da se zenka ostavi u posebnom akvarijumu da izbaci male svojim prirodnim putem , da ih odgaji, da se prati njena briga za potomstvom i da se eventualno vrati u akvarijum kada je ugaseno svetlo nocu, i posmatrati kako se ostali ciklidi odnose prema njoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja vise nemam ciklide mogu da nabavim maticni par nigrosa ali trenutno nemam te uslove i akvarijume. zadovoljavam se sa ovim sto imam jedino trazim da nabavim koridase
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta su to koridasi ? Za nigrose ti ne trebbaju neki spec. uslovi , mreste se ko ludi, i jednostavni su za gajenje bez ikakvih uslova i problema, osim da akvairjum nabavis i tu nisu zahtevni mada je bolje sto veci za jedan par.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma koridasi su ti oni cistaci. http://www.akvarijum.org/forum.....t1789.html napaljen sam na njih ko... sry za off topic ali volimo da caskamo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Corydoras, muljari, čistači. . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidis kako znas xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2010 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajoj, taman sam hteo da gajim ciklide ali kad procitah ovo sa cackalicama... neka hvala. Mozda neki drugi put.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License