Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 Atomizer na potopnu pumpu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav,
hteo bi da namontiram Inline Atomizer CO2

Image

na potopnu pumpu atman (recimo 304)

Image

posto nemam kanister (necu ga ni nabavljati)
a pumpa je naravno u trokomornom prelivnom filteru...
co2 bi se dodavao iz boce pod predvidjenim pritiskom za ove atomizere od 2,5 bara

sta mislite o tome ?? jel to neko vec radio?? misljenja,saveti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 8:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga imam bas kao sto si ti opisao, slobodno stavi.
U akvarijumu 40x40x30 20 mjehura po minuti, akvarijum pun magle od co2, drop checker svijetlo zelen konstantno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes direktno crevo od co2 na propeler pumpe. Nema potrebe za atomizerom. Cak mislim i da je tako bolje, jer propeler u startu otopi delimicnu kolicinu co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

radio sam i tako ali je onda pumpa bucna zbog usisavanja vazduha (ugljen-dioksida)

najveca mi je dilema da li je protok pumpe dovoljan da rasprsi i rastopi co2 po celom akvarijumu...
naveo sam primer 304-ke ali bi pumpa verovatno bila i slabija s obzirom da je akvarijum od 100 lit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je bolji atomizer nego direktno na propeler jer nikad ne mozes dobiti ovako sitne mjehurice. Bukvalno napravi maglu po akvarijumu
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 3:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne volis maglu u aq ja ti od srca preporucujem Ferplast energy mixer, ista je cena jedino je problem sto ga kod nas nema pa bi morao da se snadjes da ti neko iz inostranstva donese ili ga ti porucis preko stranih sajtova...rastvaranje co2 100%
Druga stvar je sto za te atomizere moras imati izlazni pritisak co2 makar 2,5 bara sto je malo problem sa vecinom akvaristickih manometara a ako si na diy varijanti secer/kvasac onda i ne razmisljaj o inline atomizeru...dok za onaj Ferplastov nije potreban skoro nikakav izlazni pritisak...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::

Druga stvar je sto za te atomizere moras imati izlazni pritisak co2 makar 2,5 bara sto je malo problem sa vecinom akvaristickih manometara.


Nisam znao za ovo. Imam iskustva sa klasicnim difuzorom koji je savrseno radio na izlaznom pritisku JBL-ovog regulacionog ventila koji iznosi oko 1,5 bar-a. Doksas, da li si koristio konkretno ovaj proizvod sa slike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam bas konkretno ovaj i mislim da radi na manje od 2,5 bara. Evo slike pa vi bolje ocijenite

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj JBL je i meni stigao danas pa cu ga sutra probati ali znam da je on fabricki postabljen na 1,3-1,5 bara...moze se povecati pritisak ali ljudi prijavljuju da onda reaguje sigurnosni ventil, nekome na 2 a nekome na 3 bara dakle sve zavisi na kakav komad naletite...

Papaluza tvoj radi na nepunij 1,3 bara koliko vidim na desnom manometru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2016 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia nisam koristio taj atomizer ali u njegovom opisu stoji radni pritisak 2,5 ili 3 bara zaboravih tacno...pogledaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 23, 2016 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ja gledam upravo avakav atomizer da pazarim iz poznate nam zemlje, pa me interesuje da li dobro kopčam stvari prvo: da li se ovaj atomizer sa slike(prve) prikopčava direkto na izlazno (potisno) crevo kanister filtera
i drugo da li, ako sam u pravu za ovo prvo, treba pored tog atomizera još nekih dodataka za raspršivanje u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 23, 2016 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dexa ::
evo ja gledam upravo avakav atomizer da pazarim iz poznate nam zemlje, pa me interesuje da li dobro kopčam stvari prvo: da li se ovaj atomizer sa slike(prve) prikopčava direkto na izlazno (potisno) crevo kanister filtera
i drugo da li, ako sam u pravu za ovo prvo, treba pored tog atomizera još nekih dodataka za raspršivanje u akvarijumu...


iz poznate nam zemlje sam i ja narucio pre 10-ak dana i sada cekam da stigne....
da,takav atomizer se zaista prikopčava direkto na izlazno (potisno) crevo kanistera (a moze i na motornu glavu kao sto ja planiram),jedino sto moras da obezbedis pritisak iz boce od 2-2,5 bara ,samim time dya varijante co2 secer-kvasac otpada .... Very Happy

koliko ja znam posle ovoga netreba nikakav dalji dodatak za rasprsavanje (mada ce meni da se voda i co2 da se ubacuje preko sprej bara)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 23, 2016 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd sad kad sam vec zapoceo, pa koji je sistem co2 bolji ovakav sa atomizerom inline ili neki drugi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu najbolji su sistemi koji maksimalno rastvaraju co2, dakle inline, mikseri i sl, ali, u akvaristici uvek ima ali...kazu ljudi da biljke bolje usvajaju co2 kada je u vidu bas sitnih mehurica, kao magla npr...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nepovratni ventil za potopnu pumpu laky_kg Filteri i pumpe 7 Pon Jun 22, 2020 12:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam potapajucu i vazdusnu pumpu za... Dragan996 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 17, 2019 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drop checkeri, difuzori, atomizer, i ... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Dec 12, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Up Aqua CO2 atomizer 16/12 i drop che... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 10, 2018 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamenska membrana za tetra aps 150 va... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 04, 2017 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License