Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jatne ribice, preporuka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2016 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarijum : http://www.akvarijum.org/forum.....23054.html
Ubacicu 2-3 vrste ribe po 10-15 kom, moze i vise, tako do 30-40 kom.
Voleo bih dda imam jata koje bi se drzala zajedno uvek i iz tog razloga mislim da neonke otpadaju.
Trenutno razmisljam izmedju barbuse, titeje, razbore, eventualno razbora galaxy, rodostomuse(iako mi se ne svidjaju previse), srebrnasta tetra(hasemania nana), pristela.

Verovatno ide i neka vrsta muljasa ako ubacim barbuse u suprotnom idu kozice Smile ili kuli kuli
Ali bi ih izbegavao muljase zbog bojaznosti iskopavanja biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2016 10:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nane i titeje se ne drže striktno u jatu.Kod mene nikad i nisu pravile jato,ni jedna ni druga vrsta.Inače nane nisu srebrnkaste već narandžaste do jarko narandžaste,a anglo-saksonski naziv im je srebrnopera tetra..
Od navedenog,najkompaktnije jato,po meni,prave upravo rodostomusi.Međutim i Trigonostigma heteromorpha pravi lepo jato u gornjoj trećini akvarijuma..
Pristela maxillaris takođe ne pravi striktno jato,već se mužjaci vrzmaju oko ženki,ali ne stalno.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ember tetre i tačka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su se rodostomusi pokazali kao prava jatna riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela - ember tetre dobar predlog ali na zalost ih nema u vr Smile
Flojd- Trigonostigma heteromorpha , kod mene ih zovu mikro razbore, njih bi uzeo.
A sto se tice rodomostusa se dvoumim..
Ne zelim da u akvarijumu imam puno vrsta ribica, tako da dolaze u obzir 2 ili 3 jata.. Sta bi bilo najbolje da se iskombinuje,
recimo Trigonostigma heteromorpha i Barbusi tetrazone? i eventualno rodostomusi ili titeje.?
Od komunalaca muljar(muljas) ili kuli kuli ili kozice(ako se ne kupe barbusi)
Sta god da kupim bice 10-15 po vrsti,. a od komunalaca 5+
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::

Flojd- Trigonostigma heteromorpha , kod mene ih zovu mikro razbore, njih bi uzeo.

To nisu mikro razbore.Reč je o tome da je to sad latinski naziv za ono što je nekad bilo Rasbora heteromorpha,Harlequin rasbora,klinolisa razbora iliti samo razbora.To su one sa tamnim trouglom na telu i lepim bakarnim odsjajem.
Mikro razbore su Danio margaritatus,a neko ih još zove i Microrasbora sp. Galaxy.
Umnogome se to razlikuje počev od veličine,boje,ponašanja itd...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi, u akvarijumu, na malom prostoru se ribe jako retko drze svog jata, jer nisu ugrozene okolinom i nemaju potrebu, u svojim stanistima su sve rasbore, tetre, barbusi i koriji jatni, ali u akvarijumima to ne koriste jer nema straha od predatora i sve slobodno plivaju, jer mi naravno necemo da ubacimo sa njima neke predatore da ne bi ostali bez svojih ribica jer u aq one nemaju bas prostora za bezanje i skrivanje... ja u 400l imam 10tak vrsta tetri i ni jedna ne formira jato vec plivaju sobodno... sta god da izaberes, u pocetku ce biti u jatu, a kasnije kad se opuste plivace na sve strane, ali to ce i dalhe biti lep akvarijum Smile i moj predlog, barbusi i rasbore bas i ne idu najbolje u zajednickom akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam kako bas zbog tog sto paja patak jedan stari akvarista ubacuje mlade skalare da bi one formirale to jato
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

paja patak ::
vidi, u akvarijumu, na malom prostoru se ribe jako retko drze svog jata, jer nisu ugrozene okolinom i nemaju potrebu, u svojim stanistima su sve rasbore, tetre, barbusi i koriji jatni, ali u akvarijumima to ne koriste jer nema straha od predatora i sve slobodno plivaju, jer mi naravno necemo da ubacimo sa njima neke predatore da ne bi ostali bez svojih ribica jer u aq one nemaju bas prostora za bezanje i skrivanje... ja u 400l imam 10tak vrsta tetri i ni jedna ne formira jato vec plivaju sobodno... sta god da izaberes, u pocetku ce biti u jatu, a kasnije kad se opuste plivace na sve strane, ali to ce i dalhe biti lep akvarijum Smile i moj predlog, barbusi i rasbore bas i ne idu najbolje u zajednickom akvarijumu Smile



Apsolutno se slazem. Nema jata gde nema predatora.

Meni se svidja litraza akvarijuma. Very Happy

Ja bih ubacio 2 para skalara(mada je vodeni stub nizi nego sto treba skalarima) da plase neonke, 100 neonki , 20 panda koridorasa + neke samostalne ribe (par slajer ancistrusa i bikilora)

Inace ovo je idealan akvarijum za zebrice (ogromno prostranstvo gde bi mogle da se jure).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd pogresan naziv kopirao.. izvini, mikro razbore znam da ih zovu galaxi, a razbore imaju trougao..

Ja se bas razmisljao za razbore i barbuse.. hmm.. nisam iskusan u tome.. koji je problem uglavnom?
Najvise bi mi pomoglo kad bi mi neko reko koje 2 -3 vrste od ovih je drzao zajedno i najbolje da ih iskombinujem.. ovako svaka ima svoju prednost i manu.

Skalari ddef su veliki za akvarijum(vodeni stub nizak), jedino dok su mali i menjam kad porastu.

Ribe dna, koridoras(muljar, muljas ) i koja vrsta, ili kuli kuli, ili kozice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravih, i one medjusobno da su kompatibilne u ishrani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje..
drzao sam : kraljevske neonke i Trigonostigma heteromorpha
u novoj postavci planiram : kraljevske neonke i rodostomuse
za dno i staklo imam : amano kozice, otocinkluse i nerita puzeve(po meni najbolja komb.)

tako bih ja,a ti vidi sta ti se svidja..srecno druze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam 10 barbus tetrazone i koridorase.
Verovatno cu ubaciti jos zelene barbuse kad nadjem, a za drugu vrstu nisam odlucio, mozda razbora(ali je paja patak reko da ne idu bas najbolje), eventualno titeja ili neonka. Ili samo barbusi.
Bice naravno kad nadjem dunavske nerite i otocinklusi.
I to ce biti od riba.. Sad ne bih da natrpavam ali ne zelim ici vise od 25-35 riba jer ne zelim da imam prenaseljenost u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License