Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa Otocinclus-om Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U poslednjih par dana jednom Oto-u je pola glave bele boje, dok su svi ostali normalni, samo stane na drvo ili neku biljku i to je to, nisam primetio ubrzano disanje, al nje nesto aktivan, dal neko mozda zna u cemu je problem? Dal treba da ga izvadim iz akvarijuma i lecim u drugom akvarijumu ili da u ovaj akvarijum ubacim neki lek, sta da uradim? Uspeo sam i da slikam nekako, da uhvatim tu polovinu glave, nadam se da ce vam biti od pomoci, hvala svima.
Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Mar 24, 2016 11:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otocinklusi su generalno kilavi. Desava se da riknu iz cista mira, a da sve druge ribe budu u redu. Ovo, sta god da je, ga je dobro zahvatilo. Nazalost, nemoj previse da se nadas... U ovom stadijumu tesko da bi i lekovi pomogli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A dobro, sta od lekova inace bi pomoglo, da probam, makar da mu pomognem i dal mogu da stavim lek u ovaj akvarijum ili moram da ga izdvajam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je pola glave otou samo pobelelo, kao izgubilo boju, ili je to belo u 3d, u smislu da li izgleda kao neka vata, ili budj ili tako nesto? ne mogu lepo da vidim na slici, osim da je belo.

ukoliko ima i okolo kao neka vata, film ili tako nesto (dakle u 3d je) onda bi mozda mogao da probas da ga izdvojis u karantinski akv ako imas i stavis mu serin mikopur, jer on je za te gljivicne infekcije dobar

https://www.sera.de/en/products/in_category/ornamental-fish-treatments-335/product/sera-mycopur.html

e sad , vidis ima razlicitih "belih" bolesti, pa mozda po opisu da vidis da nije nesto drugo....

https://www.sera.de/en/products/category/problem-solutions-in-case-of-diseases-and-algae-337.html

baktopur je za bakterijska oboljenja, sto isto moze da izgleda belo, ali je uz put i raspadajuceg izgleda, a opet, i ovaj kostapur leci bele fleke, ali ako su paraziti tipa ich ili neki drugi paraziti, mada vidim da deluje i na gljivicna oboljenja.

isreno receno, najbolje ti je da pogledas kako izgledaju bolesti na ovim kutijama od lekova, pa da uporedis sa tim tvojim otoom, vidi opis i na sta ti lici. ukoliko ne lici ni na sta od svega, mozda mu nije nista , nego eto pobeleo od muke :/ . srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ova situacija da bi se stavljao Mikopur, skroz je cist, samo mu je pola glave pobelelo, nista od ovih navedenih bolesti iz serinog asortimana mi ne lici na to, a vidim da se prosirilo, posto je bilo manje, al opet nista nije raspadujuce, sasvim sve normalno izgleda, kao da ima beleg neki, eto taj neki fazon, videcu jos malo da istrazujem.

E sad imam jedno mozda malo glupo pitanje, al reko otkud znam, da priupitam, ako skontam da nista od bolesti nije, al eto kao mozda lici na nesto, pa mu ubacim neki lek, cisto preventive radi, jer nece da mu se desi mozda neki kontra efekat posto nema tu bolest, a daje se neki lek, s obzirom da je to sve realno hemija neka? Smile

io@ hvala na detaljnom objasnjenju, nadam se da ce mi pomoci malo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xm, misteriozan gubitak boje, tek tako. mozda mu je od necega, tipa hrane, ili ako stavljas neku prihranu za biljke, ala mikro i makro elemente.... mislim, nije covek pa da moze da od stresa posedi, al ko ce ga znati, danas je sve moguce....

nije glupo pitanje, u principu mu nece biti nista ako stavis neki lek a on od toga ne boluje. ali takve eksperimente bolje vrsiti u karantinskom akva, zbog ostalih stanovnika, sto riba sto biljaka, i zbog korisnih bakterija u akvu i filteru. jer ovi bakterijski lekovi mogu da malo isporemecavaju (poubijaju) korisne bakterije. naravno, nece ih sve pobiti, ali im se poremeti broj.

e sad, da li mu nije nista nego je samo pobeleo, ili mu je nesto a mi ne prepoznajemo, to ce vreme pokazati. ako se normalno ponasa, mozda mu ipak nije nista. opet, otoi su osetljivi, moze mu biti nesto. ako se ipak odlucis za neki tretman izdvoj ga u svakom slucaju. ako se samoizleci javi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam, po citanju sve se plasim da ce to belo na kraju mozda da preraste u vatu, voleo bih da mu pomognem, al opet ne kupuje mi se ni lek od 600-700 din koji mu mozda nece pomoci, a ispadne da za te bacene pare sam mogao da kupim dva nova Oto-a, u svakom slucaju mi zao malisana i voleo bih da mu pomognem Sad

Jel postoji neka alternativna medicina Smile negde sam bio procitao, ne mogu da se setim, da je neko svoju ribicu npr umakao (ne znam kako drugacije da se izrazim) u vode sa malo soli i vracao u karantin i tako par puta, e sad opet zavisi koja ribica, s obzirom da je Oto osetljiv, jel neko zna neki takav primer ili zna za neki drugi vid lecenja osim kupovine leka? Mozda, cisto onako pitam, necu saznati ako ne pitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost malisa je otisao na vecni pocinak Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License