Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna pomoc oko odvodne cevi!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, ne znam ni sam kako da vam to objasnim, al cu pokusati da vam docaram i recima i slikom, posto imam Atman kanister EF-2 i na odvodu vode, tj delu gde crevo usisava vodu ima onaj rupicasti nastavak, al su te rupice previse velike izgleda za malce gupike, pa sam ih nalazio u kanisteru i onda je morala da otpocne citava akcija spasavanja malca Smile

E sad, kako to da sprecim? Dal nekako neku mrezicu da zalepim sa unutrasnje strane tog dodatka ili neko ima neku drugu ideju ili ako je neko vec uradio nesto slicno pa da mi da predlog i savet sta da uradim? Smile

Hvala svima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 3:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iseci kocku sundjera i stavi na cev umesto tog nastavka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zar to nece em a prigusi odvod vode, em da spreci odlazak bilo kakve prljavstine iz akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmes mrezu za komarce, iskrojis na oblik toga i malo uhvatis, sto bi se reklo, nalonom ili obicnim koncem ali da je najlonski (sinteticki) i samo zavezi na usisni deo Smile

najjednostavnije je da mrezu za komarce iseces na pravougaonik, pa onako kao kesu napravis, provuces konac kroz svaku drugu rupicu na mrezi za komarce i eto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa to, tako nesto sam i zamisljao, nego sam hteo da pitam kakva su iskustva, ko je kako radio i slicno, da znam sta mi je ciniti, cisto da ne radim sam na svoju ruku Smile ovaj deo sa mrezom za komarce mi se vise svidja Smile hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni, nece preterano da prigusi protok a ujedno ce skupljati krupniju prljavstinu. Nadji sto krupniju granulaciju.
Ta mrezica ce takodje da mu prigusi protok i hvatace se malci za nju dok usisava vodu.
Sve u svemu, jako je zeznuto u mresnom akvarijumu imati kanister filter bas iz tvog pomenutog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne, nije mi mresni akvarijum, u standardnom je akvarijumu, ne prebacujem gupike kada se izmreste, nego ih ostavim u akvarijumu, ok mi je da to priroda sama odradi, vec je polako i fino ubiljen akvarijum, pa imaju mesta da se sakrivaju, neka prezivi najsnalazljiviji i najjaci, posle dve nedelje, ostao je jedan malac i vidim da se vec navikao i porastao je malo i verujem da ce preziveti, a da ih prebacujem u drugi akvarijum, posle sta cu sa njima, pogotovo sto Gupika radja na 28 dana, u standardni ih ne bih vracao, bila bi prevelika guzva, da ih poklanjam, gupike nisu skupe za nabaviti, tako da sam odlucio ovako Smile
al reko kad su vec tu u akvarijumu, da im makar omogucim da ih ne usisa filter Smile

TeoDos to si mozda u pravu za to da ce da prilepi malce za mrezu, tj nisu jaci od strujanja vode da se odupru, videcu, probacu, pa kako bude funkcionisalo, ako ne radi jedna opcija, probacu drugu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako, jedna od opcija ce upaliti. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License