Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CPO Rakovi u 50-ak litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, kao i vecina ovde totalni sam pocetnik i nikada do sada nisam imao nikakav akvarijum. Gledajuci i citajuci po forumu o ovom izuzetnom i na svoj nacin posebnom hobiju naleteo sam na CPO (Cambarellus patzcuarensis sp. orange) dopao mi se i resio sam da se oprobam sa njima. Raspitivajuci se o njima gde i po kojoj ceni mogu da se nabave kod nas, koji su uslovi za njihovo drzanje, dosao sam do saznanja da rastu do 10-15cm plus kljesta (ako sam dobro razumeo) i covek mi je ponudio plave primerke na koje sam odlepio. Dok sam na jednom domacem sajtu procitao da rastu do svega 4-5cm.?! I istajuci tako i citajuci po internetu na oglasima naletim na slicnog raka pod nazivom Procambarus Alleni (ispravite me ako sam lose napisano) gde mi je prodavac rekao da se ne preporucuje bas sa ribicama i kozicama mada nije ne moguce. Ako neko ima iskustva sa njima da mi pripomogne voleo bih vece rakove, ne ove male od 4-5cm. Konkretno me zanima ako je moguce sa kojim ribicama, kozicama i biljkama bi bilo ok drzati ovog raka?

Sto se akvarijuma tice dimenzije su 50Dx30Sx35V, grejac Atman-ov 100w, potapajuca pumpa isto Atman-ova AT-F301 od podloge sam uzeo crni sljunak 1-3mm, za rasvetu jos razmisljam i cekam savete vezane za biljke. Jer svakako ne bih da bude dzungla neka vec "srednje" ubiljen ako mogu tako da kazem nista preterano natrpano biljkama.

Nadam se da nisam udavio, takodje nisam bas vest sa forumima pa ako sam nesto izostavio, a verovatno jesam pitajte-pomazite znacilo bi mi.

Hvala i pozdrav svima jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2016 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja CPO račiće. Rastu do 5cm a u akvarijumu od 50 litara možeš imati samo jednog. Ako planiraš i ribice onda gledaj da u akvarijumu bude prirodnih zaklona gde će račić presvlačiti kožu pošto je tada jako ranjiv.
Odbačenu kožicu nemoj vaditi, jer će je račić pojesti i dobiti neophodan kalcijum za novu.
Nije opasan po kozice ni ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2016 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, znam da im se treba obezbediti skloniste, ja sam mislio da moze muzjak i dve zenkice u 50l? A sta mogu od biljaka sa njim da stavim a da ne iskida i unisti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2016 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam primetio da dira biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2016 3:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popuni u profilu odakle si, lakše je ljudima oko pomoći.

Imaš teme o njima u podforumu Ostali stanovnici:
http://www.akvarijum.org/forum.....i-f14.html
Ima samo 10 strana pa udri Smile
Recimo već na prvoj strani imaš neke odgovore u temi:
http://www.akvarijum.org/forum.....21634.html

Ti veliki su valjda samoklonirajući ili tako nešto, mislim da je pisano o njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam sve citao, zeleo sam neko konkretno da mi kaze to, to i to treba. Uradi tako, tako i tako. No nema veze, nije jeftino ali pokusacu.. Smile
Sad cu okaciti nekoliko slicica akvarijuma... Saveta i kritika nikada dosta, a ni na odmet..

P.S. Nadam se da cete kol'ko tol'ko uzivati... Ipak sam pocetnik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sam pocetak...
Postavljanje akvarijuma (ispod ima namenska zastita za akvarijume), sipanje vode, kacenje grejaca (ATMAN-100w) i filtera (atman at-f 301) koji ce uskoro ipak biti zamenjen DIY varijantom...

Temperatura konstantnih 26 stepeni, polovina vode uzeta iz vec oformljenjog akvarijuma (pirane su u pitanju) Smile
Podloga sljunak za akvarijum 1-3mm CRNI

Image

Zatim sam uzeo OVER TANK Sobo (220V, 50Hz, 15Wx2 polovna) sa oznakama :
1. JUWEL AQUARIUM Day-Lite 15w/438mm
2. CLASSICA FY15-(18", 450mm)
I ubacio sam vazdusnu pumpu ATMAN AT-A 2500

Image

Posle nedelju i kusur dana uzeo 2 ancistrusa, 5 black molly-a (i posto su roditelji usput svratili do pet shop-a uzeli i 5 kraljevskih neonki, mali panj, nanu i ludvigiju) Confused

Image

Zatim je dosla kontrola i rekli su da treba da se ubaci jos biljaka i prokuvani panj sa vezanom nanom... Very Happy

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Eto toliko... znam da ima gresaka i voleo bih sto vise saveta. To je za sada to nakon mesec dva cu ubaciti i rakove kada to finansije dozvole.. Konkretno me zanimaju saveti vezani za biljke koje mogu jos da natrpam, a da mogu bez hranljive podloge i sa svetlom koji imam?
Pozdrav svima jos jednom!

'ajd uzdravlje!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo sta od kriptokorina. Ima ih raznih oblika i velicina, a nisu zahtevne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo me ponovo...
Danas je pristigao i gazda akvarijuma!
Plus i neki mali update-ovi dekoracije.. Smile (kritike i saveti vazda dobrodosli!)
P.S. Nadam se da cete uzivati...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to CPO račić. nešto je bezbojan. Možda je pod stresom.
Ili je to onaj plavi koji si spominjao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plavi "Florida" Rak ili jos nazvani i "Elektrik Plavi" Latinski naziv mu je PROCAMBARUS ALLENI[i].. jos je bebica i vremenom ce mu biti sve jaca boja! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

targla ::
Plavi "Florida" Rak ili jos nazvani i "Elektrik Plavi" Latinski naziv mu je PROCAMBARUS ALLENI[i].. jos je bebica i vremenom ce mu biti sve jaca boja! Smile

Jača boja i veća klješta Very Happy Taj će hvatati ribice, to bi trebalo da znaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A dok je mali nece praviti probleme a i kasnije cu povaditi ribice za veci akvarijum ovaj od 50l je samo za njih..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAKOVI - Procambarus clarkii i Mramor... Zivadin Ponuda 0 Pet Mar 03, 2023 11:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License