Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led diode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari interesuje me koliko bi mi trebalo led dioda SMD5630 za akvarijum 50x30x30 koji bi bio dobro ubiljen i sa nekom tepih biljkom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sm 5630 se koriste za led traku ako si na to mislio. Ja sam sebi napravio od dioda 3w 6500k i sa full spektrom, dok za 5630 i mene zanimalo, ali niko nije koristio tako da ono..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja greska lose sam preveo tekst, da u pitanju je led traka 60 dioda po metru, pa me interesuje koliko traka bi mi trebalo koje bi sekao na recimo 45cm duzine jer je akvarijum 50 cm? I da li bi ta traka sa tom oznakom dioda bila pogodna za ubiljen akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno 200... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio je na 200 metara. Cisto da ne dodaje jos jedan post... Very Happy Ja sam pravio test sa 50x50Led trakom za haubu na akvarijujmu 30x45x27... stavio sam neverovatnih 9 metara trake uz to dobro napajanje (adapteri 2x 12v po 6 ampera) i jedino sto sam primetio da raste je limnofila i socivica(lemna)... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas temu odmah ispod zove se pozitivna iskustva sa led rasvetom.
http://www.akvarijum.org/forum.....93-15.html
Tamo na drugoj strani imas korisnika koji upravo tu traku koristi...mozes da pogledas njegovo iskustvo..... koliko vidim njemu uspeva usteriana, nana, limun.... sada za tepih biljku jeste da marsieli treba malo svetlosti Confused . Mada mozda bolje sa mahovinom, dubiana bi trebala da zahteva malo svetlosti....Ja sam imao jedno vreme imao tako vezanu dubianu koju sam vezao za lava kamencice i poredjao po dnu.....Deluje lepo i uredno ako se prilikom svake nedeljne zamene vode izvadi Rolling Eyes i promucka kroz akvarijumsku vodu koju izvuces iz akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da cu ipak morati za moj projekat da pravim neku malu haubu sa 2 t8 neonke 45cm od 15w, nadam se da ce to da bude dovoljno. Po iskustvima vidim da ko koristi led rasvetu uglavnom ima nezahtevne biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze nije bas tako, imas tu puno faktora, ako hoces da se "malo pomucis" uzmes le diode od po 3w a ne led traku, ja imam biljke koje traze i w po litru, tek je pocetak ali napreduju, jer ipak imaju vecu prodornost, moje misljenje je da se dosta njih boji da pokusa sa tim, tako je ranije bilo za t5 sad svi koristi t5, kao i na pc sistem kao xp zakon pa 7 , pa 8 i sad 10, malo sam glupo uporedio. A diode kod brace sa nekog "cudnog sajta" da ne reklamiram Very Happy
A sto se tice tepiha meni fino krenula sp. mini da izbija iz podloge, barem moje iskustvo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se razumemo kod mene je bilje na cipovima od 10w raslo ko ludo... opet neko ne mnogo zahtevno... ali led traka je krs generalno. Glupo je reci da bi Usteriana lepo rasla pod trakom kad ona raste i bez svetla... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SMD trake daju 2-3 lumena po diodi, neke i do 6 zavisno od boje. Ne znam koliko ima na traci od jednog metra, ali hajde da kazemo da ih ima 50, gde matematika kaze da jedna traka daje oko 200-300 lumena. Jedna obicna neonka temperature 6500K sa CRI inedksom 7, od 18W daje oko 1200 lumena, dok LE dioda jedna od recimo 3W daje 200-300 lumena.
Daljom matematikom mozes da izracunas koliko metara trake bi ti trebalo da stavis u akvarijumu, a sto se tice biljnog ja ne bih ni racunao.. besmisleno je staviti SMD...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daweed
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 16
Lokacija: Paraćin

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manje više ako izuzmemo kvantitet trakaste rasvete, dolazimo do samog kvaliteta svetla... Trake imaju očajan kvalitet svetla a talasne dužine koje odašiljaju su u 90% nepotrebne bilju...

Kvalitetna Led rasveta košta... Čak i u DIY varijanti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, jeftini cipovi su nuzno zlo, samo treba biti svestan dobre stare narodne 'koliko para toliko muzike' (svetla).
Velikim delom je za zabludu o jacini led rasvetnih izvora kriva cinjenica da oni daju puno svetla na maloj povrsini, sto ih cini bljestavim, odnosno zaslepljujucim. Samim tim izazivaju kod ljudi utisak da se radi o izuzetno jakim i efikasnim izvorima, kad ono,... Sipak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege. Kakva su vasa iskustva i sta mislite o led barovima smd 5730?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A isto ko i bilo koje druge diode, sve zavisi od spektra, ugla, snage, efikasnosti,...
Ako mislis na one najjeftinijie koje kinezi lepe na led trake, neces se nesto proslaviti... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mislim na one sa neta. na aluminijumskim plocicama 36dioda na 50cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Led traka i diode od 3w Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 22, 2016 6:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LE diode mare87 Rasveta 10 Čet Maj 15, 2014 4:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LED Diode... boki 013 Početak u akvaristici 21 Čet Jan 24, 2013 9:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LED diode na dnu akvarijuma marko_ns Početak u akvaristici 10 Sub Okt 13, 2012 1:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led diode kao svetlo Igor_NS Početak u akvaristici 56 Uto Avg 23, 2011 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License