Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 usisivac za na vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zanima me da li neko zna kako moze da se napravi usisivac za jezero ... koji bi radio na vazduh?
meni je plan da povezem kompresor koji sam napravio I da na neki nacin usisavam jezero ...
probao sam da napravim system kao sto je za akvarijume ali ne funkcionise...

svaka ideja je dobro dosla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 12:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I bas niko nezna...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkotix
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 33
Lokacija: Arandjelovac, Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako, postavio si pitanje tek pre par sati, vecina nije ni videla, zna to da potraje i par dana.

Nema razloga da ne funkcionise isto kao i u akvarijumu ukoliko je izvedeno kako treba.
Verovatno nisi nesto lepo povezao, negde gubis vazduh, nema dovoljno vazduha ili je mozda visina izbacivanja velika.
Veci su tu otpori, a i zavisi sta je na dnu.

Ima li neke podloge na dnu jezera, tipa sljunak i sl.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nece da funkcionise... spojio sam sve kako treba toliko valjda znam da uradim , valjda je moj kompresor prejak za taj sistem ...naravno imam I stelovanje vazduha na izlazu kompresora ali kad se smanji onda se nista ne desava to jest
nema jacinu.... a inace u jezeru imam sitne prljavstine nema nekog preteranog mulja niti podloge ...

Voleo bi da ako neko zna neku varijantu da podeli samnom I drugim korisnicima ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti hoces da ispumpas vodu iz tog jezera pomocu kompresora?znas li kako radi spoljni stakleni filter pomocu vazdusne pumpe ?voda koja otice mora biti niza od jezera !da ima pad u vece crevo koje zamocis u jezero uguras to crevo od kompresora pustis na slabije i udri misko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam radio sa potopnom pumpom Atman AT-106 Protok vode: 4000l/h.
Ako nemaš krupniju nečistoću, možeš da staviš crevo na usis pumpe i sa njim direktno da usisavaš.
Ja sam koristio jednu kantu od polikolora u kojoj je bila pumpa, preko pumpe filter materijal(mreža za komarce i džakovi od krompira- paprike), i na kanti rupa za crevo koje je igralo ulogu usisivača. Izlaz iz pumpe je išao u spoljni filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno me niko ne razume...ja imam filter i sve sto treba...ali jezero je sastavljeno i tri nivo..e sad prvi nivo je oko 2 metra pa ima brana,pa drugi deo 1,5metar pa brana ,pa treci deo 3metra koji je i najdublji...e sad zbog svoje duzine naravno da u svakom delu ima talog prljavstine koju ja zelim da odstranim a sistemom spojenih sudova mogu samo da odlivam vodu.....moj je plan da vodu koju usisam opet vratim u jezero ali cistu ,znaci usisam pustim kroz filter vatu i vratim u jezero,da bi izbegao veliku potrosnju vode....mislim voda je ok cista ali kazem ima talog na dnu svakog dela koji ja zelim da otstranim.....MOJE PITANJE KAKO DA NAPRAVIM USISIVAC NA VAZDUH?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NIKAKO !! Nema šanse da vazduh gura prljavštinu 2 m u vis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravis ti lepo usisivac sa vodenom pumpom i uzivas. Imas par resenja na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1417.html

Pokusao si ovako nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zauzeto ime
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2016
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2016 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesam ... i nisam nesto odusevljen...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac podloge viola Uradi Sam (DIY) 8 Pet Mar 10, 2017 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompresori za vazduh Resun LP 40 - LP... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 0 Pet Sep 02, 2016 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpe za vazduh azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 13, 2016 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac za dno akvarijuma Dejan-Deki Ostala oprema 17 Uto Feb 16, 2016 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License