Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko co2 difuzora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam difuzor preko onog kineskog sajta. E sad imam problem,nece da idu mehurici. Prikacio sve na diy co2 rastvor,cekao,muckao i nista. Reko da mi nije slab pritisak uzmem da duvam u to crevce,nece,kao da je zapuseno. Pa sad jel ima to neki cep odozgo ili nesto drugo? Moje pitanje je kako da ga pokrenem. Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecim pritiskom?
Stavi sliku, samo da vidim koji je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakleni difuzor sa keramickom membranom? Ako jeste, onda cekaj duze, kad nabije pritisak krenuce. Naravno, pod uslovom da ti ne pusta nigde na spojevima i da ti je dobra smesa.
Evo OVDE sam imao slicno pitanje nekad davno, potrebno je bilo samo sacekati.. priroda uglavnom, sve radi sama Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo sto se sad napunio vodom dok sam bio na treningu,sto mi daje nadu da pusta. Sad cu da ga prikljucim pa da vidim hoce li pustati
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te difuzore treba pre upotrebe drzati sat-dva u vodi, ponekad je zaista potreban veliki pritisak da prorade, sve zavisi na kakav naletis a pogotovo od kineza.
Mada, obzirom da ti je usla u voda u njega, rekao bih da tebi sistem negde debelo pusta i da nema nikakvog pritiska u difuzoru, jer da ima pritiska ne bi voda mogla uci zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam ga ostavio povezanog,tj nije bio povezan na flasu,bojao sam se da ostavim to dok sam na treningu. Kakvoj vodi,toploj,hladnoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja mislim da, ili ti negde sistem pusta, ili nisi ubo` smesu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sve je radilo na diy difuzoru(spric+vata). Izbacio sam vodu ostaje mi da cekam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aham nisi rekao da si ga "raskacio" sa sistema, onda je ok sto je voda unutra, taman ce ti sluziti i kao brojac mehurova.
Natoci u neku kantu MLAKU VODU PA POTOPI KOMPLET SISTEM I VIDI DA LI PUSTA NEGDE, A MOZES I SA SAPUNICOM DA PREDJES PO SPOJEVIMA I VIDIS PUSTA LI.
A DIFUZOR POSLE DRZI U BILO KAKVOJ VODI, NE BITNO TOPLA ILI HLADNA.
AKO I DALJE NE BUDE RADILO OSTAJE VARIJANTA DA NISI "UBO" SMESU...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se za velika slova , sad primetih da sam slucajno zakacio caps lock...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sistem ne pusta sigurno, sto se tice tog brojaca mehuriva i on radi Very Happy ide m/s

Mada je ovo starija smesa,ima oko dve nedelje. Ako do ujutru ne progura pravim novu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda stvar resena, tu vise nema pritiska a pogotovo sto si otkacio difuzor i tako ispustio i ono malo co2 sto je ostalo nakon dve nedelje.
Meni dok sam bio na sever/kvasac ni jedna nije potrajala vise od 10ak dana a da daje solidnu kolicinu co2...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista onda,sutra pravim novu. Sad neka odstoji u akv,pa javljam imali li promena sa novom smesnom. Hvala vam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2016 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi veliki spric pun vazduha na crevo i stisni. Mozes i pumpu za bicikl,...
Probaj da li lepo idu mehuri, a taman ces ga malo i 'progurati'. Posle toga zakaci smesu i ne bi trebalo da bude problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2016 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda malo i da ga procistis sa varikinom. Doksas je pisao o tome. Ja sam imao slican problem, pa cak i exploziju flashe zbog zacepljenja difuzora... Uzeo varikinu, oprao difuzor i sad radi bez greske...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License