Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bitno o DIY CO2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako,nadam se da se admini nece ljutiti sto pisem ovaj tekst.Posto sam procitao na raznim sajtovima(ukljucujuci i ovaj) brdo tekstova dosao sam na ideju da ostalim clanovima koliko toliko olaksam da ne trose vreme i vid na nepotrebne stranice kao ja.Napisacu ukratko bitne stvari vezane za diy varijantu co2.
Potrebne dve flase.Jedna od soka 2l i mala flasica pola litre koja sluzi za kontrolu co2.Najbitnije je da ceo sistem napravite bez zurbe i kako treba.Izbusiti rupe na cepovima flasa manjom burgijom nego sto je precnik plasticnog creva i zalepiti silikom sa obe strane cepa,time ste sigurni da sistem nece pustati.Znaci na cepu velike flase jedna rupa na maloj dve.Flase najbolje staviti iznad ili bar u ravni akvarijuma.Radi sigurnosti pozeljan i nepovratni ventil izmedju male flase i akvarijuma.
Druga bitna stvar je smesa koju stavljate u veliku flasu tj kolicina secera i kvasca.Sipati u veliku flasu 1.5 l mlake vode i sipati secer koji treba dobro rastopiti.Nakon toga dodati malo kvasca.Flasu zatvoriti,protresti jednom da se pokvasi sav kvasac i sacekati da smesa proradi.To moze biti i za 10 min i za 2 sata zavisi od dosta faktora.Nisam napisao kolicine secera i kvasca jel je to individualna stvar i zavisi od akvarijuma,kolicina biljaka i dr.Moj recept je 350 g secera i pola kasicice kvasca iz kesice.Vise kvasca brze pocinje da radi sistem ali se i brze potrosi,znaci treba naci neki balans.
Mala flasica je jako bitna posto preko nje imate uvid i kontrolu co2 koji ide u akvarijum.Iz velike flase crevo ide u malu i to crevo treba biti potopljenou maloj flasi.Drugo crevo iz male flase koje ide u akvarijum treba biti kratko odmah ispod cepa.Drugo crevo salje co2 u akvarijum.Kod mene ide mehir na 2 sekunde,ali opet ponavljam sve zavisi od smese i vasih potreba.NEMA UNIVERZALNOG RECEPTA koji vazi za sve akvarijume.
E sad dolazimo do rasprsivaca.Odmah da vam kazem zaboravite na one keramicke posto su shit.Svuda to pise al sam morao ja da se pravim pametan i probam da stavim i kazem vam ljudi su 100 % u pravu.Nije toliko losa varijanta sa spricom i vatom.Uglavnom potrebno je da izlaze sto sitniji mehuri da bi se dobro iskoristio izlazeci co2.E sad neko noci gasi co2,neko ne ali pali kiseonik a neko gruva co2 24 h,opet zavisi sve od vasih potreba.OBAVEZNO obratiti paznju prvih par dana na ponasanje riba da ne dodje do trovanja istih.Ako izlaze na povrsinu grabeci vazduh ugasiti(smanjiti) co2,promeniti veliku kolicinu vode i pojacati dotok kiseonika.Ako sam nesto zaboravio napisati neka iskusniji dodaju,isprave.
Nadam se da ce ovaj tekst bar malo pomoci DIY pocetnicima co2 tehnike a iskusnije molim da dodaju ako sam nesto zaboravio.Pozz svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukratko i nasiroko to je vec ispisano. Naravno, nije na odmet napisati jos par puta ali ce krenuti sa istim pitanjima kao i u gornjoj temi.
Da uprostimo. Evo nekoliko isecaka upravo iz teme koja je opisala gotovo a ako ne i sve moguce kombinacije, probleme i resenja oko doziranja CO2 za potrebe akvarijuma tj biljaka.
A da, kada je DIY varijanta u pitanju, veoma je opasno gasiti protok gasa iz plasticne boce. Preporuka, izbacite rasprsivac iz vode, iznesite bocu napolje, pojacajte kiseonik putem vazdusne pumpe, talasanjem povrsine vode , itd ...

Evo par delica iz teme :CO2 u akvarijumu

Image

I iz teme : CO2

Image

Image

Image


Link


Razumem da tema CO2 ima preko 70 stranica ali ... ima sta da se nauci jer ima dosta kvalitetnih i licnih iskustava ( npr, od clana Krcko, Blue ... )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je bezbedno(veoma bitno)???? MarkoNg Uradi Sam (DIY) 15 Pon Jul 04, 2011 12:04 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License