Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Emerzno gajenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno doslo lepo vreme Smile
Jel pocinjemo sa bastama?

Ja razmisljam da povadim sve sto imam pa da krenem iz pocetka s tim sto neke biljke ne bih sirio. Prosli put sam preterao sa bakopom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 8:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čuj počinjemo,pa nismo ni prekidali Very Happy
Ja lagano pojačavam zasad,pa sam na 3 kadice,ali biće ih još.Dok me neko ne švićne preko terase,zajedno sa njima smeh
Šta ćeš staviti umesto bakope?I kod mene je ista u debelom višku,samo nije caroliniana nego monnieri.
Ne znam kako bi se Eleocharis palustris ponašao u emerziji..Imaš li neko saznanje o tome?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je neki eleocharis rastao samo se ne mogu setiti koji je bio u pitanju...
Stavicu sve sto mi dodje do ruku Smile
Imam nesto zemlje, imam posuda praznih tako da cu ove godine probati svasta.

Nesto razmisljam da se sa ovim kod prozora baziram na nizim biljkama ali to mi je samo razmisljanje s obzirom da neke umeju poprilicno da narastu u emerziji.
Svaki dan mi nesto drugo u glavi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se ukljucim.Jesenas posadio malo za probu i to je bilo blizu sijalice, prezimilo tako.Higrophila corimbosa mini i ludwigia repens a skoro sam dodao bakopu australis i eleocharis parvula.Cini mi se da ova zadnja najbrze raste.
Razmisljam se da to prebacim u plastenik, ima tamo mesta ali temperatura vec zna da ode preko 30...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam još uvek Eleocharis sp mini,ali palustris je vrlo visoka biljka i tu leži problem.Uglavnom zbog posudica koje koristim..Da li će izbaciti čvršće listove,ili pak neće?Pod vodom,čim ribe uspeju da prelome listić,isti se osuši..Ako uzmem dublju posudu,sa više vode,onda se smisao suvog gajenja gubi.
Bojan ::

Imam nesto zemlje, imam posuda praznih tako da cu ove godine probati svasta.

Jedva čekam da vidim šta si smislio...Moraćeš da nadmašiš Daretovu spongiu na suvom Very Happy ,a probaću i ja,al otom potom...
@ Đokić
meni su biljke prošlog leta bile na prozoru,pod onim suncem po ceo dan,pa im nije ništa smetalo.A ti ćeš,svakako,i da provetravaš plastenik.Ne bi trebalo da imaš bilo kakav problem,bar ne vezan za temperaturu..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam nesto sadio malo. Ispraznio sam skroz akvarijum sto sto kod prozora (on je ovde na slikama).
Marsilea ga je skroz progutala. Bio sam krenuo da je vadim malo po malo ali mnogo krvam posao pa sam je izvukao komplet zajedno sa podlogom i namerio da bacim medjutim skontao sam da taj akvarijum u koji sam sve to bacio nije toliko vellik i da mogu da ga ostavim na terasi pa sta bude. Na kraju krajeva lako ga je isprazniti ako mi bude smetao.
Nemam nesto puno biljaka na raspolaganju pa sam sadio to sto sam imao. Imam sad raznih posuda po prozoru Smile
Kad malo poraste kacim slike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ček,ček ...
da uvatim malo vremena da islikam bašticu
pregurala je celu zimu ispred prozora
ima svega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

posle zimskog sna baštica izvedena malo u šetnju po lepom suncu Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super bre Bravo

Drzis ih konstantno sa zatvorenim poklopcem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto prve ovogodišnje slike baštica.Bravo za Dareta cestitka
Dakako,treba uzeti u obzir da su biljke uglavnom prezimile bez dodatnog svetla,i da će se opšti izgled zeleniša vrlo brzo promeniti.Na bolje..
Taman sam pomenuo nasuvo od spongie Very Happy ,a ti strpa i bliksu u bašticu..Još kad bih pomenuo i da si imao i sagitariu..Ma 100:0 je za tebe.
Bojane,ovo ćemo teško dostići.Možda samo ako zasadimo neku smejalicu hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhhh
Ovo zadnje nemojte da shvatite ozbiljno,to ćemo prepustiti profesionalcima.Mene je samo drmnulo proleće,i tako to Mr. Green
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bliksa je posađena neposredno pre slikanja i propala je u roku od nekoliko sati.....tako da nemojte pokušavati to...

hotonija se dobro drži...
da,celu zimu je bila manje-više zatvorena ...kad krenu topliji dani baštisa će biti izbačena na terasu i biće više otvarana ali uglavnom noću
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je resto. Mnogo se zapetljalo i nisam imao zivaca da raspetljavam. Skoro sve sto je unutra je Marsilea.
Ako neko ima nesto za prednji plan neka vice Smile trebace mi da ubacim u prostor predvidjen za prednji.
Inace sam svu zemlju potrosio Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2016 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posadio sam i ja basticu, recite mi da li moze to ovako. Zemlja iz baste ona obicna samo malo isprana i plus malo treseta i osmokota imam za podlogu. Zasadio sam po jedan pelcer Hygrophile i Rotale i nekoliko patrljaka eleoharisa. Voleo bi da mi uspe a najvise zbog eleoharisa koj mi u akvarijumu trenutno propada

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2016 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze. Eleocharis moze fino da gura pored prozora Wink

Jedna slika od mene. Polako postaje guzva ovde pa ce veravatno biti malo proredjivanja.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do kada cu morati da ih drzim sa zatvorenim poklopcem? Vidi se vec da su pocele da rastu pa mi je lepse bez folije koje drzim preko, ali bojim se da mi se ne sasuse onda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License