Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me ako bi neko mogao da mi objasni gde tacno bi trebalo da se postavi nepovratni ventil, posto ce moj DIY flase da budu postavljene u komodi ispod akvarijuma, dal da nepovratni ventil bude postavljen na samom ulazu u akvarijum, ili blize flasi, nisam siguran, dal to ima neke veze i pretpostavljam da na onom malom nepovratnom ventilu, deo na kom pise OUT okrenut je ka akvarijumu, a onaj uzi deo ka flasi? Ako bi mogao neko malo da mi pojasni, da jos budem dovoljno siguran, pa da ga aktiviram sutra Smile

A na ovaj nepovratni ventil mislim (ovaj levo, mali plavi) i dal je on ok ili neki bolji da trazim? Hvala puno

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je da je ventil posle flase ili flasa ako imas i onu drugu malu flasu, a da li je blize flasama ili aq nebitno.
Da , na IN ulazi na OUT izlazi dakle dobro si konstatovao a sto se tice tog plavog ventila, nemam pojma, nisam ga koristio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2016 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo napravljen,spojevi drze(manja burgija plus silikon),radi kao sat.Stavio prvo kameni rasprsivac, sto se pokazalo kao promasaj,i posle par raznih varijanti napravljena kombinacija spric i vata koja odlicno sitni mehure za sad.Inace sistem je proradio posle 20 tak minuta.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ja ne znam dal sam lud, glup ili šta, a deluje tako jednostavno da me sramota, al što se u narodu kaže, nije sramota pitati, makar i sto puta Very Happy
Ne mogu da namestim glupi CO2 već nedelju dana, znači poludeo sam, prvo sam dva puta lepio sa onom topljenom plastikom i opet nađe gas put i pored cevčice se nekako izmigolji i krene da pušta i onda opet lepi, znaci stavio sam sloja, da imam još jedan čep na čepu bukvalno, a još sam stavio i sa unutrašnje strane, kontao sam, ako sad ne valja, ne znam kad će valjati i naravno opet neće da radi, iako sam ga stavio u vodu i pritiskao flaše, al nigde balončića Very Happy i ne vredi, pa sam to rastumbao, kupio nove flaše, i sad odradio sa silikonom i još odradio i difuzor sa špricem i vatom, silikonom lepo zalepio, sačekao 24 časa i sinoć stavio šećer i kvasac i džaba, pogledam jutros, ćorak, a ima jedan mehurić na svakih 5 sekundi skoro, baš baš sporo, ne znam šta pogrešno radim, žao mi biljaka, taman su lepo krenule Sad

A evo kako radim, sipam u flašu od dve litre 400 g šećera, pa onda sipam litar ipo tople vode u tu flašu i lepo je promućkam, zatim onda stavim malo manje od ravne kafene kašičice suvog kvasca i njega onda blago samo promućkam, mislim čisto zaljuljam flašu, da se sav kvasac lepo smokri, sipam u malu flašicu vode do pola flašice, postavim flaše na creva i to je to, gde grešim? Smile

Dal treba da sačekam da se sav šećer u velikoj flaši prvo istopi, dal posebno rastopiti kvasac pa sipati u veliku flašu gde su voda i šećer? ne znam više šta bi mi palo na pamet Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju burgiju si koristio kad si busio rupe na zatvaracu? Da li je crevo iz jednog dela ili si spajao spojnicama- moze biti problem..
Ja raddim tako sto izmesam 400 gr secera i mlake vodde, ubacim u flasu, a kvasac izmesam u maloj posudi i dodam, ja koristim svezi kvasac meni se suvi lose pokazao. Takoddje ja u opste ne lepim vec izbusim manje rupice na zatvaracu.. Moje misljenje da ipak previse zuris sa smesom kad napravis, i takodje lose dihtuje. Ako je uradjeno kako treba ne moze da omane, Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa manjom burgijom, koja bukvalno pa skoro pa udje u crevo, kroz rupu sam morao da je provucem sa kleštima i još dodatno na to stavio silikon koji sam čekao 24 časa, e sad to za smesu, to je moguće, zato sam i pitao, a probaću tek sa svežim kvascem, jer i realno, za pizzu kad koristim sveži i suvi, razlika je abnormalna, barem meni, tako da verujem i u ovome, al eto, hteo da još jednom probam, reko kad svima uspeva, nemoguće da neće da funkcioniše
Htedoh još da pitam dal ima neke specijalne veze što se flaše nalaze ispod akvarijuma u komodi, mada sam čitao da je jedan forumaš rekao da mu je tako bez problema mesec dana radilo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nikakve veze, izbusi nove zatvarace burgijom 4 mm, i crevo seces pod uglom od 45stepeni, provuces kljestima. 1/3 svezeg kvasca, mada moj akv je 200 l, ti mozes i 1/4 duze ce trajati. inace secer sacekas da se otopi i tad sipas u flasu isto vazi za kvasac. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj ce da probam tako, mada u principu sve sam tako i radio, jer sam baš čitao kako ljudi rade, al očigledno da negde grešim, al u načinu pripreme ću da poradim jovo nanovo, a flaše ću isprobati u kanti, dal puštaju vazduh ili ne, ako ne, onda je možda bila samo greška u smesi Smile

Mark, Hvala puno na inforamacijama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je mesavina 750 grama secera, topla voda i kvasac samo svez malo vise od pola kocke. i evo trajalo je ravno 4 nedelje... stim da je meni crevo prikaceno na pumpu za vodu pa ona razbija mehurove...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Djape
Kako si to izveo, moze neka slika bilo bi od koristi? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se javim, napokon sam uspeo da odradim CO2, tolika jednostavnost, a izmuci me ko da je nuklearna elektrana Very Happy poslusani saveti od Mark-a, pogotovo sto se tice nacina pravljenja smese i posle nekih pola sata, mozda malo jace, krenuli su prvi mehurici na spric difuzoru, jutros kada sam pogledao, bio je mehur na dve sekunde, za sada ima nade, videcemo samo koliko ce da potraje i da negde ne probije gas, nadam se da nece Smile

Jos jednom da se zahvalim Mark-u na pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da si opet nesto zeznuo, u pocetku bi trebalo da ide vise mehurica po sekundi osim ako nisi napravio baaas slabu smesu sa vrlo malo kvasca.
Ja sam koristio 1/2 kg secera dobro rastopljenog u mlakoj vodi i pola kesice suvog DR.Oetker kvasca, u pocetku i po 4-5 m/s i to je trajalo 7-10 dana naravno sa slabijim odnosom m/s kako prolaze dani...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahaaaa, ma meni bitno da flase dihtuju, za pocetak, posle cu lako kombinovati koja mi smesa najvise odgovara, a stavio sam 1/4 svezeg kvasca na 450g secera, moguce da je zbog toga, nema veze, bitno da je proradilo, makar i 10 dana da traje Smile samo da napokon pocne da funkcionise i sa time sam zadovoljan Smile

Al hvala u svakom slucaju, menjacemo kad se ova tura zavrsi, tj videcemo koliko ce da traje dok ne svane dan da uzmem pravi CO2 sistem, e onda ce to biti to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Sone_bg
Drago mi je da radi, sad opusteno, gledaj vremenom da ubacis bolji difuzor(ako se ne snadjes kontaktiraj me preko pp)

@Doksas
-Sto se tice smese ako je radio odradjeno po mom receptu bice ok, svezi kvasac je malo slabiji ali duze traje, meni tako traje 3 nedelje nekad i 4, Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad nisam siguran dal imam problem ili ne, al od kad sam pustio CO2, razbore se nabile u cosak, u onaj cosak u koji nije uperena lula za dovodde se nalazi i CO2 difuzor i koji lula taman raznese po akvarijumu, cak se i gupike zenke malo motaju tuda, a borac, neonkice, otoi, koriji i anciji plivaju u celom akvarijumu, dal to ima neke veze sa CO2 ili im tako doslo?

Ja se izvinjavam ako sam malo u OFF temi sad, al je usko povezano sa CO2 Very Happy a i vec ste cime sam se bavio par dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License