Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 rastvaranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm ne verujem da je isti princip, mislim u teoriji mozda ali u praksi jok Smile Citao sam da su neki ljudi pokusavali tako ali nema tu skoro nikakvog otapanja izlaze krupni mehurovi pa obicno zato stavljaju na usis pumpe.

Koliko sam sad izguglao venturi radi na principu razlicitih pritisaka i pravi unutra vakum pa se tu valjda mulja co2 i zato se dobije mist iliti magla od co2.

Ja mislim da svakako treba probati vrlo je jeftina bar ova varijanta na ebay

http://www.ebay.com/itm/Irriga.....3laKJzMmOw

PS
nadam se da nije zabranjen i link ka Ebay, ako ipak jeste brisite i izviNte Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne radi link guglajte:
Irrigation Venturi Fertilizer Mixer Injectors Agriculture Garden Water Tube Best
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti princip se odnosio na venturi vs inline, a moja ideja je bio pokusaj da ti mozda ustedim novac... o stvarnju vakuma mislim da gresis jer ovaj sistem to ne moze napraviti skoro sam 100% siguran. Na slici se moze videti da venturi ima dodatak na uzem kraju koji po meni sluzi da dodatno usitni mehur CO2, a onda ga mlaz vode jos dodatno razbije (isto mozes da pokusas da gurnes nesto u crevo, tipa filtera od pljuge ili deo sinterovanog stakla, pa crevo nakacis na onaj plasticni dodatak i na taj nacin pre mesanja sa vodom postignes vece usitnjavanje mehura CO2). Ako si vec spreman da das novac onda lepo pazari inline (imas u oglasima aktuelna 2 komada) i zavrsi pricu. Pozdrav i srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam o ona 2 inline sa oglasa i cuo se sa covekom, ali ja imam spoljne filtere pa bih morao da kacim na potopnu pumpu sto gura cistu vodu a tako se plasim da bi znatno smanjio protok vode...
Nemam pojma vise, pokusacu jos par varijanti sa dostupnim stvarima sto imam pa cu videti.

Mozda bi mi resenje bilo da stavim pored ovog miksera ali na drugu stranu akvarijuma i stakleni difuzor kao sto si ti uradio, ali ne znam da li bi to funkcionisalo ako stavim T racvu iz boce co2 jer za mikser ne treba nikakav pritisak a za difuzor ipak treba pa mislim da bi mozda sav co2 ipak isao opet u mikser a ne u difuzor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi jel zna neko mozda koja je dimenzija onog creva/cevi sto se kaci na atman 301, 302... potopne pumpe pa preko njih pumpa ubacuje cistu vodu?

Treba da probam neki atomizer ali ima razlicitih oznaka npr 9/12 , 12/16 , 16/22 ...pa da znam koji pase na tu cev...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam i ja isto gledao i razmisljao sta mu znace te dve brojke i jedino sto mi palo na pamet da su to unutrasnji i spoljasnji precnik cevke na inline atomizeru na koju se kaci crevo/cev od pumpe. Sublerom sam izmerio precnike one plasticne cevi zakrivljene na vrhu koja se kaci na pumpu i to mu dodje 12.5mm i 14mm (unutrasnji i spoljasnji, respektivno). E sada ako sam upravu tebi bi u tom slucaju trebao 9/12 ako ces da uvuces cevku od inline atomizer u cev od pumpe. To mi kao dodje logicno, mada...

Vidim da na sve nacine pokusavas da povecas rastvorljivost CO2?! Koristis drop pa ti pokazuje plavo? ili si nezadovoljan rastom bilja i nemaš perling? ili nešto drugo? Cime si merio pH? Sta stavljas u drop, koju vodu i koji pH reagens? CO2 je opasna stvar i lako mozes pobiti ribe, vodi racuna posle nema nazad Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sad trazio po netu za te mere i jedino sto nadjoh su inci , ali opet nelogicno sve te mere kad se pretvore u mm docu od 18-20 mm onako ugrubo, mada ima logike i ti sto kazes, ajd valjda ce nam neko pojasniti Smile

Da, drop je konstantno u plavom, pre sam koristio KH4 vodu i kao reagens PH test, radio je i tada ali sam ja po prirodi sumnjicav narucio od RF vec spremnu tecnost za drop, proverio ubacivanjem creva od co2-zuto, kad se malo provetrilo-plavo, dakle radi i to...

Perling nisam nikad video kod mene, jedino kad trimujem biljku pa iz presecenog stabla krenu mehurici Smile
Imam osmokot i RF hranljivu, dodajem MiM elemente, co2 iz boce, rasveta 3x30w na nekih 170L vode ciste, da kazem prosto Arcadia 2x bela i 1x crveno-roze neonke...

Sto se tice bilja, slabo mi napreduje E. parvula mini koja bi do sad trebala da napravi tepih ( 3 meseca od sadjenja), polysperma sunset takodje slabo skroz, ostale biljke super, ludvigiju rubin skracujem cini mi se jednom nedeljno.

Inace PH merim kapljicnim testom od RF, znam da nije najsrecnije resenje ali opet je bolje od listica kako kazu...

Naravno, znam za CO2 i situacije sa pomorom riba sve oko toga sam vise puta procitao na forumu i pratim redovno stanje u mom akvarijumu ali eto, nista se ne desava, otapa na mikseu 1, 2, ili 3 mehura u sekundi, ili sada sa staklenim difuzorom iznad kog je motorna glava koja dodatno baca co2, situacija je uvek ista, drop plav, ribe najnormalnije...
U jednom momentu sam cak pomislio da kod mene u boci nije co2 nego sta znam o2 Smile ali kad sam proveravao drop sa crevom shvatio sam da je ipak co2...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i snimka , fini su mehurici i na samom difuzoru pa ga pumpa jos usitni i baca negde do malo vise od pola akvarijuma, sve sam probao polozaje ali dalje ne moze da ih baci.
Na setu infuzije ide oko 3-4 mehura u sekundi a na difuzoru i vise posto je tanja cevcica gde ide creco.
Rekao bih da je to ok i rastapanje i sve ali moj akvarijum kao da ponistava co2.
Mreskanje tj talasanje vode u aq je bas minimalno e jedino sto u filterima imam rasprsivace gde je komora sa filter materijalom, pa ne znam da li tu mozda gubi dosta co2...


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uhhhh aj ovako, za pocetak ako hoces ja ti posaljem vodu 4dkh i bromtimol plavo, ti plati postarinu, da eliminises taj deo!? Rasveta ti je slaba za biljni akvarijum, ako hoces bilje moras pojacati i Al reflektore obavezno stavi. Sa RF podlogom nemam iskustva ali verujem da je zadovoljavajuca, barem gledajuci po forumu akvarijume ljudi koji je koriste.

Perling nije presudan za dobar rast bilja ali je indikator da je u akv sve potaman i da je optimalni balans nutrijenti/svetlo/CO2 postignut i da bilje gruva na maximumu. Mislim da mi je Nebojsa.85 bas i rekao da nema perlinga a ima vrhunski biljni akvarijum sa preko 15 razlicitih vesta.

Jedini precizan nacin za merenje pH je pH metar. Onaj zuti kineski nekih 1000 ili 2000 din je i vise nego dovoljan za nase potrebe sve ostalo je jako grubo i cesto dosta netacno. Savetujem ti kupovinu jednog a kako bi bio potpuno siguran u pH vrednost tvoje vode.

Mislim da rastvaranje CO2 u tvom slucaju nije problem, metni ti dva sprej bara na te dve pumpe koje imas celom duzinom zadnjeg stakla, naravno neka diy varijanta, kako bi i cirkulaciju vode eliminisao a to ces isto videti na linku koji ti je neko vec preporucio za citanje u nekoj drugoj temi, koliko videh...

Samo lagano i bez zurbe, jedno po jedno resavaj i budzi i docice to na svoje mesto... nazalost u akv skoro uvek postoje i iznicu neki novi problemi a to sa godinama/iskustvom kasnije ide lakse. I mnogo iskusniji imaju probleme koji ih muce, najcesce alge, ali otom potom docices i do toga vremenom Smile slatke muke sta sa ti kazem! Izvestavaj sta i kako ide!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice oznaka 12/16 ili 16/22..... to je oznaka za spoljnu i unutrasnju dimeziju creva od kanistera ili pumpe. Pa po tome kupujete recimo inline...
Naprimer na atman4 ide crevo 16/22
Nadam se da sam malo razjasnio(pomogao)
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Gangster
Ajd vazi za kh4 i bromtimol, cucemo se na PP oko detalja...

Znam da rasveta nije bas sjajna, i da bih sad nesto promenio na bolje racunao sam da bi mi trebalo cca 5000 din a s obzirom da sam skoro pukao bas dosta love za aq i sve sto ide uz njega a i nove su neonke kao i sve ostalo, mislim da nema sanse za kupovinu...reflektore cu probati da sam napravim, vec sam upravo napravio jedan za zadnju stranu aq...
Video sam te zute PH metre i verovatno cu naruciti komplet sa tds metrom sa "alija" tamo oba izadju manje nego ovde samo PH metar.

preporucujes mi sprejbar, mislis da ovako kako je sad nije dobro?


Image

Dakle dva usmerivaca vode iz ciste komore, jedan u levi cosak, drugi u desni cosak, prednji coskovi naravno, a usisi prljave vode po zadnjim coskovima levo i desno.
Mislis da bi sa sprejbarom bilo bolje? Malo bi mi pokvario sliku akvarijuma pa ako necu bas nesto bolje dobiti da ne diram radije Smile

Da kucnem u drvo, osim malo tackaste po staklima drugih algi nema ni u najavi, evo Bogu hvala 3 meseca od formiranja. pu pu pu da necuje zlo Smile

@ZoranC
Dakle gangster je bio u pravu, hvala ti na potvrdi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::


Perling nisam nikad video kod mene, jedino kad trimujem biljku pa iz presecenog stabla krenu mehurici Smile

Ovo je još jedan mit u nizu,kao pokazatelj zdravlja biljke.Postoji veliki broj različitih faktora koji imaju uticaja na samu pojavu ,,perlinga,,.Procec fotosintese u toku foto perioda se svakako odvija bez obzira na to da li mi te mehuriće vidimo ili ne.Da li smo ih videli ili ne je irelevantna stvar.Najvažniji vizuelni indikator je zdravlje biljke i odsustvo ili prisustvo algi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema predaje, idemo dalje Smile

Uzeo danas kod kineza neku plasticnu posudu i montirao na pumpu.
Kontam, veca je posuda i dovod iz pumpe sada je okrenut ka dole umesto bocno kao kod Ferplasta pa ce valjda biti bolje otapanje CO2.


Link


Takodje, da se i ovde zahvalim kolegi Gangsteru koji mi je poslao brotimol plavo i NaHCO3 za pravljenje drop checker tecnosti.
Javljam rezultate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa ovim resenjem reaktora bi trebalo da imas najbolje rastvaranje. Namesti pumpu tako da vrti vodu u posudi pri vrhu kao vrtlog i slobodno stavi rupu na dnu, to je jos bolje resenje, ovaj sundjer ce brzo da se zaprlja i pravi probleme.
Pumpa ne vidim koja je, ja sam za takve reaktore koristio 600 i 800 l/h, uz visinu te posude (cevi) oko 25cm. Rastvaranje je bilo fenomenalno, samo sto je cela skalamerija estetski uzasna.


Poslednji izmenio Blue dana Uto Apr 12, 2016 9:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajd da i ja kažem koju...
pitao sam već ranije o tome
pre par dana mi je stigao inline atomizer 12/16 koji sam namontirao preko atman motorne glave ....filtracija preko trokomornog filtera....

prezadovoljan sam,atomizer daje finu sitnu maglu a pumpa je razbacuje po čitavom akvarijumu...

inače,
platio sam ga samo duplo jeftinije nego kod naših prodavaca...
doduše i čekao sam ga više od mesec dana...ko da iz kine dolazi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li može da koristi za bolje rastva... JocaPA Hemija 2 Pon Nov 17, 2014 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje prihrane cvelegoa Rainforest 4 Pon Sep 29, 2014 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motor... Cokilio Ostala oprema 7 Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 100% rastvaranje zedochok Uradi Sam (DIY) 1 Ned Apr 01, 2012 7:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License