Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ishrana kraljevske neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege! Very Happy
Interesuje me koju hranu inace koriste kraljevske neonke? Da li su biljozderi ili mesozderi? Ili strucno herbivori ili omnivori, ako sam se lepo "odrazio? Laughing
Hranim ih lisnatom Dajaninom colour flakes i Sera discus granulat povremeno. Ali vidim da kidisu bas dosta na ovu proteinsku, jurnu kao male piranice, tako se hrane. Jednom iskasapise coporativno jednu kozu, pa rekoh da pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako kaze Google:
U prirodi se hrane insektima, dok u akvarijumskim uslovima rado prihvataju listiće, granuliranu hranu. Takođe rado jedu živu hranu u vidu artemija i dafnija.


Kod mene jedu sve sto ubacim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene dobijaju jedan dan lisnatu a drugi dan proteinske granule, jedu sve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci meso burazeru! Laughing
Jedu one kod mene i blitvu barenu, i grasak, kidaju sve, i svuda ih ima po akvarijumu. Ranije sam mislio da su plasljive, ali su gurnule platike u zadnji plan. I mic po mic, pocrkase platike, jednostavno su bile pod nekim stresom, crevni paraziti i uginule su. Sad
Sad su tu 7 neonki, 4 aneusa, maticni par ancija, i sijamaski algar xxl velicine! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje cepaju mix juneceg srca i poceli su da se ponasaju kao diskusi Smile Jedno zapazanje vezano za njih... dok nije bilo diskusa svaka jedinka plivala ko muva bez glave a kada je stigao gazda na kucu sve u jatu...nema discipline dok se ne udari sakom o sto Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesce one i masnu krpu ako treba. Sto pomenu Gangster, kod mene su uvek jele i jesce ono sto dajem Diskusima. Smile
Jedino ne znam sto si njih stavljao zajedno sa Platikama, totalno su iz druge price.

Gangster ::
Moje cepaju mix juneceg srca i poceli su da se ponasaju kao diskusi Smile Jedno zapazanje vezano za njih... dok nije bilo diskusa svaka jedinka plivala ko muva bez glave a kada je stigao gazda na kucu sve u jatu...nema discipline dok se ne udari sakom o sto Laughing


I ti si nekad landarao kao muva bez glave dok nije zena lupila sakom od sto. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
I ti si nekad landarao kao muva bez glave dok nije zena lupila sakom od sto. Smile


Potpuno tacno! NARAVOUČENIJE nista bez zene i diskusa Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam zenu i mnogo sam lud zbog toga! smeh
Teodos, stavljao sam ih zajedno jer sam planirao da predjem sa zivorotki na neonke. I ispade mi trampa za malce ancistrusa, 7 kraljevskih. Pa mi lepo izgledale koralne platike i neonke, al' ne ide! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ja nemam zenu i mnogo sam lud zbog toga! smeh


Sto znaci da sto pre predjes na Diskuse kako bi se polako navikavao na rezim zene. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi su mala beba za Zenu Very Happy

Predji bar na njihov Merest i odgoj malaca... Kad ti to uspe spreman si za zenidbu Very Happy

P.S. Ali tad moras da gasis uzgoj malaca Very Happy


Da ne idem u off mnogo...
Neonke kod ortaka menju enhitreju kao blesave Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoro sam ubacio par neonkica,da vidim situacuju kod 5 Red Belly Pirane(one su preko 22+cm)....i definitivno ih pirane ne primecuju,cini mi se da joj neonkica nekad pliva pored Oka:)
e sad oko klope...kad hranim pirane,recimo iseckanim Giricama....sitni komadici koji se razlete...odmah napadaju Neonkice,cak mi deluje da onako agresivno napadaju..Smile
naravno hranim ih i normalnom hranom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja moje neonke i zovem male pirane, samo plivaju okolo i smekaju sta je za jelo. Jednom su coporativno unkazile kozicu. Bukvalno su je rastrgle. Mozda jesu neki rod sa piranama, ko zna... po babine linije! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma Brazilska neman....neko manji,neko jebga veci..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad vec pominjes Dajanu, oni imaju hranu bas za neonke, samo je nisam vidjao u Srbiji u prodaji...

zabranjeno reklamiranje


Poslednji izmenio jovica dana Ned Apr 10, 2016 2:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: zabrana reklamiranja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2016 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najvise vole, zive larve komaraca, Serra diskus i serra San...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License