Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 *Hamburski Sundjerasti Filter* Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jun 02, 2015 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam evo pre par dana rasformirao akvarijum od 120 litara u kome je od početka bio hsf. Za tri godine prao sam sunđer 5-6 puta ali nije u tome fora. Nikada nisam imao trovanje riba ili neke bolesti gde je uzrok loš kvalitet vode, preskakala se zamena vode i konstantno sam imao previše riba. Jedno vreme je akvarijum bio biljni a posle i ciklidni. Imao sam ovakve filtere i u manjim akvarijumima, do 30 litara, i tu su se pokazali vrlo dobro.
Kod komšinice je još uvek aktivan jedan hsf a ona je baš ekstremno nesavesna i lenja što se tiče održavanja i zamene vode. Sve joj je živo i zdravo.
Glavna osobina hs filtera je odlična biološka filtracija i stabilnost u tom smislu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 02, 2015 7:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 02, 2015 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da se javim - u dva nova mala akv sam stavila HSF sa potopnom pumpicom i dopada mi se. Voda bistra, protok taman za borce Smile, jedino se kajem sto sam lose isplanirala mesto, pa je sundjer 3cm, a ne 5 (mada sam taj jedino nasla crni), i sto ne staje grejac unutra jer je u uglu ostavljeno 7*7cm. Jedino sam ja na dno akvarijuma ispod pumpe u filter dodala po saku Serinog siporaxa, razmisljam kada budem prala filter da sacuvam malo bakterija. Ono sto mi se ne dopada , posto je akv okrenut zadnjom stranom ka suncu nemogu da prebrisem staklo u delu filtera, koje se bas brzo isprljalo i uzelenelo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 03, 2015 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao nazad Aquamen!
Stvarno te dugo nije bilo. Koristim dosta tvojih projekata i mogu ti reći (moram) da je kombinacija akvarijum sa HSF i češkom pumpicom FENOMENALNA!!!
Evo ima skoro godinu dana kako je formiran eksperimentalni biljni akvarijum (eksperimentišem sa LED osvetljenjem), samo za kozice i puževe i nisam prao sunđer, samo menjao vodu. Voda je kao da sam je juče sipao, bez problema, bez bolesti, kozice se redovno presvlače, biljke rastu kao nenormalne (kao iz vode Laughing ),...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 03, 2015 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala SaleNS

I nemas potrebe da cistis filter, dovoljno je povremeno ili kada se menja voda da se usisa gruba prljavstina sa sundjera.
Tek kada primetis da je nivo vode iza sundjera poceo da opada u odnosu na nivo u akvarijumu vreme je da se sundjer pere.
A to se kod mene ni posle 3 godine neprekidnog rada nije desilo.

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje:
Da li u HSF ide filtracioni materijal, ako ide gde se stavlja? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitaj temu ispočetka. Čak nema potrebe ni da čitaš sve, a možeš, korisno je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ali nisam nigde pronasao da pise nesto o filtracionom materijalu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t7832.html

Gledaj malo bolje odmah na prvoj strani stoje slike...
Ako nastavis da spamujes, dobices opomenu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, ju ja nisam ni video, bolje receno dok sam citao nisam razumeo. Izvinite nece se ponoviti! Smile Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iggytod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Mar 2016
Poruke: 3
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 70l, hsf filter i potopnu pumpu. Pumpa je 450l/h, sto je očigledno previše za moj akvarijum, pa me zanima mogu li ja na klizacu za regulisanje protoka staviti na sredinu i tako smanjiti protok za pola, sto bi otprilike bilo 3 zapremine u sat vremena? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes naravno. Taj klizac tome i sluzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HSF je neprevazidjen a za toliko mizernu cenu oko 1.200 din.samo ga treba isprati na nekih 3-4 meseca i nece biti nikakvih problema da ne bi dosli u situaciju koju sam opisao u nekom predhodnom postu 😂 p.s. nisam smeo da se upustim u avanturu da ipak napravim aq id 800l vec sam se odlucio za samo 500l 😂 pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravio sam da dodam.poslusao sam horus-a,u trenutnom aq od 500l nisam stavio HSF vec dva kanister filtera atman ef4 i ef2.mislim da je MAX 200l aq koji ovaj HSF moze da 'opsluzuje' za manje akvarijume nema mu premca..poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde pazarite tako velike sudjere a da debljina bude 5cm? Hteo sam da stavim u jedan od coskova akvarijuma od 42l 50cm x 30cm x 28 cm i da li bi to bilo ok? Takodje sam hteo i DIY cesku pumpu da napravim pa se razmisljam da nije prejako za takav akvarijum champion cx0098, vidim da moze da se podesava pa da stavim na najmanje recimo ili je i to prejako. Ako jeste, moze savet onda koju drugu da uzmem? Pocetnik sam pa sam citao po forumu i naisao na nju. Lokacije za opremu po NS imaju prednost Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2017 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lexinho021 ::
Gde pazarite tako velike sudjere...t Very Happy


Imaš pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License