Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod skakaonice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 11:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video ih, uzecu ih par komada, ovom prilikom molim i druge da ih uzmu samo nekoliko, za sopstevene potrebe, nikako iz komercijalnih pobuda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Draco
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 29
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

profiterole ::
Jos malo pa krece sezona lova na ove puzice pa ne verujem da se iko bakce sa razmnozavanjem.


Ja sam svoja dva primjerka kupio, a eto razmnozili se i bez baktanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela,mozes da molis do prekosutra,pojavice se uskoro u oglasima.
Draco pa koliko ih imas sada? Posle uspesnog razmnozavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Draco
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 29
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4 komada. Imao sam samo jedan par. Prvo mladunce je vec 'odraslo', izgleda kao prava Nerita a nova prinova je jos milimetarskih dimenzija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2016 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce ubacio 11-12 ovih puzeva na velicini od 4-5mm , toliko ih nahvaliste da sam morao i ja da se uclanim u klub Smile

jedno uopsteno pitanje za sve puzeve:
Da li ce puz uginuti ako se prevrne na ledja ili moze ipak sam da se vrati na stopalo?

Primetih jednog malopre na ledjima pa ga okrenuh ali kontam da necu uvek primetiti a pogotovo ako se zabiju negde medju bilje itd pa me zivo interesuje ovo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Draco
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 29
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2016 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskobeljaće se oni sami, ne brini Wink
Što se samih puževa tiče, prave su vrednice, vidjećeš i sam. A ima i jako lijepih primjeraka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2016 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evropska agencija za zivotnu sredinu kaze da T. danubialis spada u "least concerned" iliti zelenu zonu. Znaci, ovaj puz nije zasticena, niti ugrozena vrsta na teritoriji EU. http://eunis.eea.europa.eu/species/284579

Takodje na listi http://ec.europa.eu/environmen.....lluscs.pdf T. danubialis spada u LC (least concerned) zonu. Medjutim, to ne znaci da je u celoj Evropi isto. Npr. Cesima je ta vrsta izuzetno ugrozena, a podaci sa vikipedije kazu da se to desava i u Nemackoj i Austriji.

To i dalje ne znaci da su ovi puzevi ugrozeni, vec da pojedine zemlje imaju smanjenu populaciju zbog razno-raznih faktora. Na linku iznad mozete videti i koji su to faktori. Najgora prva tri mesta su zagadjenje koje potice od agrikulture i sumarstva, gradnja brana i urbano zagadjenje. Sakupljanje puzeva, bilo za konzumaciju ili druge svrhe zauzima 13. od ukupno 14 mesta i cini jedva vidljivi procenat uzroka smanjenja puzeva na teritoriji EU.

Sto ce reci, budite umereni u sakupljanju, najvise iz postovanja prema prirodi (alavost nije zdrava), ali i pored toga, na taj nacin ih ne mozete ugroziti. Mnogo je bitnija cistoca samog Dunava, Save i Ade. Takodje, nemojte ih previse kupovati ili sakupljati pa da vam bespotrebno umiru u akvarijumu zbog nedostatka hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da se javim da prijavim veliki gubitak ovih puzeva. Sad Od dvadesetak ostalo ih je dva. Nista drugo nije uginulo osim njih, iako imaju hrane u izobilju. I to nisu svi uginulo odjednom, nego jedan po jedan tokom vise meseci.

Nesto se mislim da oni, na veliku zalost, ipak nisu prilagodjeni akvarijumskim temperaturama. Ili su izuzetno osetljivi na mnoge faktore...

Ako neko zna koji su moguci uzroci, slobodno neka se javi. Bas mi je zao, mnogo su slatki i vredni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

co2 cim predje dozvoljenu kolicinu crkavaju !razmnozavanje u malo zapustenom akvarijum tempet+ratura oko 25 c uzeo od druga 10 kom imam oko 30 i vise malaca neznam ni sam 3 put odlazem pranje ciscenje akvarijuma zbog njih neprodajem unapred rezervisani !helene i nerite botije i tako to nikako sa njima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Erm, tada nisam imao CO2. Hrane su imali u izobilju (diatome, omiljena hrana). Temperatura 25c, pogotovu zimi je konstantna jer nema visokih temperatura i oscilacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 08, 2017 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se pohvalim i ja. Danas sam na adi nalovio oko 10 komada dunavskih nerita i sad su u karantinu na tretmanu čišćenja od eventualnih bolesti. Pored njih pronašao sam i neke pužiće duguljaste koji jako liče po obliku i veličini na malezijske puževe, samo im vrh nije tako đpicast kao kod malezijskih, već je malo zatupast. Gotova na istom kamenju se hrane i jedni i drugi, kao da žive u nekoj simbiozi. Da li neko zna koji su to duguljasti pužići i kakve su im osobine, kako se ponašaju u kavarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 08, 2017 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valter ::
Da se pohvalim i ja. Danas sam na adi nalovio oko 10 komada dunavskih nerita i sad su u karantinu na tretmanu čišćenja od eventualnih bolesti. Pored njih pronašao sam i neke pužiće duguljaste koji jako liče po obliku i veličini na malezijske puževe, samo im vrh nije tako đpicast kao kod malezijskih, već je malo zatupast. Gotova na istom kamenju se hrane i jedni i drugi, kao da žive u nekoj simbiozi. Da li neko zna koji su to duguljasti pužići i kakve su im osobine, kako se ponašaju u kavarijumu?


Najbolje da slikas, ali verovatno su neka varijanta Malezijskih.

I ja da se pohvalim, od 3 dunavska puza sada ih imam na desetine i desetine. Prepuno je malaca. Izgleda da im u vodi nesto posebno prija, a CO2 radi non-stop i to zelena boja na drop chekeru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Avg 09, 2017 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li ko kombinaciju nerita i botija u akvarijumu da je opstala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 09, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne dozvoljava mi sajt da okačim sliku puževa, prevelika je, a ja ne umem da je smanjim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License