Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zalivanje povrca akvarijumskom vodom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao djubrivo za ukrasno bilje, pokazalo se kao odlicno organsko djubrivo. E sad da li je bezbedno za konzumiranje za ishranu? Da napomenem da se u akvarijum dodaju samo mikro i makro od RF_a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso jel se ukrasno bilje svaki put zalivalo vodom iz alvarijuma? Hoce zena da proba ali nije sigurna jos..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije uvek , kad se setim, ali slobodno moze jednom u tri dana, mislim da ne moze nista da se sprzi:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svetu se dosta koristi aquaponics sistem gde se sva proizvodnja povrca i voca zasniva na djubrivu od ribljeg izmeta. Ima dosta videa po you tube-u gde je slicno odradjeno i sa akvarijumima. Ja vodu iz akvarijuma, a narocito onu u kojoj operem filter masu, koristim za zalivanje cveca, a trebalo bi da uskoro krenemo i sa povrcem. Problem moze da bude jedino ako je akvarijumska voda tretirana nekim lekovima i hemikalijama koje su potencijalno opasne za ljude. Kako ne dodajem nista od toga u akvarijum, mislim da sam bezbedan Very Happy Za mikro i makro elemente proveri, mislim da ne bi trebalo da bude problema, ali bolje da to kaze neko ko je upuceniji od mene.
Definitivno mislim da neke vrste sobnog cveca neuporedivo brze napreduju ako preko korena imaju i stalan pristup akvarijumskoj vodi, a ujedno se tako resavam nitrata.
Bacite pogled na ovu temu Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....22868.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2016 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da pokusam prosto da uporedim.
Da li je stajsko djubrivo korisno za prihranjivanje voca, povrca i svega ostalog? Naravno da je idealno, tako da je i voda iz akvarijuma idealna za prihranu.
Noik je lepo predlozio da pogledate temu koju smo zapoceli ali nece niko da cita.
Aquaponics sistem gajenja povrca sve vise hvata maha u svetu i nadam se da ce i ovde polako da se krene sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino sto nase jadne ribe hranimo nekakvim industrijski proizvedenim granulama sumnjivog sastava... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je diskutabilno tj. ima nas koji vodimo racuna sta dajemo. Smile
U svakom slucaju, ako su ribe zive i zdrave onda su i njihovi nus proizvodi takodje zdravi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog primera kako to funkcionise u praksi.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Evo da pokusam prosto da uporedim.
Da li je stajsko djubrivo korisno za prihranjivanje voca, povrca i svega ostalog? Naravno da je idealno, tako da je i voda iz akvarijuma idealna za prihranu.
Noik je lepo predlozio da pogledate temu koju smo zapoceli ali nece niko da cita.
Aquaponics sistem gajenja povrca sve vise hvata maha u svetu i nadam se da ce i ovde polako da se krene sa tim.


TeoDos, ovo nikako nije uvek tačno.
Usput, da li biste jeli povrće koje je zalivano vodom u kojoj se razvija cijano bakterija, npr.
I da, čitamo.

Pozdrav,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela, to organski proizvedeno je mnogo popularno danas Smile

Nisam to gledao odavno. Neke osnove sam pre neku godinu našao na ovom DVD-ju:

Link

Imaš u opisu link ka sajtu. U kompjuteru mi je i ceo dvd od sat i po, ne znam gde sam ga našao. Ima na sajtu u opisu linka dosta stvari.
Uglavnom je konzumna riba u pitanju, tako da i đubriva ne fali.

Sva slatkovodna ribnjačka konzumna riba se hrani namenskim granulama (ima prozvođača po Srbiji). Kupovao sam pre par godina ali za pecanje kao dodatak prihrani, za boile ... ima za šarana i pastrmku uvek, sad bi morao da opet potražim gde, tranzicija rules Smile ... Meleg je u Kaću nešto radio na zaokruživanju tog procesa na velikom prostoru ali nisam bio par godina ...

Dva paradajza sa vodom iz akvarijuma ima da pocrvene samo tako Smile pa ako je priča bazirana na nekom kućnom sistemu i akvarijumu, slobodno. Meni je trenutno puna kapa sa vremenom i svim ostalim pa ne postižem da probamo jednu akvaponija insatalciju u plasteniku sa začinksim biljem. Za cveće nemam žalbi, stoje prazni komšijski baloni kod mene i ne smem da preskačem Smile
U vreme Azotarine proizvodnje grad je odisao šarmantnim dahom amonijaka a đubriva se kulturno krstila NPK, UREA ... ovi danas fensi nazivi growth giga mega plant care su valjda isti đavo u drugom sastavu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što pominješ je bakteriološka ipravnost namirnica za ishranu.
Normalno da onda poduzmeš sve mere i ne koristiš.

Inače me više brine pojava u vodi za piće (Pančevo prošlo leto neka termostabilna, Užice valjda konstantan problem sa cijano ....).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela ::
TeoDos ::
Evo da pokusam prosto da uporedim.
Da li je stajsko djubrivo korisno za prihranjivanje voca, povrca i svega ostalog? Naravno da je idealno, tako da je i voda iz akvarijuma idealna za prihranu.
Noik je lepo predlozio da pogledate temu koju smo zapoceli ali nece niko da cita.
Aquaponics sistem gajenja povrca sve vise hvata maha u svetu i nadam se da ce i ovde polako da se krene sa tim.


TeoDos, ovo nikako nije uvek tačno.
Usput, da li biste jeli povrće koje je zalivano vodom u kojoj se razvija cijano bakterija, npr.
I da, čitamo.

Pozdrav,


Da li znas cime se sve danas tretira proizvodnja voca i povrca u standardnoj proizvodnji? Imam prilike da uzivo gledam sa koliko preparata se to tretira da bi sve to izgledalo veliko i lepo. Da naglasim da nisam "organski" fanatik ali nemoj sad da preterujemo i naglasavamo cega sve moze da ima u vodi?
Sta mislis da se velike plantaze i staklenici zalivaju sa 100% kontrolosanom vodom tj ispitanom. Cak se u vecini slucajeva koristi navodnjavanje preko svojih bunara, recne vode i cega vec zbog isplativosti. Kada bi svi koristili pijacu vodu iz vodovoda tj. preradjenu i kontrolisanu, mislim da bi nam zelena salata kostala barem 5 puta vise. Uostalom ako se radi ozbiljno, onda se vrsi i kontrola te iste vode a sve moze da se iskontrolise i preko mesa te iste konzumne ribe.
Sve u svemu, da imam svoju bastu, siguran sam da nijedna kap vode iz akvarijuma ne bi bila bacena vec iskoriscena za prihranu povrca posto je sad iskljucivo koristim za cvece i tuje. Wink
A vec smisljam da krenem u neku mini pricu oko ovog sistema proizvodnje povrca, samo da me pre toga zena ne proglasi viskom u kuci, ali otom potom. Wink
Nemoj da izmisljamo toplu vodu pored svega sto su ljudi vec isprobali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost, zivimo u vremenu kada je sve zivo zatrovano. Pesticida na sve strane, raznoraznih otpadnih hemikalija koje na neki nacin unosimo u organizam... Rekao bih da mi je daleko cistija voda iz akvarijuma, nego iz reka koje proticu u okolini, a iz kojih se voda koristi za zalivanje povrca koje dolazi na nasu trpezu. Sto se vodovodne tice, bar u mom slucaju, pre nego sto dospe do akvarijuma, prodje kroz predfiltere, aktivni ugalj i zeolit, jedan deo i kroz RO membranu. U akvarijumu su koliko-toliko kontrolisani uslovi, naravno ukoliko se i tu ne petljamo prirodi u posao i sve se svede na zamenu vode, ciscenje filtera i kvalitetnu ishranu riba (pri tom dajem prednost, zivoj i smrznuntoj hrani i povrcu). Mislim da su ciklidii akvairjumi bez bilja najbolja solucija za sobno cvece i povrce jer uglavnom nema biljaka koje bi trosile nitrate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2016 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dokle god vodu iz akvarijum prosipaš po zemlji a ne po povrću dotle nemaš razloga za brigu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2016 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je slicna prica kao i ona da li bi neko pojeo ribu iz akvarijuma. Cak i akoo zanemarimo to sto se vezemo za te ribe, opet vecina ne bi pojela ribu iz akvarijuma, koji je cistiji od vecine reka, jezera i ostalih voda iz kojih vec jedemo ribu, a ne gadi nam se. Retke su reke danas u Srbiji, a narocito u svetu, koje nisu bar na neki nacin zagadjene. Ili je na njih prikacena proizvodnja necega, pa otpadne vode idu u reku, ili je to kanalizacija, ili se na obali nalazi deponija, ili nayalost cela reka postane deponija. Ipak ljudi i dalje pecaju i jedu ribu iz tih reka. Kad se sa svim ovim uporedi, cijano bakterija otvara apetit Very Happy
Isto tako ako se prica o tome sta dodajemo u vodu, onda bi bilo valjano i malo razmisliti o tome ovom prilikom. U tome se potpuno slazem sa TeoDosom koji hrani ribe domacom hranom za koju se zna sta sadrzi. Ako vas brine hrana, prihrana i ostalo sto dodajete u aq, onda razmislite o tome sledeci put kad dodate Smile
Ja se slazem sa iznetim da je voda u nasim akvarijumima uglavnom cistija od one u rekama kojom se povrce navodnjava. Isto tako, ne verujem da svaki zemljoradnik nosi uzorak stolice zivotinja cije djubrivo koristi za djubrenje voca i povrca koje jedemo, a to cak i nije najgore od svega. Kad bismo citali spisak hemikalija koje se koriste ne bi nam bilo dobro. Dakle ako vam je akvarijum organski(kvalitet vode odrzavate iskljucivo prirodnim sredstvima), onda nema razloga za brigu. Evo ja se licno nudim za eksperiment, odgajite nesto zalivano samo vodom iz akvarijuma i ja cu bez ikakvog straha da pojedem.
PS, neprosipanje vode iz akvarijuma je jos jedan vid zastite prirode i ocuvanja iste, tako da njeno koriscenje za zalivanje moze biti samo korisno, nikako stetno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka problem sa vodom blagoje Početak u akvaristici 6 Pet Jan 27, 2017 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako natopiti hranu vodom i da li to ... Kolja-Ljako Razno 6 Sub Maj 28, 2016 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa vodom. Ambis Hemija 13 Sub Okt 31, 2015 1:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta raditi sa vodom koja nije hlorisa... Novak Hemija 4 Ned Jun 08, 2014 11:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License