Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tropica tečna prihrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
A, jesu li ti biljke Tonina, Utricularija, Bucephalandra, Bluxa, Riccardia i Fissidens lepo izgledale i posle 8 meseci od formiranja. U podlogu nisi ništa dodavao?


Prva slika (čitav akvarijum) je slikana posle 18 meseci od postavke. Podloga nije menjana niti sam ubacivao bilo šta u akvarijum osim tečne prihrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 6:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika čitavog akvarijum je slikana posle 18 meseci. Seachem Fluorite nije hranjiva podloga kao Tropica Soil ili Supstrat. Ona je samo jonoizmenjivač ima ok CEC.
U podlogu nije ništa dodavano osim tečne prihrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je akvarijum moje mušterije, Juwel Rio 180, 2 kanistera, KH1, podloga JBL Manado (ovo opet nije hranjiva podloga ali ima dobar CEC), ATI 6x54 w (rade za sada samo 4 sijalice, uskoro ide optiwhite 120x60x50h pa ce raditi sve), KH 2-3, prihrana kao moja Tropica + malo Seachema....CO2 na max....

Ovaj akvarijum nije ni video Tropica podloge...sve je preko vode.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquashop ::
Ovo je akvarijum moje mušterije, Juwel Rio 180, 2 kanistera, KH1, podloga JBL Manado (ovo opet nije hranjiva podloga ali ima dobar CEC), ATI 6x54 w (rade za sada samo 4 sijalice, uskoro ide optiwhite 120x60x50h pa ce raditi sve), KH 2-3, prihrana kao moja Tropica + malo Seachema....CO2 na max....

Ovaj akvarijum nije ni video Tropica podloge...sve je preko vode.


Image


Hvala na svim korisnim informacijama. Kolko mehurova CO2 u sekundi se ubrizgava u ovaj akvarijum sa slike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
Aquashop ::
Ovo je akvarijum moje mušterije, Juwel Rio 180, 2 kanistera, KH1, podloga JBL Manado (ovo opet nije hranjiva podloga ali ima dobar CEC), ATI 6x54 w (rade za sada samo 4 sijalice, uskoro ide optiwhite 120x60x50h pa ce raditi sve), KH 2-3, prihrana kao moja Tropica + malo Seachema....CO2 na max....

Ovaj akvarijum nije ni video Tropica podloge...sve je preko vode.


Image


Hvala na svim korisnim informacijama. Kolko mehurova CO2 u sekundi se ubrizgava u ovaj akvarijum sa slike?


150+ na JBL brojaču (dosta veći mehurovi nego na običnim brojačima).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prošlo je mesec dana od kada koristim samo tropicu i to 3 puta nedeljno po 14ml.
Rezultati su odlični. Neke biljke su vaskrslo, a neke koje ranije nikako nisu uspevale sada izgledaju ko na youtubeu Very Happy

Jedino me razočarava Alternanthera reineckii 'Mini' kojoj su se pojavljujivale rupe na listićima pa sam počeo da dodajem kalcijum i ona se oporavila. Kalcijum sam prestao da dodajem kada sam počeo sa tropicom, međutim rupe su se na Alternanthera reineckii 'Mini' ponovo pojavile.
Ubacujem 50% više od preporučene doze a C02 ubrizgavam oko 4 mehura u sekundi.
kako je moguće da hvali kalcijuma pored tolike doze tropice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne znam kako ti fali kalcijum sa ovom beogradskom vodom, nesto se tu ne slaze. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
Prošlo je mesec dana od kada koristim samo tropicu i to 3 puta nedeljno po 14ml.
Rezultati su odlični. Neke biljke su vaskrslo, a neke koje ranije nikako nisu uspevale sada izgledaju ko na youtubeu Very Happy

Jedino me razočarava Alternanthera reineckii 'Mini' kojoj su se pojavljujivale rupe na listićima pa sam počeo da dodajem kalcijum i ona se oporavila. Kalcijum sam prestao da dodajem kada sam počeo sa tropicom, međutim rupe su se na Alternanthera reineckii 'Mini' ponovo pojavile.
Ubacujem 50% više od preporučene doze a C02 ubrizgavam oko 4 mehura u sekundi.
kako je moguće da hvali kalcijuma pored tolike doze tropice?


Verovatno misliš na kalijum.

2 stvari su greska.
Doza za toliki akvarijum bi trebala da bude 50-70 ml nedeljno.Tabela na bocici je konzervativna i data je za low tech akvarijume.
Druga je svetlo.... to je puno svetla iznad tolikog akvariijuma ako hauba sedi direktno na njoj na nosacima.
Trebao bi da je okacis na sajlie i podignes jos 10-20 cm iznad sadasnje pozicije.
Tako da... probaj da podignes svetla malo (biljke ce ti rasti sporije sto je u suštini odlično) i dodaj jos 10 ml na nedeljnoj bazi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquashop
Akvarista



Registrovan: 10 Jun 2011
Poruke: 74

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2016 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquashop ::
WoodyAllen ::
Prošlo je mesec dana od kada koristim samo tropicu i to 3 puta nedeljno po 14ml.
Rezultati su odlični. Neke biljke su vaskrslo, a neke koje ranije nikako nisu uspevale sada izgledaju ko na youtubeu Very Happy

Jedino me razočarava Alternanthera reineckii 'Mini' kojoj su se pojavljujivale rupe na listićima pa sam počeo da dodajem kalcijum i ona se oporavila. Kalcijum sam prestao da dodajem kada sam počeo sa tropicom, međutim rupe su se na Alternanthera reineckii 'Mini' ponovo pojavile.
Ubacujem 50% više od preporučene doze a C02 ubrizgavam oko 4 mehura u sekundi.
kako je moguće da hvali kalcijuma pored tolike doze tropice?


Verovatno misliš na kalijum.

2 stvari su greska.
Doza za toliki akvarijum bi trebala da bude 50-70 ml nedeljno.Tabela na bocici je konzervativna i data je za low tech akvarijume.
Druga je svetlo.... to je puno svetla iznad tolikog akvariijuma ako hauba sedi direktno na akvarijumu (na nosacima).
Trebao bi da je okacis na sajlie i podignes jos 10-20 cm iznad sadasnje pozicije.
Tako da... probaj da podignes svetla malo (biljke ce ti rasti sporije sto je u suštini odlično) i dodaj jos 10 ml na nedeljnoj bazi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2016 2:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlog propadanja alternatee nije nedostatak kalijuma već Amano kozice. Odmah mi je bilo čudno jer su listovi dobili rupice i bili pocepani u roku od par dana
A evo i dokaza koji nije snimljen u mom akvarijumu


<iframe></iframe>
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2016 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Apr 18, 2016 11:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Imao si http:/// a link je http://
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju prihranu preferirate zelenu ili narandzastu, i zbog cega?
Izvinjavam se sto pisem u ovoj temi, rekoh da ne otvaram novu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice tecne prihrane za biljke od brendiranih akvarijumskih marki br 1 je Dennerle br 2 Topica br 3 Easy life br 4 JBL
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako kazu, koliko para toliko muzike. Mene za sad interesuje Tropica, nisam je do sad koristio, pa reko da pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2019 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav da ozivimo malo temu a I da ne otvaram novu temu.
Dodajem Tropiku tecnu prehranu I zelenu I narandzastu ponedeljak,sreda,petak po 10 ml zelene
Utorak,cetvrtak,subota po 10 ml narandzaste nedelja zamena oko 40 posto vode,CO2 oko 4 mehura u sec
Rasveta 4x 39w arcadia day light I original tropical
Pitanje posto sam video da mi Alternatera I mini I obicna dobijaju rupe na listovima I jos neke biljke malo kaskaju sa razvojem
da li da pojacam dozu prehrane ili da pocnem da dodajem samo ponedeljkom celokupnu dozu prehrane ili da nabavim jos neku
prehranu da dodajme pored Tropice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil - redukovanje pH? Boki2000 Podloga 0 Čet Mar 25, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica specialized nutrition povoljno m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Nov 21, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil m.vlacina Tražnja 1 Čet Nov 05, 2020 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License